У рамках відзначення Всесвітнього дня боротьби з інсультом на базі обласної клінічної лікарні відбулася конференція, у якій взяли участь лікарі невропатологи, нейрохірурги інсультних центрів області та лікарі обласного клінічного центру екстреної медичної допомоги.
Про це повідомляє Фіртка з посиланням на сайт Івано-Франківської обласної державної адміністрації.
Серед лекторів були:
- Дмитро Лебединець – керівник Інсультного центру клінічної лікарні «Феофанія»
- Михайло Тончев – завідувач нейрохірургічного відділення лікарні міста Полтава
- Павло Лебединець – лікар-невролог, асистент кафедри неврології №1 Харківського національного медичного університету.
Говорили, зокрема, про сучасні підходи до терапії гострого ішемічного інсульту; «бріджинг терапію», критерії оцінки стану пацієнта з гострим мозковим інсультом та про шкали, які використовуються в інсультній медицині.
Проблематика боротьби з інсультами складна і важлива, адже ця патологія серед основних причин смертності в світі і в Україні зокрема.
«На жаль, інсульти почастішали та «помолодшали», щорічно понад сто тисяч українців стають жертвами цієї недуги, причому третина з них – це люди працездатного віку.
Тільки від початку цього року мозковий інсульт діагностували в 2940 пацієнтів, з них 2472 – ішемічні інсульти та 468 геморагічні», - каже Ігор Дмитренко, очільник галузі медицини в області.
Кваліфіковану медичну допомогу з цією патологією в нашій області надають у 14 закладах. Завдяки програмі медичних гарантій, люди, які постраждали від цієї недуги, мають змогу проходити обстеження та лікуватися безплатно, що, зазвичай, допомагає уникнути інвалідності, а часто й одужати повністю.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
«Судини і мікроциркуляція – наше життя»: лікарка розповіла, як запобігти тромбозам