На Прикарпатті за добу 5 січня госпіталізували 123 хворих на COVID-19.
Про це повідомили під час брифінгу щодо ситуації із захворюваністю на COVID-19 в Івано-Франківській області, передає Фіртка.
Так, в області на стаціонарному лікуванні перебувають 915 прикарпатців. Відтак, зайнятість ліжок пацієнтами, хворими на коронавірус, складає 41%.
Водночас 83 хворих перебувають у відділеннях реанімації, 21 пацієнт підключений до апаратів штучної вентиляції легень.
Зокрема, 22% хворих є киснезалежними, а забезпечено доступом до кисню 91,3% стаціонарних ліжок.
«Бачимо спад захворюваності. Проте, потрібно продовжувати дотримуватись карантинних обмежень та вакцинуватись. Люди все одно хворіють та помирають.
Світом шириться «Omicron», тому раджу щепитись, адже усі наявні вакцини захищають від нового штаму», — зауважив заступник директора департаменту охорони здоров'я облдержадміністрації Володимир Дзьомбак.
Посадовець радить провести зимові вихідні вдома в тісному родинному колі. За його словами, найкращий спосіб убезпечити себе, свою сім’ю та знайомих — це зробити щеплення. Також, за його словами, на Прикарпатті у достатній кількості є швидкі тести, які дозволяють визначити, що людина захворіла на COVID-19.
Крім цього, за весь час пандемії в області захворіли 6 325 дітей.
Заразом повний курс вакцинації проти COVID-19 пройшли понад 27% прикарпатців. Відтак, 115 прикарпатців отримали третю дозу вакцини проти COVID-19, а 152 прикарпатців — бустерну дозу вакцини.
читайте також: Відомо, що забезпечує «суперімунітет» до COVID-19
Нагадаємо, за минулу добу на Прикарпатті зареєстрували 290 нових випадків захворювання на COVID-19.
До слова, категорія респондентів, які взагалі не хочуть вакцинуватися, головною причиною називають недовіру до будь-яких вакцин — 48%. Ця мотивація переважає над усіма іншими.
Також 15% українців переконані, що вакцинація — досліди над людьми, а 5% вважають, що в принципі будь-які щеплення шкодять.
На противагу — основним аргументом на користь вакцинації для українців найчастіше є бажання вберегти себе та оточення — 42%.
Своєю чергою засновник та генеральний директор німецької біотехнологічної компанії BioNTech Угур Шахін припускає, що в майбутньому вакцинуватись проти COVID-19 потрібно буде щороку.
Японські вчені провели попередні дослідження штаму «Omicron» та виявили, що він у чотири рази заразніший, ніж «Delta».
Вперше «Omicron» виявили в листопаді на півдні Африки. Як зауважили у ВООЗ, штам може поширитися й спричинити хвилю хвороби.
Мутації Omicronа викликають занепокоєння через можливий ризик повторного зараження, підвищену трансмісивність та можливе зниження ефективності захисту від вакцинації.
Водночас новий штам коронавірусу «Omicron» легше протікає у вакцинованих.
Проте, британські вчені виявили, що дві дози вакцини проти COVID-19 не забезпечують достатньої кількості антитіл проти штаму «Omicron».
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Відомо, чи захищає носіння маски від COVID-19
Дослідження: наскільки ефективні комбінації різних вакцин проти COVID-19
Вакцини проти COVID-19: які є в Україні, наскільки ефективні та як працюють
Дослідження: скільки доз COVID-вакцин потрібно для захисту від штаму «Omicron»