Сучасна система публічного управління повинна стати людиноорієнтованою, - переконані учасники Міжнародної науково-практичної конференції «Розвиток компетентності у публічному секторі: європейські стандарти та перспективи, яка стартувала сьогодні на базі Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу.
Проведення конференції стало завершальним етапом дворічної реалізації спільного українсько-литовського проєкту «Розвиток компетентності працівників литовського та українського публічних секторів з використанням методології дизайн-мислення», що впроваджується кафедрою публічного управління та адміністрування ІФНТУНГ у співпраці з Каунаським технологічним університетом (Литва), повідомляє кореспондент Фіртки.
«Сьогодні ми говоримо, перш за все, про те, що сучасна система управління країною, державного управління, публічного управління потребує суттєвого оновлення, нових підходів з орієнтацією на міжлюдські відносини.
Людина – не просто об’єкт управління, а управління повинно бути людиноорієнтоване, і саме цьому присвячена наша конференція, тобто формуванню тих професійних компетентностей посадової особи – чи у виконавчій владі, чи в місцевому самоврядуванні, - які орієнтовані на міжлюдські стосунки», - прокоментував захід його модератор та один з ініціаторів проєкту – Дмитро Дзвінчук, координатор підготовки магістрів державної служби, директор Інституту гуманітарної підготовки та державного управління ІФНТУНГ.
Варто відзначити, конференція є достатньо представницькою, хоча й відбувається у змішаному (частина учасників присутня на заході фізично, частина – онлайн) форматі.
Свої доповіді на обговорення надіслали близько 80 науковців з України, Польщі, Литви, США та Канади.
Серед них – вчені з відомих в Україні та світі вишів - Вищої школи права та адміністрації міста Жешув (Польща), Ягеллонського університету (місто Краків, Польща), Каунаського технологічного університету, Київського університету імені Бориса Грінченка, Національного університету «Чернігівська політехніка» і, звісно ж, ІФНТУНГ.
Протягом сьогоднішнього дня в межах пленарного засідання та роботи у секціях вчені планують розглянути цілу низку актуальних питань щодо розвитку професійної компетенції публічних службовців, підвищення ефективності публічного управління.
При цьому йдеться як про впровадження вже апробованої в рамках реалізації проєкту методології дизайн-мислення, так і інших цікавих методик. В тому числі з використанням штучного інтелекту.
Така тематика також є сьогодні актуальною та перспективно. В цьому, зокрема, переконаний Євстахій Крижанівський, ректор ІФНТУНГ, академік НАН України, доктор технічних наук, професор.
«Зараз у засобах масової інформації повідомляється все більше і більше, що доволі розвинені держави світу все-таки починають говорити, що на окремих ділянках управління треба застосовувати штучний інтелект, бо він безкомпромісний, він не має вад, які властиві людині», - прокоментував ректор свою позицію Фіртці.
Євстахій Іванович також взяв участь у роботі конференції, привітав її учасників та побажав успіху.
«Це велике задоволення та пошана бути присутньою тут – в Івано-Франківському технічному університеті нафти і газу. – коментує подію гостя з Литви Брігіта Янюнайте, професорка факультету соціальних, гуманітарних наук та мистецтв Каунаського технологічного університету, керівниця дослідницької групи з питань освіти, докторка суспільних наук.
Ми представляємо делегацію з Литви – з Каунаського технологічного університету. У нас є спільний з цим університетом та Інститутом публічного управління проєкт щодо провадження методології дизайн-мислення для розвитку компетенцій публічних службовців. Ми розпочали наш проєкт два роки тому і сьогодні завершуємо його цією конференцією.
Результати нашої роботи – це не лише публікації, а насамперед співпраця з нашими українськими колегами».
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Від Карпат до каньйону: в Івано-Франківську обговорили кращі туристичні практики області (ФОТО)
Відпочинок в Україні: з яких країн найчастіше приїжджають на Франківщину