Видача «Картки калушанина»: коли очікувати і як можна буде використати

Нагадаємо, 25 березня в електронній системі державних закупівель Прозоро управління економічного розвитку Калуської міської ради оголосило тендер на закупівлю 10 тисяч пластикових карточок з безконтактним чіпом.

Бюджет закупівлі склав 198 тис. гривень. У торгах взяли участь сім компаній, а переможцем стало київське ТОВ «Спекл» з пропозицією 140,4 тис. гривень, передає Фіртка з посиланням на "Вікна".

Як йшлося на нараді, договір з київською компанією вже укладено. Очікується, що картки почнуть поширювати на початку травня. Робитимуть це через Центр надання адміністративних послуг. Як ішлося на нараді, управління соціального захисту вже передало в ЦНАП дані щодо 1200 громадян пільгових категорій — тих, які користуються пільгами з міського бюджету.

Детальний календарний план щодо подальших дій з запровадження «Картки калушанина» планують розробити найближчими днями. Також, як ішлося на нараді, 10 тисяч карток — замала кількість для того, щоб забезпечити ними всіх пільговиків, зокрема, пенсіонерів. Тож, планують закупівлю ще 20 тисяч таких карток. Але очевидно, що й такої кількості буде замало: лише в Калуші, без сіл громади, — близько 20 тис. пенсіонерів. Картками також планують забезпечити школярів, а це ще близько 9 тисяч осіб.

Кожна картка є персоналізованою: в момент видачі в базу даних будуть занесені персональні дані одержувача: прізвище, ім’я і по батькові, дата народження, сімейний стан, пільгова категорія і дані документу, що підтверджує пільгу, місце роботи чи навчання, адреса реєстрації, телефон, фотографія. Тож, пільговик має надати згоду на обробку персональних даних. Відповідно, кожній картці буде присвоєно персональний код, який буде нанесено на лицевому боці картки.

У ЦНАПі, як ішлося на нараді, до видачі карток залучить трьох працівників. Для оформлення однієї картки треба буде близько 10 хвилин. Згодом, коли працівники набудуть досвіду, цей час може скоротитися до 3-7 хвилин. Однак, принаймні, на початку ЦНАП зможе видати близько 100 карток на день. Це, з урахуванням вихідних і святкових днів, — близько 2500-2700 карток на місяць. Таким чином, для того, щоб поширити перших 10 тисяч карток, потрібно буде в кращому разі 3-4 місяці. І малоймовірно, що видачу 30 тисяч карток пенсіонерам і пільговикам можна буде забезпечити до кінця поточного року.

У першу чергу, "Картку калушанина" можна буде використати для проїзду в громадському транспорті — таким чином забезпечать облік проїзду пільговиків. Ймовірно, що будуть встановлені ліміти безоплатних поїздок. Ще один варіант — монетизація пільгового проїзду: на картку зарахують певну суму, яку пільговик зможе використати для оплати проїзду. У такому разі відпаде потреба в компенсації пільгового проїзду перевізникам. У перспективі також розглядають можливість розраховуватися карткою за проїзд. Тоді такі картки мають поширювати не лише серед пільговиків: будь-який мешканець громади зможе отримати "Картку калушанина" і поповнити її через термінал. У такому разі буде забезпечено облік пасажирів. Проте мешканці повинні мати стимул для таких розрахунків: наприклад, менший тариф на проїзд.

На наступних етапах сферу застосування "Картки калушанина" можуть  розширити і користуватися нею в закладах освіти (для контролю за безкоштовними сніданками в школі, поповнення картки батьками школярів і її використання для оплати харчування у шкільних їдальнях і оплати проїзду школярів у громадському транспорті), для оплати комунальних послуг (з мінімізацією комісій), оплати паркування. Можна буде навіть домовитися з бізнесом та використовувати картку для отримання знижок чи інших переваг для визначеної категорії громадян.

У цілому картку можна використовувати в комунальному кінозалі, басейні, тощо. Утім для цього потрібно, по-перше, чітко визначитися з переліком функціоналу картки. По-друге, скрізь встановити валідатори, а, отже, передбачити стимул для компанії, яка їх постачає: на транспорті вона отримуватиме 3% від кожної трансакції, при тарифі 6 гривень — це 18 копійок. І звичайно, закупити не 30 тисяч карток, а втричі більше — для кожного мешканця Калуської громади. А для людей, які не користуються пільгами, — ще й створити умови за яких користуватися "Карткою калушанина" буде вигідніше, ніж оплачувати готівкою. 

У будь-якому разі, не залежно від обраного функціонала, впровадження карток калушанина вимагатиме багато часу і бюджетних ресурсів. Крім того, є ризик, що пенсіонери й інші мешканці, які мають право пільгового проїзду на громадському транспорті, не будуть «штурмувати» ЦНАП заради отримання картки та ігноруватимуть таку можливість. У такому разі міська рада може встановити дату, з якої, наприклад, без картки калушанина пільговий проїзд у громадському транспорті буде неможливим


Читайте також:

Для калушан хочуть закупити 10 тисяч соціальних карток

27 калушан, які опинилися у складних обставинах через СOVID-19, отримають допомогу з бюджету

У Калуші закупили 10 тисяч чіпованих карток для проїзду у транспорті


13.04.2021 895
Коментарі ()

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

953
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1959
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2830
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3465
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3673
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6853 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3857

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5672

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6806 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7628
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2464
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4729
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5116
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

483
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

947
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1818
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3400
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

922
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1790
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3696
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3909 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5455