У селах Галицького району: Крилосі, Залукві, Більшівцях, а також в Бурштині питна вода не відповідає встановленим гігієнічним вимогам.
Про це повідомляє Фіртка із посиланням на Галицький кореспондент.
В управлінні повідомили, що у 2021 році провели п’ять моніторингових обстежень на КП «Галичводоканал» міста Галича, КП «Житловик» у Бурштині, ПЖКХ в селі Задністрянськ. За результатами проведених лабораторних досліджень у відібраних пробах за мікробіологічними та вірусологічними показниками вода відповідала гігієнічним вимогам.
А от результати перевірки фізико-хімічних показників (твердість) виявилися гіршими. Вода, відібрана із централізованого водопроводу КП «Житловик» у Бурштині, не відповідала нормам і становила 8,7 ммоль/дм куб та 16,2 ммоль/дм куб при нормі 7,0 ммоль/дм куб.
Підвищений вміст по твердості експерти пояснюють заляганням природніх солей кальцію та магнію у підземних водах. До слова, серед причин поганої якості води експерти ТОВ «Компанія Геонікс», які минулого року готували стратегічну екологічну оцінку до проекту змін до генплану Бурштина відзначали також високу зношеність мереж водопостачання, старе обладнання, проблеми з каналізаційними стоками та високу мінералізацію вод в регіоні.
Минулого року Держпродспоживслужбою також проводилось моніторингове обстеження криниць у селах Крилосі, Залукві та Більшівцях. Фахівці відібрали 22 проби води і з’ясували, що вісім з них не відповідало по мікробіологічним показникам, по фізико-хімічним та вірусологічним показникам відхилень не було.
Проте, місцеві жителі якістю води не дуже вдоволені, особливо якщо мова йде про воду саме з криниць. У групі «Галич давній сучасний» у Facebook люди масово скаржаться на солі, іржу, вапняк, а також те, що через погану якість води та осад швидко виходять з ладу побутові прилади: пральні машини, бойлери та ін.
«У кого є централізоване водопостачання, тим пощастило, вода дуже добра. А наша «рідна» з криниць всюди різна. У Залукві погана вода», - пише Наталя Медвідь.
«В криницях у Заріці води практично нема. А якщо є, то неякісна. На Горі вода з вапняком. Накип у чайнику утворюється буквально після другого кип'ятіння води», - висловлює спостереження учасниця спільноти Ольга Федорович.
Микола Гарасимів вважає, що і в Галичі і його околицях вода дуже поганої якості: «Знаю по роботі, яку пральну машину з Галича розбираєш - накипи набагато гірші, ніж в техніці з інших регіонів. А з Заріки взагалі накип світло- коричневого кольору, як від солей магнію», - додає чоловік.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
28 — непридатні для перебування: у якому стані захисні споруди Івано-Франківська (ФОТО)
Просідає ґрунт: на Калущині готують програму відселення людей (ВІДЕО)