Дослідну експлуатацію шкільних електронних журналів розпочали в Україні наприкінці грудня. Такий наказ підписала заступниця міністра освіти Світлана Даниленко.
Деякі школи Івано-Франківська уже почали тестувати електронні журнали цього навчального року. Як вони працюють та що про такі журнали думають франківські педагоги, з’ясовувало Суспільне Карпати.
У ліцеї №1 Івано-Франківська з електронними журналами та щоденниками почали працювати від початку жовтня. Педагоги проходили відповідне навчання.
Заступниця директора з навчально-виховної роботи ліцею Леся Врюкало адмініструє систему електронних журналів у цьому закладі. Спочатку випробовували електронні журнали через приватні платформи. А згодом перейшли на програму від Міносвіти. Розповідає, що від педагогів та батьків чула тільки позитивні відгуки про таке нововведення у школі.
"Є такий момент дуже зручний, що ми відзначили. Школа у нас має поглиблене вивчення англійської мови, і клас ділиться на три групи, а класний журнал є один. Тобто, він одночасно не може бути в трьох класах і в трьох вчителів відповідно. І коли черга до нього дійде, то вчитель поставить оцінку в кінці дня чи на наступний, коли той журнал потрапить йому в руки. А тут моментально є оцінка в журналі, і якщо робота є письмова, то вчитель перевірить вдома і має можливість так поставити оцінку", - каже Леся Врюкало.
Ще один позитивний момент, який відзначає педагогиня, - це те, що користуватися електронними журналами можна і зі смартфонів.
Зараз у ліцеї № 1 електронні журнали використовує половина класів. Із часом заклад повністю планує перейти на такий формат і більше не використовувати паперові журнали паралельно. Зараз для цього необхідне розпорядження від міністерства.
Наказ про запровадження в дослідну експлуатацію електронних щоденників та журналів у школах у Міносвіти підписали 22 грудня.
На сайті міністерства повідомляють, що наразі протестовано інтерфейс, через який можна буде отримати доступ до різних сторінок: з даними про учнів, розкладу уроків, списків відвідування, домашніх завдань тощо. Всю інформацію заповнювамуть вчителі, а за допомогою логіна й пароля батьки і учні зможуть отримати до неї доступ.
Сам ресурс із електронними журналами має систему захисту інформації та сертифікат від Державної служби спеціального зв’язку.
Михайло Калинюк є головою правління керівників закладів середньої освіти Івано-Франківська та директором ліцею № 22. У цьому закладі - майже 1700 дітей та 130 педагогів. Михайло Калинюк вважає електронні журнали позитивною тенденцією та вимогою часу. Проте, каже, у Міністерстві освіти і науки не прописали конкретних умов переходу на електронні носії. Відкритим питанням залишається і кібербезпека.
Також наразі невідомо, чи педагогам потрібно буде дублювати оцінки і у паперовий журнал. А це – додаткове навантаження на вчителів. Михайло Калинюк каже, що остаточне рішення про запровадження електронного журналу буде ухвалювати лише після нарад із педагогами:
"Умовно, відмовляємося ми від паперових носіїв, а чи не буде потім якихось моментів, що десь щось зникло, немає захисту, щось пропало, як у нас часто буває. І випускникам потім вступати, оформляти відповідні документи, а тієї чи іншої інформації нема. Сьогодні освітній заклад повинен надавати якісні освітні послуги. І для того, щоб він їх надавав, ми повинні реформу так забезпечувати, щоб вона була послідовна, чітка, динамічна, продумана, ефективна. І обов’язково, щоб вона мала належне фінансово-матеріальне забезпечення".
Як повідомив директор обласного департаменту освіти і науки Віктор Кімакович, облік тих закладів, що переходять на електронні журнали, у департаменті не ведуть, адже рішення ухвалюють безпосередньо директори шкіл. За його словами, труднощів із переходом не повинно бути, адже інтернет-покриття мають усі школи області.
Читайте також: