Двічі вакциновані проти коронавірусу, які після щеплення заразилися SARS-CoV-2, можуть мати «суперімунітет».
Про це йдеться у новому невеликому дослідженні, яке опублікували в журналі Journal of the American, передає Фіртка.
Як з'ясували вчені, рівень антитіл у вакцинованих двома дозами, і згодом інфікованими коронавірусом, на 1000-2000% вищий, ніж в щеплених, але тих, хто раніше не хворів.
У дослідженні взяли участь 26 пацієнтів, вакцинованих та інфікованих коронавірусом, з людьми, які вакциновані, проте не хворіли.
читайте також: Вакцини проти COVID-19: які є в Україні, наскільки ефективні та як працюють
Виявилося, що в групі, в якій були інфекції після щеплень, спостерігався величезний сплеск антитіл.
«Це одне з перших досліджень, яке показує, що інфекція після вакцинації створює сильніший імунітет, ніж попередня інфекція або тільки вакцинація», – додала Моніка Ганді, вчена з Каліфорнійського університету в Сан-Франциско.
Дослідження також свідчить, що кожне зараження після вакцинації сприяє посиленню імунної відповіді на наступні контакти навіть з новими варіантами вірусу.
Наразі не відомо, чи всі вакциновані двома дозами інфіковані люди в дослідженні заразилися новим штамом «Omicron» або іншим варіантом.
До слова, новий штам коронавірусу «Omicron» легше протікає у вакцинованих.
Також відомо, скільки доз COVID-вакцин потрібно для захисту від штаму «Omicron».
Нагадаємо, що у Великій Британії вже оголосили про першу смерть пацієнта, зараженого штамом «Omicron».
Крім того, японські вчені провели попередні дослідження штаму «Omicron» та виявили, що він у чотири рази заразніший, ніж «Delta».
Додамо, що «Omicron» виявили в листопаді на півдні Африки. Як зауважили у ВООЗ, штам може поширитися й спричинити хвилю хвороби.
Мутації Omicronа викликають занепокоєння через можливий ризик повторного зараження, підвищену трансмісивність та можливе зниження ефективності захисту від вакцинації.
Наразі в Україні випадків захворювання на штам «Omicron» не виявили. Проте, всі зразки, які не будуть визначені як «Delta-штам» підлягатимуть обов’язковому повногеномному секвенуванню.
Зазначимо, що засновник та генеральний директор німецької біотехнологічної компанії BioNTech Угур Шахін припускає, що в майбутньому вакцинуватись проти COVID-19 потрібно буде щороку.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Відомо, чому українці бояться вакцинації проти COVID-19
Дослідження: відомо, чи захищає носіння маски від COVID-19
Третє щеплення проти COVID-19: кому рекомендують зробити
Дослідження: як втрата нюху через COVID-19 впливає на клітини мозку