З початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну в Івано-Франківському обласному перинатальному центрі народилися 198 малюків.
Про це кореспондентці Суспільного розповіла головна медсестра закладу Галина Семенчук, передає Фіртка.
За два тижні до повномасштабного вторгнення рф в Україну працівники перинатального центру облаштували підвал для приймання пологів під час повітряної тривоги. За словами Галини Семенчук, у сховищі медики підготували склад із засобами гігієни, їжею та водою.
Також вони облаштували відділення інтенсивної терапії для новонароджених, палати, кімнату матері та дитини, операційну і пологовий зал. Галина Семенчук каже, що від 24 лютого в укритті під час повітряної тривоги народила одна жінка.
"Ми намагалися облаштувати все так, аби було зручно не лише лікарям, акушеркам, молодшому персоналу, але й самій породіллі. Тут є зручне ліжко, є все необхідне — інструменти, набори, засоби індивідуального захисту. У нас тут — усе стерильне, бо кожного дня стерилізуються всі інструменти, а всі інші засоби індивідуального захисту в нас — одноразові, починаючи від пелюшок до медичного одягу", — говорить Галина Семенчук.
Завідувачка пологового відділення № 2 Оксана Ілик каже, що під час кожної повітряної тривоги в укриття йде увесь персонал, вагітні та породіллі. Немовлят у сховище зносять медсестри. Однак є випадки, коли доводиться залишатися на робочому місці.
"Коли тривають пологи й вони — у другому періоді, тобто коли дитина проходить уже по родових шляхах, звичайно, що ми залишаємося у приміщенні. Також, якщо перебуваємо в операційній, то ми завершуємо операцію без жодних хвилювань. Уже тричі під час повітряної тривоги ми завершували операцію кесаревого розтину в приміщенні", — каже Оксана Ілик.
У перинатальному центрі облаштували й пункт приймання гуманітарної допомоги. Її видають породіллям, які вимушено переїхали з інших регіонів України, розповіла завідувачка відділення інфекційного контролю Наталія Якимчук.
"Ми отримуємо і засоби особистої гігієни для жінок, засоби особистої гігієни для новонароджених, особливо в перші дні, коли потрібно доглядати за шкірою немовлят. Окрім засобів догляду, тут є одяг для жінок, який вони можуть використовувати в пологовому будинку — халати, тапочки, нічні сорочки. Це те, що нам дуже потрібне. Також ми отримуємо велику кількість дитячого харчування", — сказала Наталія Якимчук.
Прикарпатка Мирослава Семенишин розповіла, що зараз — на дев'ятому місяці вагітності та чекає на народження донечки. З її слів, у перинатальний центр приїхала два дні тому. За цей час вже декілька разів доводилося ходити в укриття під час повітряної тривоги. Жінка каже, народжувати малюка у підвалі не хоче, але морально готується й до цього.
"Вчора (ред. — 29 березня) цілий день ми бігали у підвал, вночі підіймали нас. Пересиділи, був відбій і ми поверталися. Медсестра приходить, забирає нас. Є супровід до підвалу, там медсестра чекає, потім приводять у палату, — розповідає Мирослава Семенишин. — Вперше, коли прийшла, то страшно було, бо за дитину переживаєш, за себе. Краще, щоб було безпечно, бо зараз — умови воєнні. Некомфортно там, як тут, у палаті, але катастрофи сильної немає".
Головна медсестра пологового будинку Галина Семенчук розповіла, що від 24 лютого в обласному перинатальному центрі народили 40 жінок, які вимушено переїхали на Івано-Франківщину з інших областей. Породілля Марина Гончаренко каже, що переїхала сюди з Києва.
"Найголовніше — це безпека дитини. Мій емоційний стан дуже відбивався. Я не могла далеко їхати, але й залишатися там було не дуже безпечно для малюка. Мені вдалося народити тут, якраз не було жодної загрози, не було сирени", — сказала Марина Гончаренко.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Ще один військовий госпіталь: Калуська ЦРЛ має потребу в електронно-оптичному перетворювачі
Вимушеним переселенцям виплатять допомогу від України. Як отримати?