Вакцинування по-українськи – стінка на стінку

- Перше всіх вакцинуют, а на весну будут масово вмирале люде, - віщує продавчиня на ринку таким апокаліптичним голосом, що бурячки, картопля, морква, які перед нею, налякано тремтять. Її сусідки аж роти пороззявляли.

- Хто казав?

- Я на Тік-Тоці слухала. – Авторитетно заявляє продавчиня з мімікою у стилі «а ви всі тупі».

Діалог відбувається не між тими старенькими бабусями, які не завжди вміли читати, а між цілком статистичними і рожевощокими сорокарічними жіночками.

Можна було їм пояснити, що на Тік-Тоці без проблем розмістити відео з твердженнями, що вони їдять дітей, але, ця крихітна сварка на національному рівні погоди не зробить.

Подивимося, що робиться на планеті?

Bloomberg пише, що у світі використано 6,85 мільярда доз протиковідних вакцин, а Johns Hopkins University – 6,8 млрд. До цього найбільша вакцинація на планеті трапилася у 2009 році – не повний 1 мільярд доз. На тлі такого розмаху нещасних 300 млн вакцинованих від «іспанки» виглядають жалюгідною групкою.  

Тоді чому Covid-19 досі не зник?

Пишуть, що через нерівномірний розподіл вакцини і її недостатню ефективність. Зауважте, що все це пишуть західні джерела, а не доморощені фани Тік-Току, де у його російськомовному сегменті навколо вакцинації лютує істерія небачених масштабів. Суперечки прихильників про і контра давно переступили моральні межі. Сумніваєшся в ефективності щеплень – антивакс. Підтримуєш щеплення – корисний ідіот світового уряду. Це не звиклі суперечки, то онлайн стінка на стінку. З усіма атрибутами – погрози, матюки, обзивання.

Люди такі захоплені відстоюванням своєї позиції, аж не хочуть читати, що у світі ще не винайшли абсолютно ефективної та безпечної вакцини. Вони різняться лише за рівнем ефективності. Така реальність вже сотні років.

На сайті CDC (Центр контролю за захворюваністю в США) дослівно можна прочитати таке: «Вакцини - вирішальний інструмент взяття пандемії під контроль. Проте, немає вакцин зі 100% ефективністю запобігання захворювань. Деякі повністю вакциновані можуть захворіти, деякі будуть госпіталізовані або помруть від Covid-2019… Але ризик інфікування, госпіталізації і смерті у щеплених значно нижчий у порівнянні з нещепленими.»

Американці наводять статистику, що у них госпіталізовано 32 тисячі повністю щеплених. У Великобританії UK HSА (Health security agency) повідомили, що за 3 тижні померло 2100 повністю вакцинованих.

Всі наголошують, що летальність нещеплених у всіх вікових групах вища, ніж щеплених.

Люди до 40 років практично не вмирають (у Британії 8 смертей щеплених та 15 невакцинованих на 470 тисяч інфікованих). У 80+ летальність фатальна – 11,2% щеплених та 38,5% нещеплених.

Вчені пояснюють, що вакцина – не панацея і щеплені не є захищеними на 100%. Вони мусять дотримуватися тих самих заходів безпеки, що й нещеплені. Через місяць після другої дози оцінюють їх захищеність і вирішують, чи потрібна третя доза.

На тлі цих пояснень масові заходи, які відбуваються в Івано-Франківську буквально ошелешують. Вчора товариш-художник зізнався, що його дуже кортіло піти на відкриття виставки полотен Шевченка, але побоявся, що збереться багато людей. І, судячи з фото, там не лише зібралося багато, але більшість принципово ігнорували маски.

Художник виявився правий.

Тим часом в Україні немає статистики інфікованих та померлих за статусом вакцинації. Понад половину всіх інфікованих - молодші 50 років, 25,9% - госпіталізовують, 6,2% помирають. Хворіють люди різного віку, госпіталізують здебільшого літніх, помирають люди похилого віку. Найбільше щепляться 40-60-річні. Тому прогнозують, Дельта-хвиля в Україні протікатиме набагато важче, ніж в Англії, де 85% людей 60+ щеплені другою дозою у травні 2021 року. В Україні захистом вразливих груп у літній період ніхто не займався.

Тим часом британці пишуть про втрату захищеності вакцинованих. Оскільки другу дозу багато британців отримали навесні, то зараз, на відміну від людей, які перехворіли, вони втрачають захищеність.

48% всіх вакцин (3,3 млрд) припадає на Китай та Індію. Ще 1,5 мільярда доз – «золотий мільярд». 1 мільярд доз - Індонезія, Бразилія, Росія, Мексика, Туреччина, Бангладеш, В'єтнам, Іран, Пакистан, Таїланд. На 150 інших країн, включно з Україною, припадає мільярд доз - 15%.

Вакцинування двома дозами 17% українців не формує колективного імунітету, але захищає вакцинованих на тлі пандемії. Прогнозують, що в Україні Дельта-хвиля завершиться до Різдва. На ту пору, вакцинують 30% українців. На протікання Дельта-хвилі це не впливатиме. Вона завершиться через те, що більшість просто перехворіє.

На даний час Дельта-хвиля у світі та в Україні у розпалі. Невакциновані літні люди тяжко хворіють і вмирають, молоді поспішають щепитися, щоби мати можливість працювати та пересуватися. Але у нашому королівстві дзеркал свої домінанти. Продавчині у магазинах до хрипоти вмовляють покупців одягати маски. Окремі громадяни готові битися з охоронцями, але масок не одягають принципово. На ринках про маски не дбають ні продавці, ні охоронці.

А навіщо?

Нам головне не потрапити на вудочку Світового уряду і вберегтися від вакцинації.

Так?

Якщо ні, то чому наші люди прислухаються до Тік-Токів та ігнорують вмовляння лікарів?

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також інші блоги автора:

Не час помирати! (У Бонда знайшли серце і тут же його розбили.)

Щоби серед дітей не було боїв без правил

Зупиніть планету – я хочу поїсти цих сливок

У пошуках ідеального стейку. (Чи намахують нас у дорогих рестораціях?)

Першого вересня у нас починалося з Ролика

 

 


27.10.2021 Ущенко Олег 7397 1
Коментарі (1)

Михайло 2021.11.03, 00:50

Тільки повний дебіл тепер вірить офіційній статистиці і крокує в ногу зі стадом баранів. Справжні наслідки вакцин хтось отримує відразу, а хтось відчує трохи пізніше, це лише питання часу. Правда, не всі, т.я. більша частина вакцин - просто "пустишки", щоб не вимирали массово, бо це вже буде занадто підозріло. Так-що, це як лотерея, кому як повезе.
Але зачистка йде повним ходом. Хто більш-менш адекватно мислить, той не слухає весь цей інформаційний понос, що лиється зі всіх смердючих продажних ЗМІ, та ні в якому разі не дозволить вколоти собі непонятну бодягу, яка не дає абсолютно ніякого захисту. Ну, а всі решта штовхаються в черзі на самоліквідацію. Нічого не поробиш, звичайний природній відбір.

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

845
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1808
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2658
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3295
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3588
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6660 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3758

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5582

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6618 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7532
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2358
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4623
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5017
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

384
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

839
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1716
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3302
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

822
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1679
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3591
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3691 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5336