Недовиконання міського бюджету минулого року – 440 млн гривень. Це вперше за історію міського бюджету така велика цифра.
Про це повідомила перша заступниця міського голови Вікторія Сусаніна на оперативній нараді 26 січня, інформує Фіртка.
За її словами найбільша частина доходів – це сплата ПДФО.
«У 2021 році число реверсної дотації, яку ми маємо повернути у держбюджет – майже 65 млн гривень. А це простими словами – половина нової школи в Опришівцях, або ж добудова 2 дитячих садочків: на Хоткевича та у Крихівцях», – пояснює Сусаніна.
Аналіз наповнення міського бюджету заслуховували на оперативній нараді. Перша заступниця зізналася, що минулий рік був важким, тож єдині сподівання на кращий 21.
«Надіємся, що 21 рік буде легшим: не буде локдаунів, карантинів і все працюватиме. І бюджет буде наповнюватися», – зауважила перша заступниця міського очільник.
За словами доповідачки, виконання доходів міського бюджету у 2020 році – понад 2,5 млрд, що становить 85, 1 % до плану. Недовиконання складає понад 440 млн. Все це пов’язано із карантином та непередбачуваними витратами.
«Найбільше недовиконання від сплати ПДФО. Процент росту порівняно з 19 роком – 9,5 %. При тому, що мінімальна плата зросла на 20%. Але втрати становлять майже 140 млн, що і вплинуло на малий приріст. Також 10 млн втратили в частині плати за землю, по єдиному податку – 53 млн карантинних втрат, по платі за оренду майна – 1 млн. По акцизному податку з роздрібної торгівлі також втрата – 8 млн. По адмінпослугах – 7 млн втрат, бо не працювали ЦНАПи і, відповідно, не надавалися послуги. Ці всі втрати бюджету – це втрати зумовлені карантином, наданням пільг та відтермінуванням сплат», – пояснює Вікторія Сусаніна.
Найбільшу питому вагу в надходженнях до бюджету становить ПДФО. Це майже 68% загального бюджету. Це основний податок, що формує бюджет громади і тому будь-які коливання з частки його відрахувань болісно відображаються по наповненню бюджету і його виконанню.
Якщо аналізувати розподіл надходжень ПДФО, то 60 % сплачуються до бюджету місцевих громад, 25% – в державний бюджет, а 15% – в обласний бюджет.
«Це з 2015 року. До того часу 75% потрапляло у міський бюджет. Але з запровадженням зменшеного відсотку, введено фінансування освітніх та медичних закладів за рахунок коштів державних субвенцій. Проте з 21 року на медичну галузь не передбачена держана субвенція. Щоправда, цього державного забезпечення на освіту стає лише на 10 місяців. 2 місяці мусимо платити зі своїх доходів, з свого бюджету», – коментує Сусаніна.
Нагадаємо, Івано-Франківська міська рада прийняла бюджет на 2021 рік.
Читайте також:
Яким буде бюджет Івано-Франківської області у 2021 році (ВІДЕО)
ось вам і пояснення чому вводять абонплату за !!!!воду і піднімають ціну за проїзд-НЕМАЄ ГРОШЕЙ НА ПРЕМІЇ!!!! і ці 70тисячні заробітні плати директорам КОМУНАЛЬНИХ ПІДПРИЄМСТВ,в яких тільки свої керівники-ТІЛЬКИ СВОЇ .ТО може перенести пікети проти голодоморних тарифів вже під мерію,яка перетворюється на щось антинародне і чуже.І щодо політики-може хтось підкаже савчук щоб неговорила дурниць про те ,що взагалі її нестосується як депутата і людини-її !!!обурили перші укази призидента США!!!--бо коли вона ходила по телеканалах медведчука то це нічого-звідти і набралася руспропоганди-а тут США її турбує-ІДІОТИЗМ і МАРАЗМ який співзвучний КИВІ з ОПЗЖ чи це трансформація