Першу дозу вакцини проти COVID-19 отримали 31,1% прикарпатців.
Про це повідомили під час брифінгу щодо ситуації із захворюваністю на COVID-19 в Івано-Франківській області, передає Фіртка.
Водночас пройшли повний курс вакцинації — 27,7%.
Крім цього, 115 прикарпатців отримали третю дозу вакцини проти COVID-19, а 152 прикарпатців — бустерну дозу вакцини.
Так, за останню добу на Прикарпатті провели 3 316 щеплень. Загалом від початку вакцинальної кампанії в Івано-Франківській області провели 798 474 щеплень.
Як зауважили, на Івано-Франківщині функціонують дев'ять центрів масової вакцинації населення, усі вакцини наявні. Перелік, контакти та графік роботи пунктів та центрів, а також іншу інформацію про вакцинацію проти COVID-19 можна отримати за номером контакт-центру 0 800 60 20 19 та на сайті.
Додамо, що в області на стаціонарному лікуванні перебувають 915 прикарпатців. Відтак, зайнятість ліжок пацієнтами, хворими на коронавірус, складає 41%.
Водночас в Україні схвалили додаткове щеплення проти COVID-19. Отримати додаткову дозу щеплення рекомендовано:
— особам із ВІЛ-інфекцією;
— особам із раком крові;
— після трансплантації органів;
— особам, які проходять імуносупресивну або імуномодулюючу терапію;
— особам із низкою інших імунодефіцитних станів.
Повний перелік станів та показань для отримання додаткової дози антиковідної вакцини можна знайти у рекомендаціях Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики.
Крім того, в Україні також дозволили бустерну дозу вакцини проти COVID-19 для людей віком від 60 років, незалежно від того, якою вакциною вони щепилися.
Літні люди зможуть отримати бустерну дозу щонайменше через шість місяців після другої.
Для бустерної дози перевагу надаватимуть м-РНК-вакцинам – Moderna або Comirnaty від Pfizer-BioNTech, незалежно від того, якою вакциною була щеплена людина. Тим, хто отримав перші два щеплення вакциною CoronaVac від Sinovac Biotech, рекомендовано вводити бустерну дозу вакциною Pfizer.
За відсутності мРНК-вакцин бустерну дозу можна зробити іншою вакциною згідно з дозволеними в Україні схемами.
Для того, щоб отримати бустерну дозу, людина віком 60+ може записатися на щеплення у будь-який пункт чи центр вакцинації за єдиної умови, що з часу введення їй другої дози вже минуло 6 місяців.
Нагадаємо, що бустерну дозу в Україні вже можуть отримати медичні працівники та співробітники будинків інтернатного типу. Станом на 3 січня 2022 року бустерну дозу отримали вже 5 713 осіб.
Для людей, в яких через важкі супутні хвороби міг не сформуватися належний імунний захист після двох доз вакцини від COVID-19, є можливість отримати додаткову дозу вакцини. Вони можуть зробити третє щеплення через 28 днів після основного курсу.
Додаткову дозу не слід плутати з бустерною. Вона рекомендована лише людям із проблемами з імунітетом як частина основного курсу вакцинації. Її введення не впливає на термін дії COVID-сертифіката.
Для того, щоб подати заявку на отримання коштів, необхідно встановити на смартфоні останню версію застосунку «Дія» і оформити спеціальну картку в одному з банків-партнерів, повідомляє Мінцифри. Після цього ваш запит буде в опрацюванні та потрібно буде зачекати, коли на рахунок надійдуть кошти.
Витратити віртуальну 1000 гривень можна на:
- книжки;
- квитки у кіно чи театр;
- візит до музею чи картинної галереї;
- абонемент до фітнес-клубів і спортивних залів;
- квитки на потяг чи літак в межах країни;
- особи, старші 60 років, зможуть придбати на ці кошти ліки.
Перевести «ковідну тисячу» в готівку чи переказати на іншу картку чи рахунки заборонено. Використати гроші можна впродовж чотирьох місяців.
Чимало українців вже встигли витратити частину грошей. Зокрема, на кінотеатр або на квитки на потяг. Чимало ринули купувати книжки. Так, охочих придбати книжки було так багато, що на деяких сайтах навіть трапився збій.
Найменше охочих витрати тисячу на візит до музею та квиток на автобус.
читайте також: Дослідження: наскільки ефективні комбінації різних вакцин проти COVID-19
Нагадаємо, за минулу добу на Прикарпатті зареєстрували 290 нових випадків захворювання на COVID-19.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також: