Напередодні нового навчального року у Миколаєві організували всеукраїнську стратегічну сесію «Цифрова трансформація шкільної освіти: від проблематики до рішень», яку відвідав й Ігор Фіняк, начальник відділу інформаційно-комп'ютерного забезпечення ОДА.
Учасники сесії обговорили ідею державних безкоштовних електронних щоденників та журналів для закладів середньої загальної освіти, повідомляє Фіртка.
«Ми можемо собі дозволити й іншу систему, але я вважаю, що все ж таки повинно бути те, що нам пропонує держава. Щоб не виникла ситуація, коли зараз хтось створить, ми покористуємось три роки і нам скажуть заплатити за це. Тому я дуже рада, що є така безплатна державна програма», - зазначила Тетяна Пиртя, вчитель інформатики Миколаївської гімназії №41.
За словами педагогині, робота в електронному журналі є простою та інтуїтивною. Потрібно лише завантажити дані про всіх користувачів, зокрема учнів, вчителів та охочих батьків.
Крім того, учасники зазначили, що перевагою такого журналу є й «прозорість». Якщо дитина не дійшла до школи чи з нею щось трапилося – батьки відразу ж побачать відсутність на уроці в електронному журналі.
Крім того, на сесії обговорили й ідею онлайн-версії щоденників учнів.
«Це зручно для дітей та батьків, бо вчитель туди записує теми, домашні завдання і виставляє оцінки. До речі, ще можна було б запровадити можливість додавання файлів, адже інколи вчителі фізики чи математики могли б додавати туди матеріали зі схемами чи таблицями», - продовжує Тетяна Пиртя.
Однак, освітяни висловили й додаткові побажання щодо інновації. Серед них йшлося про такі:
- додати окрему сторінку загальної інформації щодо успішності кожного окремого учня за визначений час;
- створити зведену таблицю для адміністрації та класного керівника про відсутність учнів на уроці;
- повідомлення батькам про нові записи та зміни в щоденнику за певний період.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Майже мільярд субвенції: в уряді хочуть закупити ноутбуки для 60 тисяч вчителів
Електронні журнали і щоденники у школах: що думають франківські педагоги (ВІДЕО)