В Івано-Франківській області за добу 7 лютого госпіталізували 75 хворих на коронавірусну хворобу.
Про це повідомили під час брифінгу щодо ситуації із захворюваністю на COVID-19 в Івано-Франківській області, передає Фіртка.
На противагу — за минулу добу виписали 29 прикарпатців.
Зокрема, за останню добу виявили 540 нових випадків захворювання. Найбільше лабораторно підтверджених випадків зафіксували в Івано-Франківському та Калуському районах, відповідно 391 випадок та 49 випадків.
На стаціонарному лікуванні сьогодні перебувають 2 183 прикарпатці, 140 — у реанімаційних відділеннях, 39 — підключені до апаратів штучної вентиляції легень.
В області у 26 лікувальних закладах в області, які надають допомогу хворим з коронавірусною хворобою, розгорнули 3 382 ліжкомісця. Зайнятість ліжок пацієнтами, хворими на коронавірус, складає 64,5%.
Також збільшується захворюваність на COVID-19 серед дітей. Так, за минулу добу підтверджено 42 нові випадки інфікування серед дітей. Водночас кількість облаштованих ліжок для лікування дітей з ковідом — 229, з них зайнято 142 ліжка або 62,0%. За останню добу госпіталізували п'ятнадцять дітей.
«Кількість захворілих в області зменшується, проте фіксуємо високу летальність та невисокі показники вакцинованих. І це насторожує, Звертаюся до голів територіальних громад: активізуйте роз’яснювальну роботу серед мешканців ваших населених пунктів.
Найголовніше — вакцинуватись, що сприятиме виходу області з «червоної зони». Лише спільними зусиллями ми зможемо подолати цю недугу», — підкреслила очільниця облдержадміністрації Світлана Онищук.
Як повідомили під час наради, станом на 8 лютого в області вже провели 857 040 щеплень. Зокрема, першою дозою провакцинували 32,7% населення області, а повний курс двома дозами антиковідної вакцини отримали 30,2%.
За словами регіонального координатора із вакцинації Миколи Стовбана, лідером за кількістю зроблених щеплень є Івано-Франківський район, де першу дозу отримали понад 41%, а другу — 38%. Аутсайдером є Косівський район, де рівень вакцинації становить 24% та 22% відповідно.
«Для активізації роз’яснювальної роботи серед мешканців Косівського району скерують групу «Коаліція за вакцинацію», до якої крім медиків увійдуть представники громадських організацій», — сказав він.
Як зауважили, на Івано-Франківщині функціонують дев'ять центрів масової вакцинації населення. Перелік, контакти та графік роботи пунктів та центрів, а також іншу інформацію про вакцинацію проти COVID-19 можна отримати за номером контакт-центру 0 800 60 20 19 та на сайті.
читайте також: Тестування на COVID-19: у скільки обходиться ПЛР-аналіз в Україні та інших країнах
До слова, в області найбільше щеплень зробили препаратом компанії Pfizer-BioNTech. Трохи менше обирали вакцини виробництва компаній AstraZeneca та Sinovac.
Медики пояснюють, що стрімке зростання захворюваності обумовлене поширенням штаму «Omicron», який швидко передається та має симптоми звичайної застуди. Вірус вражає всі вікові категорії населення, зокрема і дітей.
Нагадаємо, понад 200 працівників навчальних закладів відсторонені від роботи через відсутність сертифіката про вакцинацію.
Крім цього, з 31 січня невакцинованих медиків, працівників органів місцевого самоврядування та комунальників відсторонюють від роботи без збереження заробітної плати. Це правило не поширюватиметься на працівників, які мають протипоказання до вакцинації та надали відповідний документ.
Додамо, що наразі єдиною альтернативою локдауну є масова вакцинація. Уряд не планує вводити повний локдаун. Навіть у «червоних» зонах бізнес і громадські заклади працюватимуть при повній вакцинації всіх працівників і відвідувачів.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Рідкісна побічна реакція від вакцини Johnson & Johnson: що відомо