У порівняні з минулим тижнем в 54 територіальних громадах Івано-Франківської області ріст захворюваності на COVID-19 складає вище 50%.
Про це йшлося під час щотижневої селекторної наради під керівництвом очільниці облдержадміністрації Світлани Онищук, передає Фіртка.
Зростання є у всіх районах області та складає від 160,6% у Коломийському районі до 1 100,0% у Верховинському районі.
Так, станом на 18 січня в області на стаціонарному лікуванні перебувають 1 263 пацієнти. Відтак, зайнятість ліжок пацієнтами, хворими на коронавірус, складає 46,1%.
Водночас 89 хворих перебувають у відділеннях реанімації, 24 пацієнти підключені до апаратів штучної вентиляції легень. 26% хворих є киснезалежними.
Також для госпіталізації дітей з коронавірусною хворобою розгорнули 175 ліжок, з них 76 ліжок або 43,4% зайнято пацієнтами. За добу 17 січня госпіталізували 17 дітей.
Відтак, головний державний санітарний лікар Руслан Савчук закликав на місцевому рівні посилювати певні обмеження, щоб область не потрапила у «червону» карантинну зону.
«Пандемія набирає обертів, тому є ймовірність того, що надалі показники захворюваності будуть збільшуватися. Зараз на місцевому рівні необхідно посилювати певні карантинні обмеження, щоб область не потрапила у «червону» карантинну зону.Проте, немає ще ніяких підстав для того, аби область переходила в інший рівень епіднебезпеки, але тенденція до того, що ми там можемо опинитися, у нас все-таки зберігається. Дуже важливо дотримуватися всіх карантинних норм та не нехтувати ними», — зазначив головний державний санітарний лікар області Руслан Савчук.
Тому на позачерговому засіданні Регіональної комісії техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій прийняли рішення про вжиття заходів щодо запровадження посиленого контролю за дотриманням обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню коронавірусу.
Як зазначили, у разі подальшого збільшення рівня захворюваності на гострі респіраторні вірусні захворювання серед дітей дошкільного віку та учнів шкіл буде прийняте рішення про призупинення навчально-виховного процесу.
Також буде обмежено проведення розважальних заходів, публічних подій, діяльність закладів громадського харчування.
читайте також: «Треба посилити карантинні обмеження». Прикарпаття наближається до «червоної» зони
Наразі єдиною альтернативою локдауну є масова вакцинація. Уряд не планує вводити повний локдаун. Навіть у «червоних» зонах бізнес і громадські заклади працюватимуть при повній вакцинації всіх працівників і відвідувачів.
До слова, на Прикарпатті найбільше щеплень зробили препаратом компанії Pfizer-BioNTech. Трохи менше обирали вакцини виробництва компаній AstraZeneca та Sinovac.
Нагадаємо, що Івано-Франківщина перейшла із жовтого у помаранчевий рівень епіднебезпеки. Так, один із показників не відповідає жовтому рівню епіднебезпеки, зокрема, йдеться про коефіцієнт виявлення випадків інфікування, який становить 29,2%.
Водночас на Прикарпатті у двох громадах можуть посилити карантин через стрімкий ріст захворюваності на COVID-19.
Додамо, що невакцинованих медиків, працівників органів місцевого самоврядування та комунальників відсторонюватимуть від роботи з 31 січня без збереження заробітної плати. Це правило не поширюватиметься на працівників, які мають протипоказання до вакцинації та надали відповідний документ.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
COVID-19 залишає аутоантитіла, які можуть вражати здорові органи організму — дослідження
Дослідження: скільки доз COVID-вакцин потрібно для захисту від штаму «Omicron»
Вакцини проти COVID-19: які є в Україні, наскільки ефективні та як працюють
Рідкісна побічна реакція від вакцини Johnson & Johnson: що відомо