Щороку, окрім «ковідного» 2020-го, ПЛАСТ проводить десятки таборів по всій Україні й світі.
Цей рік дозволив організації нарешті відновити традицію «нормального» пластування, передає Фіртка.
Зокрема, 1-12 липня, у селі Кліщівна на Рогатинщині, відбувався міжкурінний табір «Скарби героїв», комендантом якого була Наталія Пилипів.
Зазначимо, що кожен захід має свою легенду. Тут легенда табору полягала у пошукові артефактів різних націй, що проживають поруч із нами. У легенду добре вписувалися як звичні пластові заняття, так і, наприклад, майстер-клас із гончарства.
читайте також: Пластове таборування: навчання чи відпочинок?
Кожна нація має також свої скарби нематеріальної спадщини. Учасники мали їх знайти та засвоїти. От, до прикладу, на свято Купала дівчата навчилися плести віночки, а хлопці – виготовляти Морену й Купайла, а всі вони на ватрі познайомилися зі звичаями та обрядами цього головного літнього свята.
Особливістю цього табору була широка географія – на Опілля приїхали гості з Бесарабії – пластуни станиці Балта (Одещина). Учасники відвідали також місця, пов’язані з історією наших визвольних змагань, адже Рогатинщина – славний повстанськими традиціями край.
Відвідали таборовики фестиваль партизанської пісні «Чорна вишиванка», що традиційно проходив на перехресті трьох областей (Тернопільської, Львівської, Івано-Франківської) – на хуторі Кулеби біля с. Нараїв.
Більше читайте у блозі:ТабОри-бОри…
До теми: