Патронат для мера Франківська: з бюджету на премії працівникам служби виділили 6,3 мільйона гривень

Через патронатну службу Руслана Марцінківа, оминаючи законодавчі норми, без конкурсу на різні посади у виконавчому комітеті Івано-Франківської міської ради призначили 51 людину.

У самій патронатній службі постійно працює понад десяток людей, які одержують мінімальну заробітну плату, проте мають чималі щомісячні премії – найбільша з них сягнула 50 тисяч гривень, інформує Фіртка з посиланням на Чесно.

Порівняно з 2015 роком, коли було троє працівників, штат патронатної служби зріс у п'ять разів – зараз там працюють на постійній основі 15 осіб. Утримання патронатної служби протягом п'яти років коштувало платникам податків 6,3 мільйона гривень.

Рух ЧЕСНО проаналізував роботу патронатних служб міських голів 13 обласних центрів. Оскільки одним з основних завдань патронатної служби є комунікація з містянами, оцінювали кількість працівників таких служб відносно кількості населення цих міст. Наприклад, у Львові, де мешкають близько 712 тисяч осіб, пресслужба (вона повідомляє громаду про діяльність виконавчої влади) налічує 10 співробітників, а в Тернополі, котрий, як і Франківськ, очолює мер-свободівець, у відділі зв’язків із громадськістю та ЗМІ є лише 5 працівників за населення 216 тисяч мешканців.

Патронатна служба міського голови Франківська Руслана Марцінківа висвітлює інформацію про діяльність міської ради та мера. Її працівники відповідають за комунікацію з медіа й мешканцями. Згідно з нормами чинного законодавства, співробітників патронатної служби беруть на роботу без конкурсу. Мер Руслан Марцінків, зловживаючи службовим становищем, переводить цих працівників з патронатної служби на інші посади у виконавчих органах. У такий спосіб Марцінків оминає закони “Про місцеве самоврядування в Україні” та “Про службу в органах місцевого самоврядування”, що передбачають конкурсний відбір співробітників виконавчого комітету. Загалом на заробітну плату працівників патронатної служби міського голови Івано-Франківська від грудня 2015-го до вересня 2020 року витратили 6 312 572 гривні з міського бюджету. 

Протягом 5 років існування патронатної служби Руслана Марцінківа 51 її працівника перевели на інші посади у виконавчих органах міської ради. Ці люди працювали в патронатній службі мера приблизно місяць чи два, а далі переходили на інші посади без конкурсу, а звичайним переведенням. Таку схему Марцінків використовує для оминання чинного законодавства. Призначення на посади в органах місцевого самоврядування на конкурсних засадах передбачене, зокрема, законами "Про місцеве самоврядування в Україні" та "Про службу в органах місцевого самоврядування". Поза конкурсом міські голови мають право брати працівників у свою патронатну службу. 2017 року видання “КУРС” вже проводило розслідування щодо призначення керівників відділів і департаментів “транзитом” через патронатну службу. Тоді впродовж двох років при владі Руслан Марцінків не призначав жодного конкурсу на посади керівників департаментів чи відділів – усіх очільників переводили на ці посади з патронатної служби. Рух ЧЕСНО дослідив роботу цього органу протягом усіх 5 років каденції міського голови.

Рух ЧЕСНО зробив запит на надання публічної інформації щодо кількості співробітників патронатної служби, розміру їхніх зарплат і преміювання. Згідно з отриманою відповіддю, майже всі працівники, крім очільниці служби Вікторії Дротянко, одержують мінімальну заробітну плату. Проте щомісяця вони отримують також премії, які зазвичай навіть перевищують суму зарплати. Кілька разів на рік співробітникам патронатної служби виплачують значні премії – від 16 тисяч до 50 тисяч гривень. 

Станом на жовтень 2020 року в патронатній службі Руслана Марцінківа налічується 15 працівників. Ще дві особи працювали там від одного до п’яти днів. Загалом за 8 місяців цього року на зарплати та премії співробітників патронатної служби з міського бюджету витратили 1 327 532 гривні. Усі працівники патронатної служби, крім її керівниці Вікторії Дротянко, мають мінімальні оклади, але щомісяця отримують премії в розмірі окладу, а то й більше. Зокрема, 9 працівників одержали разово місячні премії від 20 тисяч до 31 тисячі гривень. 

Софія Ціховська була співробітницею патронатної служби лише в лютому 2020 року. Судячи з її посадового окладу в розмірі 1275 гривень та премії в сумі 1380 гривень, працювала вона щонайбільше тиждень. Того самого місяця Ціховська подала декларацію як кандидатка на посаду головного спеціаліста Управління економічного та інтеграційного розвитку виконавчого комітету Івано-Франківської міської радиСвітлана Криворучко в патронатній службі працювала тільки один день у березні, а вже в липні цього року Руслан Марцінків нагородив її грамотою своїм розпорядженням, у якому Криворучко зазначена як заступниця начальника Управління економічного та інтеграційного розвитку. 

Для порівняння: до грудня 2015 року (саме у грудні офіційно розпочалася каденція Руслана Марцінківа) патронатна служба міського голови Віктора Анушкевичуса налічувала лише трьох працівників, ще двоє пропрацювали там по два місяці. На виплату зарплат і премій з міського бюджету спрямували 181 011 гривень. 

Торік у патронатній службі мера було 17 працівників, і 12 з них працювали на постійній основі. З бюджету міста на їхні зарплати та премії витратили 1 718 101 гривню. 

У патронатній службі 2019 року працювали секретарки сільрад двох сіл, що увійдуть до Івано-Франківської ОТГ. Тепер уже екссекретарка Березівської сільської ради Руслана Козінчук пропрацювала в патронатній службі місяць, а далі перейшла на посаду адміністратора ЦНАПу. А секретарка виконавчого комітету Черніївської сільської ради Христина Шкробач (2018 року змінила прізвище – до того була Приймак) пропрацювала в патронатній службі лише два місяці. Причому, судячи із зарплатної відомості та декларації Шкробач, за другий місяць роботи в патронатній службі вона отримала соціальну допомогу від міської ради в розмірі понад 42 тисячі гривень. Наталія Коростіль була секретаркою Підпечерівської сільської ради, після місяця роботи в патронатній службі стала адміністраторкою Підпечерівського ЦНАПу. 

Чинний кандидат у депутати міської ради від “Європейської солідарності” Мирослав Федорків у лютому 2019 року працював у патронатній службі, а потім очолив управління комунальної політики Департаменту ЖКГ та благоустрою. Тетяна Нестерук, теж відпрацювавши місяць у патронатній службі, стала провідним спеціалістом служби оперативного реагування міськвиконкому. 

Протягом 2018 року в патронатній службі Руслана Марцінківа працювали 19 осіб, 10 з них – на постійно, ще 9 – по одному або по два місяці. На заробітну плату та преміювання цих співробітників витратили 1 563 653 гривні.

Усі 9 зазначених працівників перешли на посади в інших органах виконавчої влади Івано-Франківської міськради. Ольга Шендрик обійняла посаду заступниці директора Департаменту освіти й науки. Петро Николаїв став головним бухгалтером у Департаменті молодіжної політики та спорту. Лілія Крехович 2018 року обіймала посаду заступниці начальника відділу в УКБ міськвиконкому. Ексдепутат Івано-Франківської міськради від ВО “Свобода” (2010-2015) Ігор Максимчук з патронатної служби перейшов на місце очільника Департаменту освіти та науки. Ірина Бованко стала державним реєстратором у відділі з питань державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців, таку саму посаду обійняла й Віра Гелеван. Чинний депутат міськради від “Свободи” Василь Скиданчук з патронатної служби перейшов працювати заступником директора Департаменту ЖКГ та благоустрою. Мар’яна Курпата 2018 року перейшла на посаду провідного спеціаліста архівного відділу. А Віра Біла після роботи в патронатній службі певний час очолювала експертно-аналітичний відділ виконкому. 

Упродовж 2017 року патронатна служба налічувала 29 працівників. З них 12 працювали там постійно, тобто більш ніж два місяці. Загалом на заробітну плату та премії співробітників служби з міського бюджету за 2017 рік витратили 1 233 287 гривень. 

17 осіб, котрі працювали 2017 року в патронатній службі, перевели на різні посади виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради. Марія Бойко стала начальницею Управління охорони здоров’яАлла Вацеба – її заступницею, а Ірина Кобельська – головною бухгалтеркоюРостислав Будзик став головним спеціалістом експертно-аналітичного відділу, Христина Дзюбак очолила відділ ведення Державного реєстру виборців Івано-Франківської міської ради. Олег Королик перейшов на посаду заступника директора Департаменту культури, Валентина Часник стала спеціалістом І категорії в цьому департаменті. Олег Крушельницький перейшов на посаду заступника директора Департаменту освіти й науки. Світлана Лонгус стала провідною спеціалісткою виконавчого комітету, Мар’ян Сторожук – головним спеціалістом цього органу, а Христина Юрчук отримала посаду помічниці заступника міського голови. Мар’яна Петрина після роботи в патронатній службі стала головною спеціалісткою відділу з питань державної реєстрації юридичних осіб, Валерій Протас – головним спеціалістом відділу благоустрою, а Віта Сліпак – головною спеціалісткою з питань зовнішньої реклами. Лідія Скрипник обійняла посаду начальниці відділу муніципальної інспекції з благоустрою. Галина Балагура з патронатної служби перейшла в Управління капітального будівництва, де стала головною бухгалтеркою. 

2016 року патронатна служба Руслана Марцінківа налічувала 25 працівників, причому на постійній основі там працювали лише 7 людей, а решта 18 – по одному місяцю. Серед таких працівників був, наприклад, Роман Галіпчак, який за дивним збігом обставин прийшов до патронатної служби у грудні 2016-го й того самого місяця очолив Управління капітального будівництва виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради. Також по місяцю в патронатній службі працювали теперішній спеціаліст відділу промисловості та розвитку підприємництва Василь Павелкоочільник Департаменту освіти й науки Ігор Смальголовна спеціалістка Департаменту культури Лілія Кабаточільниця цього департаменту Надія Загурська й тодішній головний архітектор міста Дмитро Нижник

З-поміж 18 працівників, котрих після роботи в патронатній службі перевели на інші посади в органах виконавчої влади, до ВО “Свобода” мають прямий стосунок такі люди: Андрій Тютюник, який 2015 року балотувався до Івано-Франківської міської ради, став заступником директора КП “Івано-Франківськелектроавтотранс”; Ігор Смаль 2015-го висувався до Ніжинської міськради від ВО “Свобода”; Надія Загурська 2015 року була у виборчому списку “Свободи”; разом з нею балотувався й Володимир Гаргат, котрий 2016-го через патронатну службу обійняв посаду заступника директора Департаменту освіти й науки. 

На заробітну плату та премії 7 постійним співробітникам патронатної служби 2016 року з міського бюджету витратили 429 739 гривень, а на працівників, яких за місяць роботи перевели на нові посади, – ще 40 260 гривень. 

Патронатні служби міських голів створюють для налагодження комунікації мерів з різними верствами населення міста, а також для висвітлення інформації про діяльність міських рад. Проте в Івано-Франківську патронатну службу використовують для працевлаштування наближених до міського голови та ВО “Свобода” осіб керівниками відділів і службовцями виконкому без конкурсного відбору, порушуючи таким чином українське законодавство. 

Нагадаємо, у Франківську політики почали “працювати” з потенційними виборцями задовго до офіційного старту виборчої кампанії.

На промоцію міського голови Руслана Марцінківа з місцевого бюджету витратили 38 мільйонів гривень. 


Читайте також:

Хитра схема: як у франківській мерії працівників поза конкурсом призначають


22.10.2020 2081
Коментарі ()

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

952
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1958
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2829
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3464
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3671
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6851 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3857

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5671

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6806 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7628
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2463
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4729
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5116
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

482
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

946
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1816
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3399
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

921
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1788
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3696
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3907 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5453