Одна з перших в Україні лабораторій для навчання публічних службовців з використанням методології дизайн-мислення функціонує віднедавна в Івано-Франківську.
Лабораторію створено в ході реалізації спільного проєкту «Розвиток компетентності працівників литовського та українського публічних секторів з використанням методології дизайн-мислення», який протягом двох років реалізовувався кафедрою публічного управління та адміністрування Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу та Каунаським технологічним університетом (Литва), інформує Фіртка.
Метою проєкту визначили обґрунтування використання методології дизайн-мислення у розвитку компетентності публічних службовців, створення дизайн-лабораторії та розроблення навчально-методичних матеріалів, які поширюватимуться серед закладів системи професійного навчання публічних службовців.
«Власне, це нова методологія навчання, яку використовує Стенфордський університет, Каунаський технологічний університет має потужну лабораторію.
Ми проводили SWOT-аналіз для того, щоб максимально ефективно імплементувати зарубіжний досвід. І зараз ми вже започаткували у себе таку лабораторію і, власне, в цій лабораторії ми вчора провели перший тренінг», - розповідає доктор наук з державного управління, доцент Мар’яна Орлів, завідувачка кафедри публічного управління та адміністрування ІФНТУНГ.
Зі слів науковиці, у першому, пілотному тренінгу взяли учать 16 осіб з-поміж службовців органів місцевого самоврядування з міста Івано-Франківська.
Значну допомогу у підготовці лабораторії та проведенні тренінгу надали партнери з Литви.
Нагадаємо, делегація Каунаського технологічного університету (КТУ) на чолі з професоркою факультету соціальних гуманітарних наук та мистецтв, керівницею дослідницької групи КТУ з питань освіти, докторкою суспільних наук Брігітою Янюнайте перебуває з 27 вересня по 3 жовтня на Прикарпатті і 30 вересня взяла участь у роботі Міжнародної науково-практичної конференції «Розвиток компетентності у публічному секторі: європейські стандарти та перспективи».
Як зауважив професор Дмитро Дзвінчук, координатор підготовки магістрів державної служби, директор Інституту гуманітарної підготовки та державного управління ІФНТУНГ, прикарпатські публічні службовці з цікавістю ставляться до застосування щодо них нової методології навчання.
«Ми попередньо апробували вже технологію дизайн-мислення на тренінгах, які провели для органів місцевого самоврядування – обласної ради, Івано-Франківської міської ради. І коли ми сумнівалися, що ми десь знайдемо охочих взяти участь у цих тренінгах, то виявилося, що ми не зможемо навіть усіх охопити, бо охочих є дуже багато.
Сучасне управління потребує нетрадиційних підходів, бо ми живемо в непостійних умовах, які вимагають рішень у невизначених умовах», - поділився враженнями від застосування методології науковець.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Кузня професійних держслужбовців. Магістратура державної служби ІФНТУНГ відзначає одразу два ювілеї
Від Карпат до каньйону: в Івано-Франківську обговорили кращі туристичні практики області (ФОТО)
Відпочинок в Україні: з яких країн найчастіше приїжджають на Франківщину