Політика редакції

Агенція новин Фіртка

Наша компанія спеціалізується на новинному контенті та публікує матеріали соціального, аналітичного, розважального характеру Івано-Франківської області.

Фіртка —  видання, що спеціалізується на новинному контенті та створює публікації. Наша сильна сторона — досвід, ми працюємо на медіаринку вже 10 років. Тут свіжі, актуальні та найправдивіші новини для вас.

Місія — діяти в інтересах суспільства, шляхом надання неупередженого, якісного та відмінного інформаційного контенту та послуг.

Візія — інформувати, навчати, розважати та надихати своїх користувачів ідеями, контентом та послугами. Створюючи середовище в якому ідеї та талант повинні процвітати на користь держави України. Нам важливо, як ми подаємо інформацію та розуміємо її роль та вплив на суспільство.

Соціальне спрямування

Редакція АН Фіртка долучається до всіх проєктів соціального спрямування.

Редакція постійно знаходиться в пошуку соціальних проєктів, яким будемо допомагати інформаційно. Допомога інформаційно передбачає одна публікація в місяць на соціально-економічну тематику.

Реклама/Послуги

Інформація щодо послуг та реклами погоджується редактором, будь-які зміни та доповнення вітаються у письмовій формі.

 Наші цінності:

  • Творчі — Ми посуваємо межі
  • Підприємливі — Ми пристрасні та віддані успіху
  • Гнучкі — Ми винахідливі та реагуємо на ваші потреби
  • Повстанці — Ми хоробрі претенденти на статус-кво
  • Незалежні — Ми тверді в наших цінностях та прагнемо бути справедливими
  • Ефективні — Ми співпрацюємо та допомагаємо вигравати один одному

 Редакційні принципи

 Точність

Це означає що весь матеріал повинен бути заснований на надійних фактах та підтвердженнях. Ми не повинні спотворювати чи іншим чином підривати довіру аудиторії до нашого контенту. В разі виникнення серйозних доказів помилок ми повинні виправити все чітко і швидко.

Точність —  це не просто пошук фактів. Для висвітлення того чи іншого питання потрібно розглядати думки та факти й обов’язково зважувати, щоб зрозуміти точність  подачі інформації.

 Неупередженість

Ми прагнемо досягти неупередженості у нашому інформаційному контенті. Пошук балансу між протилежними лініями думок, врахування широкого діапазону поглядів.

Застосовуючи належну неупередженість до новин, ми надаємо цінність подій, думок та основних аргументів. Ми завжди повинні ретельно перевіряти аргументи, ставити питання, консенсус та утримувати фокус послідовність і належної неупередженості подачі інформації.

 Оперативність подачі інформації

Журналісти повинні подавати будь-яку інформацію не відкладаючи її «на потім» у найближчому випуску новин. При цьому подавати інформацію слід максимально повно і в найбільш якісному (з досяжних) вигляді. Оперативно подаючи інформацію, до якої ви ще не встигли знайти та перевірити всі факти чи дібрати всі необхідні думки, слід просто позначати те, чого на цей момент бракує. І повідомляти аудиторії про ваші подальші зусилля, спрямовані на пошук цих фактів та думок.

 Баланс думок і точок зору

Стандарт балансу думок вимагає від нас представляти в нашому матеріалі думку всіх, без винятку, сторін конфлікту. Лише тоді аудиторія отримує повну картину і має досить інформації для власних висновків. Коли ми говоримо про основний повсякденний інформаційний жанр – репортаж – досить буде озвучувати позиції сторін конфлікту. Коли «копаємо глибше» – проводимо журналістське розслідування – обов’язковою стає аргументація цих позицій. І незалежна експертна оцінка. Маємо на увазі, що експерт – це людина, яка є цілком компетентною в темі, але не є стороною конфлікту (учасником подій).

 Достовірність

Достовірність інформації означає якісний фактчек (від анг. - ‘’fact’’ - факт, ‘’check’’- перевіряти) кожного факту в компетентних щодо цього факту джерелах. Журналіст повинен завжди перевіряти будь-який факт у кількох компетентних джерелах. А для цього, розбираючись у черговій темі, він повинен чітко визначати компетентність тих чи інших посадовців або експертів. І остання вимога стандарту достовірності – журналіст повинен щоразу чітко повідомляти своїй аудиторії, звідки він взяв у матеріал той чи інший факт або думку.

 Відокремлення фактів від коментарів та оцінок

Журналіст не коментуючи й не оцінюючи ніяк, подає своїй аудиторії, по-перше, факти. По-друге, думки учасників події. По-третє, думки експертів. Кожний факт має компетентне джерело. Кожна думка має конкретного автора. Про джерела фактів і авторів думок журналіст повідомляє аудиторії. В цій ситуації автоматично факти є відокремленими від висновків та оцінок. Аудиторія повинна чітко розуміти, що певна оцінка чи висновок не є «істиною в останній інстанції», це – лише суб’єктивна думка автора матеріалу.

Повнота представлення фактів та інформації по проблемі

Будь-яка тема потребує максимально повного набору фактів і думок. Тому завдання журналіста все це знайти в компетентних джерелах.

 Соціальні мережі

Ми використовуємо соціальні мережі як спосіб пошуку історій та інформації, нам потрібно забезпечити, щоб наші результати залишалися належними точними. Ми намагаємось дбати про те, щоб, використовуючи соціальні медіа самостійно, не ризикувати підривати неупередженість агенції новин Фіртка. Там, де ми використовуємо контент із соціальних мереж, ми враховуємо конфіденційність.

 Контент

Новини та публікації у перший день висвітлюються на основній сторінці видання.  На наступний день після публікації, матеріали  переносять у тематичні рубрики. Також всі матеріали поділяються на новини, публікації та блоги.

Блоги - це матеріали на різні теми написані не журналістами Фіртки. Блоги надсилають у редакцію автори, котрі пишуть матеріали на певні теми, у яких  спеціалізуються.

Редакція залишає за собою право редагувати матеріали, котрі надсилають автори у рубрику “блоги”, та корегувати їх згідно з правилами української мови. Редакція також залишає за собою право не публікувати матеріал, якщо той не відповідає журналістським стандартам та порушує редакційну політику, ображає чиюсь гідність, або мотивує до насилля.

Публікації - це матеріали, котрі вважаються журналістськими та відповідають всім журналістським стандартам.

Вони написані журналістами та фрілансерами Фіртки. Публікації мають в собі:

  • розгорнуті репортажі із подій;
  • аналітичні статті;
  • інтерв'ю;
  • редакційні матеріали;
  • підбірки, поради для читачів;
  • спеціальні проекти із лідерами думок;
  • серії матеріалів на одну тему;
  • фоторепортажі.

Новини - короткі журналістські матеріали, що інформують про події. котрі відбулися нещодавно.

Новина повинна мати відповіді на запитання “Що?”, “Де?”, “Коли?”, розширена новина повинна мати відповідь на питання “І що?”, тобто що це дає читачу. Кожна новина повинна містити джерело інформації. В жодному разі не публікувати новину із власних приватних джерел, навіть якщо журналіст посилається на публікацію іншого журналіста, де джерело вказане, як “власне приватне джерело”. В такому випадку потрібне підтвердження інформації з офіційного джерела.

Новини охоплюють події, що відбулися нещодавно та стосуються тем:

  • екології;
  • культури;
  • політики;
  • соціальної сфери;
  • науки;
  • моди;
  • гендеру;
  • криміналу;
  • здоров”я населення;
  • туристичної сфери.

Також, новини та публікації перекладаються з іноземних мов та публікуються на сайті із посиланням на джерело.

 Правила публікації новин, коментарів та блогозаписів:

  1. Сайт публікує лише інформацію, яка прямо чи опосередковано стосується мешканців Івано-Франківська, області та України.
  2. Сайт не публікує інформацію з анонімних джерел. Тому при надсиланні інформації слід вказувати справжні дані.
  3. Новини, коментарі та блогозаписи на Фіртці розміщуються українською мовою. Публікація іншими мовами допускається у крайніх випадках (необхідність термінового оприлюднення, збереження унікального авторського стилю чи великий об'єм тексту іноземною мовою). В таких випадках заголовок пишеться українською мовою, а в дужках вказується «мовою оригіналу».
  4. Не допускаються цитати та оціночні судження, які можуть стати причиною образи гідності, честі, релігійних та родинних почуттів.
  5. Редакція може вносити граматичні та стилістичні правки, не спотворюючи змісту.
  6. Відповідальність за зміст і дотримання авторського права щодо повідомлень, розміщених користувачами у коментарях на сайті та соціальних мережах несуть користувачі.
  7. Якщо на сайті публікуються афіші подій, що відбудуться у майбутньому, тоді вона повинна містити обов’язкові елементи:
    • назва заходу:
    • назву і коротку інформацію про організатора;
    • тематику (які конкретні питання порушуватимуться);
    • дату і місце проведення.

 

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

915
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1899
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2767
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3397
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3635
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6791 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3823

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5633

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6741 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7591
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2420
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4686
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5079
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

440
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

908
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1777
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3361
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

884
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1745
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3653
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3842 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5409