Уряд запускає низку програм для підтримки вимушених переселенців.
Фіртка розповідає, які саме програми запровадили для українців, які лишились без житла і роботи через війну, та як отримати ці виплати.
Так, держава виплатить 2 000 гривень на місяць для дорослого та 3 000 гривень для дітей та людей з інвалідністю. Така виплата нараховуватиметься щомісяця упродовж воєнного стану та упродовж одного місяця після його закінчення або скасування.
Заявку можна подати особисто до органів соціального захисту населення, уповноваженої особи громади чи ЦНАПу або ж за допомогою Порталу чи додатку Дія.
Крім цього, роботодавці зможуть подати заявку для отримання 6 500 гривень на місяць за кожного працевлаштованого переселенця. Виплата здійснюватиметься впродовж перших двох місяців з початку працевлаштування.
Подати заявку можна до 31 березня включно.
«єПідтримка надходитиме доти, доки всі не отримають кошти», — пояснили у відомстві.
Послуга доступна для найманих працівників, за яких сплачується ЄСВ, та ФОП усіх груп із населених пунктів, де активно ведуться бойові дії. Кошти можна витрачати без обмежень, а також знімати в банкоматах або перераховувати на інші картки.
Також родинам, які прихистили у своїх домівках вимушених переселенців, передбачене відшкодування комунальних платежів: по 450 гривень на особу.
Йдеться про відшкодування всіх витрат, що пов’язані з теплопостачанням, водопостачанням, водовідведенням, газопостачанням, купівлею дров, палетів та вугілля.
Громадам будуть відшкодовані витрати на комунальні послуги, які надаються з 1 березня 2022 року.
Для отримання відшкодування громадам достатньо подати заяву до військової адміністрації та чеки або скани, які підтверджують оплату комунальних послуг. Важливо, не пізніше третього робочого дня після звітного місяця.
Військові адміністрації надсилатимуть Мінрегіону відповідні дані по громадах, а Мінрегіон буде готувати акт уряду про виділення коштів.
Що було раніше?
21 лютого президент росії володимир путін заявив про визнання росією незалежності окремих районів Донецької та Луганської областей. Згодом він оголосив про введення регулярних російських військ на ці окуповані території для «підтримки миру».
24 лютого російський президент оголосив про початок операції проти України. О п'ятій годині ранку почались обстріли стратегічних об'єктів практично в усіх регіонах України. Крім цього, відбулась атака на підрозділи прикордонників по всій лінії кордону з росією та Білоруссю.
Відтак, в Україні після нападу російської федерації та обстрілів у регіонах ввели воєнний стан. Президент Володимир Зеленський віддав наказ завдавати окупантам максимальних втрат.
До слова, цивільне населення закликають до організованого опору на тлі повідомлень про надходження колон російсько-окупаційних військ із півночі України.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Більшість мешканців західних областей не готові віддавати Крим та Донбас