Станом на 18 січня на Прикарпатті зайнятість ліжок пацієнтами, хворими на коронавірус, складає 46,1%.
Про це повідомили під час щотижневої селекторної наради під керівництвом очільниці облдержадміністрації Світлани Онищук, передає Фіртка.
Найбільша завантаженість ліжкомісць у Долинській центральній районній лікарні — 87% та Коломийській інфекційній лікарні – 80%.
Також понад 60% складає завантаженість ліжкомісць в Івано-Франківському обласному перинатальному центрі, Івано-Франківській міській клінічній лікарні №1 та Галицькій лікарні.
Так, в області на стаціонарному лікуванні перебувають 1 263 пацієнти. Водночас 89 хворих перебувають у відділеннях реанімації, 24 пацієнти підключені до апаратів штучної вентиляції легень. 26% хворих є киснезалежними.
Серед госпіталізованих, які перебувають на лікуванні, 81 особа із повним курсом вакцинації проти COVID-19.
Зазначимо, що на Івано-Франківщині за добу 17 січня на COVID-19 захворіли сорок троє дітей, з них тридцять п'ять — школярі. Найбільше хворіють діти в Івано-Франківському та Коломийському районах.
Зокрема, для госпіталізації дітей з коронавірусною хворобою розгорнули 175 ліжок, з них 76 ліжок або 43,4% зайнято пацієнтами.
За словами головного державного санітарного лікаря області Руслана Савчука, оскільки діти навчаються очно, то цей показник, ймовірно, буде збільшуватись.
На противагу — на Івано-Франківщині 482 дітей віком 12-15 років щеплені принаймні однією дозою вакцини проти COVID-19.
Медик додав, що зростання захворюваності на коронавірус є у всіх районах області та складає від 160,6% у Коломийському районі до 1 100,0% у Верховинському районі.
Водночас в Івано-Франківському районі захворюваність зросла у 2,6 раза, у Верховинському — у 11 разів, у Надвірнянському — у 5,4 раза, у Косівському — у 3,7 раза, у Калуському — у 2,5 раза та у Коломийському — у 1,6 раза.
«В області після Новорічних та Різдвяних свят суттєво збільшився показник захворюваності на COVID-19. Від початку пандемії в області зафіксували 13 4935 лабораторно підтверджених випадків COVID-19.
Так, за добу 17 січня захворіли 640 осіб, серед хворих 81 особа вакцинована, одужали 142 особи, шість прикарпатців померли. Добове зростання захворюваності на COVID-19 в Івано-Франківській області складає 30%», — додав Савчук.
Додамо, що в Івано-Франківській області наразі є перевищеним показник динаміки рівня COVID-госпіталізацій — 72,2%, тоді як норма має становити не більш як 50%. Виявлення нових випадків інфікування коронавірусом склала 27,8% при нормі 20%.
На нараді також зазначили, що в області не виявили жодного випадку інфікування штамом «Omicron», але загалом в Україні вже були підтверджені випадки інфікування цим вірусом.
«Симптоми цього штаму схожі на грип та ГРВІ. Тому нерідко люди думають, що вони хворіють на звичайну застуду та не звертаються за необхідною медичною допомогою, що надалі спричиняє госпіталізацію пацієнтів, а іноді й летальні випадки.
При підвищенні температури, частій втомі та появі кашлю не відкладайте звернення до свого сімейного лікаря», — каже фахівець.
читайте також: Відомо, наскільки ефективна вакцинація проти штаму «Omicron»
Крім того, медик радить вакцинуватись, щоб зменшити ризик захворювання та важкого перебігу хвороби.
Так, за останню добу провели 2 794 щеплення. Загалом в області зробили 819 681 щеплення. Зокрема, першою дозою провакциновано 31,7% прикарпатців, а повний курс пройшли — 28,7%.
Як зауважили, на Івано-Франківщині функціонують дев'ять центрів масової вакцинації населення. Перелік, контакти та графік роботи пунктів та центрів, а також іншу інформацію про вакцинацію проти COVID-19 можна отримати за номером контакт-центру 0 800 60 20 19 та на сайті.
Наразі єдиною альтернативою локдауну є масова вакцинація. Уряд не планує вводити повний локдаун. Навіть у «червоних» зонах бізнес і громадські заклади працюватимуть при повній вакцинації всіх працівників і відвідувачів.
До слова, на Прикарпатті найбільше щеплень зробили препаратом компанії Pfizer-BioNTech. Трохи менше обирали вакцини виробництва компаній AstraZeneca та Sinovac.
Нагадаємо, що Івано-Франківщина перейшла із жовтого у помаранчевий рівень епіднебезпеки. Так, один із показників не відповідає жовтому рівню епіднебезпеки, зокрема, йдеться про коефіцієнт виявлення випадків інфікування, який становить 29,2%.
Водночас на Прикарпатті у двох громадах можуть посилити карантин через стрімкий ріст захворюваності на COVID-19.
Додамо, що невакцинованих медиків, працівників органів місцевого самоврядування та комунальників відсторонюватимуть від роботи з 31 січня без збереження заробітної плати. Це правило не поширюватиметься на працівників, які мають протипоказання до вакцинації та надали відповідний документ.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
COVID-19 залишає аутоантитіла, які можуть вражати здорові органи організму — дослідження
Дослідження: скільки доз COVID-вакцин потрібно для захисту від штаму «Omicron»
Вакцини проти COVID-19: які є в Україні, наскільки ефективні та як працюють
Рідкісна побічна реакція від вакцини Johnson & Johnson: що відомо