За статистикою ВООЗ, рак грудей є найбільш розповсюдженим видом онкології у світі. А за даними Національного Інституту Раку України, кожна 5-а жінка має проблеми з молочними залозами.
Сьогодні, 20 жовтня, у Всеукраїнський день боротьби з захворюванням на рак молочної залози, Управління охорони здоров’я Івано-Франківської міської ради організувало тематичну пресконференцію, інформує Фіртка.
«Ця тема важлива не лише для жінок, а загалом для сімей. На жаль, на сьогодні статистика свідчить про те, що рак молочної залози є чи не найпоширенішим онкологічним захворюванням серед жінок. Ця хвороба забирає молодих людей, матерів у дітей та залишає розбиті родини», - каже Марія Бойко, начальниця управління охорони здоров’я Івано-Франківської міської ради.
За її словами, з такою хворобою все ж є великі шанси на одужання, якщо своєчасно звернутися до лікаря.
Крім того, сьогодні на пресконференції 40-річна франківчанка поділилася свої досвідом боротьби із раком молочної залози.
«Я в діагнозі «онко» з 2019 року. Тоді було літо, у мене були плани, хотіла поїхати з дітьми на море, але відчувала, що є якась проблема. Провела самообстеження, тобто пальпацію, вирішила піти до лікаря, зробити комплексне обстеження, заспокоюся і плануватиму далі свій відпочинок, але сталося все не так. Тоді й розпочався мій шлях боротьби», - ділиться Тетяна, жінка, яка бореться з недугою.
Вона радить у схожих ситуаціях оперативно пройти діагностичні процедури та здати всі необхідні аналізи, щоб швидше приступити до лікування. У Тетяни такий комплекс зайняв місяць.
Також на конференції медики зазначили, що захворіти на рак молочної залози може не лише будь-яка жінка, але й чоловік.
Серед факторів, які підвищують ризик захворювання раку молочної залози, найчастіше визначають такі:
- Рак молочної залози у родичів
- Ранній початок менархе (до 12 років)
- Пізня менопауза
- Перша вагітність та пологи після 30 років
- Жінки, які ніколи не народжували
- Штучне переривання вагітності
- Відсутність годування грудьми після пологів
- Тривалий (понад 7 років) прийом гормональних контрацептивів
- Ожиріння
- Куріння
Натомість для профілактики онкології молочної залози спеціалісти порадили дотримуватися таких правил:
- Здоровий спосіб життя
- Регулярно займатися фізичною активністю та підтримувати нормальну масу тіла
- Не курити та не вживати алкоголь
- Вчасно лікувати всі захворювання, які можуть сприяти розвитку хвороби (наприклад, фіброзно-кистозна мастопатія, фіброміома тіла матки, дисфункція щитовидної залози).
«Прийдіть, навіть якщо вас нічого не турбує. Знайдіть таку можливість і ми вас обстежимо. Центральна міська лікарня має доволі великий досвід в цій справі. За останній рік кількість обстежень молочної залози у нас зросла на 600%, це дуже багато», - наголошує Ігор Соколовський, завідувач рентгенологічного відділення у Центральній міській клінічній лікарні.
Додамо, що обстеження молочних залоз в муніципальних закладах безплатні.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
«Судини і мікроциркуляція – наше життя»: лікарка розповіла, як запобігти тромбозам