«Сім’я» Марцінківа. Хто заробляє на благоустрої Івано-Франківська

Ремонтні роботи в Івано-Франківську виконують фірми, наближені до  Тараса Полатайка - партійного спонсора  і близького друга міського голови.

Цілий ряд підприємств з невеличкого містечка Надвірна, починаючи з минулого року, несподівано часто почали отримувати один за одним  підряди від Департаменту благоустрою Івано-Франківської міськради.

Можна було б подумати, що там стався неймовірний стрибок у розвитку місцевого бізнесу, або прийшли іноземні інвестиції, але ні, причина банальніше – призначення Тараса Полатайка заступником міського голови та керівником відповідного департаменту.

Підприємства, пов’язані з Полатайком, почали вигравати тендери в Івано-Франківську починаючи з 2020 року, відколи Тарас став спонсором місцевої організації ВО «Свобода», а згодом отримав посаду заступника міського голови.

Частина цих підприємств спеціально створені для участі у тендерах, і взагалі не мають виручки від іншої господарської діяльності, як ТОВ «Консенсус-Буд», або які припинили отримувати надходження від недержавних замовлень, як ТОВ «Карпатінвестбуд».

Так, станом на 7 грудня за 2021 рік у департаменті укладені 302 договори на суму 148,24 млн грн з 98 підрядниками. З них 38 843 921,20 грн отримали підприємства, пов’язані з Тарасом Полатайком.

Мова йде про вісім підприємств, а саме ТОВ «Автомагістраль-ІФ», ТОВ «Капінвестбуд», ТОВ «Західбудальянс», ТОВ «Містобрукбуд», ТОВ «ФІнбудпостач», ТОВ «Виробництво металевих виробів», ТОВ «Консенсус-Буд», ФОП Заяць О. А.. Тобто, вісім підприємств отримали більше чверті коштів від усіх тендерів департаменту.

Спонсор ВО «Свобода»

У 2020 році, коли мали відбутися місцеві вибори, саме фірми Тараса Полатайка безоплатно, авансом, виконували брукування у численних дворах багатоповерхівок Івано-Франківська під час виборчої кампанії Марцінківа.

Очевидно, саме це стало причиною того, що маловідомого підприємця з Надвірної одразу після перемоги «Свободи» призначили на новостворену посаду заступника Руслана Марцінківа з благоустрою (можливо, навіть саму посаду міський голова запровадив спеціально під конкретну людину, щоб віддячити за спонсорську діяльність під час виборчої  кампанії).

Очільник міста, усвідомлюючи катастрофічну на той момент ситуацію з фінансами, за кілька днів до змін у тендерному законодавстві, наказав зареєструвати без конкурсів більше сотні договорів на здійснення будівельних робіт. Значну їх частину склали угоди з фірмами з Надвірної.

читайте також: Абстракції, амбіції та скромні результати. Як Руслан Марцінків робить Івано-Франківськ «найкращим»

Полатайко ж опинився біля Марцінківа не просто так. Вони дружать з дитинства, про що свідчать фото Полатайка з весілля Руслана Романовича, викладені у соцмережах.

Тож поява Тараса Івановича на високій посаді є цілком зрозумілою. І доволі типовою для української системи кумівства: друг-бізнесмен допомагає своєму протеже прийти до влади (чи переобратися на посаді), а згодом стає «особою, наближеною до імператора» з чималими привілеями та щедрими підрядами для «своїх». В цьому сенсі у Руслана Марцінківа з «традиційними цінностями» все гаразд.

Очолюваний Полатайком департамент благоустрою має достатньо широкі обов’язки. Це і брукування дворів (які за «випадковим збігом» – часто виконують саме фірми, які до призначення на посаду належали Полатайкові або пов’язані з ним), і ремонтує міську ратушу.  Таку роботу довіряють лише близьким.

Між іншим, цікава деталь – при мільйонних доходах Полатайка, його дружина, Тетяна Якимова, у 2016 році не погребувала отримати матеріальну допомогу для малозабезпечених сімей у розмірі 10 тисяч гривень.

Як повертаються аванси

Серед підприємств, що отримують гроші від департаменту благоустрою, ми бачимо і колишню фірму Тараса Полатайка - ТОВ «Західбудальянс», якій місто вже сплатило більше ніж 6 млн грн.

За інформацією з державних реєстрів, фірму посадовець створив у 2016 році. Щоправда, за рік засновником та керівником “Західбудальянсу” став Андрій Гринишак з Надвірнянського району.

Протягом п’яти років через систему публічних закупівель ProZorro підприємство підписало більше ніж півсотні договорів на суму понад 33 млн грн. Більшість тендерів відбулися за неконкурентною процедурою.

З них 22 договори на 25,7 млн грн укладені зі структурними підрозділами виконкому та комунальними підприємствами Івано-Франківської міськради. Найбільше, 14 угод на 19,3 млн грн, уклав із ТОВ «Західбудальянс» Департамент житлової, комунальної політики та благоустрою.

Слід відзначити, що сім угод на суму понад 6 млн грн укладені з Департаментом благоустрою Івано-Франківської міської ради, яким і керує сьогодні Полатайко.

читайте також: Ярослав Юрчишин: Організована меншість завжди б’є неорганізовану більшість

Ще одна фірма Гринишака - ТОВ «Містобрукбуд» також є серед підрядників. За виконані роботи фірмі цьогоріч оплачено 2,68 млн грн. За весь час «Містобрукбуд» підписало 20 договорів на загальну суму 14,21 млн грн, з яких 15 договорів зі структурними підрозділами міської ради.

Зараз очікується підписання договору ще на 9,5 млн грн. ТОВ «Містобрукбуд» зареєстроване на ту ж саму адресу, що і ТОВ «Західбудальянс», а саме – місто Надвірна, вулиця Комунальна, будинок 6.

Власником ще однієї надвірнянської фірми - ТОВ «Карпатінвестбуд», є Юрій Ломпас. Через систему публічних закупівель ProZorro підприємство отримало перемогу у 44 закупівлі на суму 34,86 млн грн та підписало 43 договори на суму 34,69 млн грн. Тільки цього року з Департаменту благоустрою спрямували майже 10 млн грн.

Пояснити нечуваний успіх надвірнянських компаній в обласному центрі можна тільки «історичними» причинами: приходом у міську владу Тараса Полатайка - друга Руслана Марцінківа. Економічними чинниками таку історію успіху пояснити неможливо.

Цим матеріалом Фіртка започатковує цикл публікацій про систему неформальних зв’язків у міській владі, яка за характером стосунків нагадує «сім’ю» у її сицилійському значенні, де «дони» пов’язані між собою неписаними правилами «взаємовигідного партнерства». 


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел! 


Читайте також: 

На Прикарпатті практично відновили всю інфраструктуру зруйновану під час повені 2020-го

Найшвидше в Україні: в Івано-Франківську урочисто засвітили новорічну ялинку (ФОТО/ВІДЕО)

Тепло відбиратимуть з каналізації: в найбільшій церкві Прикарпаття зроблять полігон з інноваційних методів обігріву великогабаритних будівель

Порочне коло: отримавши додаткові п’ять відсотків ПДФО, бюджет Івано-Франківська втратить до 18 мільйонів гривень на реверсній дотації


Коментарі ()

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

845
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1808
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2658
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3294
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3588
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6659 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3758

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5582

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6618 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7532
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2358
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4623
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5017
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

384
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

839
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1715
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3302
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

822
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1679
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3591
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3691 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5336