Тестування на COVID-19: у скільки обходиться ПЛР-аналіз в Україні та інших країнах

Негативний ПЛР-тест, довідка про протипоказання до щеплення, COVID-сертифікат про вакцинацію чи про одужання – обов’язкові речі для повноцінної роботи та дозвілля під час локдауну. Так, майже скрізь, аби уникнути карантинних обмежень, необхідні ці документи.

Нова хвиля COVID-19 набирає обертів, влада прагне зупинити поширення вірусу завдяки вакцинації. Проте, наразі в Україні пройшли повний курс імунізації 33,1% населення, в Івано-Франківській області — 29,7%.

З 24 січня Івано-Франківська область перейшла до «червоного» рівня епідемічної небезпеки. Відтак, тут посилили карантин. Особливо гостро обмеження відчувають невакциновані прикарпатці.

Так, без довідки про протипоказання до вакцинації, COVID-сертифіката про щеплення або про одужання від хвороби  не пускають до закладів харчування, освіти, торговельно-розважальних закладів, спортивних залів, фітнес-центрів, ринків. Масові заходи та культурні події дозволили проводити лише за умови, якщо сертифікат вакцинації мають як організатори та працівники, так і відвідувачі. 

Метою преференції для вакцинованих, пояснюють у Міністерстві охорони здоров’я, є зробити життя людей, щеплених проти коронавірусної хвороби, максимально наближеним до того, яким воно було раніше, у «докарантинні» часи. Щоб також не відчувати обмежувальних заходів невакцинованим потрібно робити ПЛР-тест, який діятиме 72 години з моменту здачі аналізу.

Фіртка вирішила з'ясувати, у скільки обійдеться ПЛР-тестування, яке визначає наявність в організмі людини коронавірусної інфекції, в Україні, зокрема в обласному центрі Івано-Франківської області.



У середньому за нетерміновий аналіз у медичних лабораторіях потрібно заплатити від 580 (20 доларів США) до майже 900 гривень (31 долар США). Якщо враховувати, що середня зарплатня в Івано-Франківській області складає приблизно 12 000 гривень (близько 414 доларів США), то вартість ПЛР-тесту не є дешевою.

Зокрема, розцінки наступні:

— у лабораторії «Сінево» ПЛР-тест з урахуванням знижки 10% за оплати на сайті складає 765 гривень;

— в «Ескулабі» за ПЛР-аналіз доведеться заплатити 599 гривень;

— у Медлюксі» вартість тестування — 850 гривень;

— у Медсервісі» — 600 гривень;

— у «Діамебі» — 640 гривень;

— у «Матриці» — 700 гривень; 

— у «Медекс Плюсі» — 650 гривень;

— в обласній клінічній лікарні Івано-Франківська — 600 гривень.

Крім того, більшість досліджень в Івано-Франківській області проводить обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України. Сюди направляють біоматеріал з центрів первинної медико-санітарної допомоги, поліклінік та лікувальних закладів Івано-Франківська та області. Тут також можна зробити тест на платній основі — його ціна складає 580 гривень 27 копійок. 

Зауважимо, що здати тест на коронавірус безкоштовно за призначенням лікаря можуть особи із підозрою на COVID-19, особи з ознаками інших ГРВІ чи з ознаками вірусної пневмонії, пацієнтам із позагоспітальною пневмонією та  контактним особам при появі симптомів, які не виключають коронавірус.


Ми також вирішили дізнатись, які розцінки на ПЛР-аналіз в інших країнах.


Польща

Якщо у пацієнта є скерування від лікаря, то у лікарнях чи пунктах тестування можна зробити аналіз безкоштовно. У приватних медичних лабораторіях найнижча ціна на ПЛР-тест близько 121 долар США або 495 злотих.

Угорщина

Найдешевше зробити тест у цій країні можна за 53 долари США або 16 981 угорський форинт. Найдорожче — за трохи більше, ніж 60,86 долара США або 19 500 угорських форинтів.

Румунія

Зробити ПЛР-тестування на коронавірусну хворобу у приватних медичних лабораторіях обійдеться у 44-53 долари США (195-235 румунських леїв).

Білорусь

У лабораторії при Національному аеропорті у Мінську ціна ПЛР-тестування складає приблизно 15 доларів США або 40 рублів. У медичних лабораторіях — 24-32  долари США або 63-84 білоруських рублів.

Молдова

У лабораторіях Молдови ПЛР-аналіз на COVID-19 коштуватиме приблизно 48 долари США або 872 молдовських леїв. 

Словаччина

Ціна ПЛР-тестування на коронавірусну інфекцію становить 48-65 доларів США або 1 300- 1750 словацьких крон.

Як бачимо, ПЛР-тестування в Україні дешевше, аніж в інших країнах Європи.



За добу 28 січня в Україні виявили понад 37 351 новий випадок захворювання на COVID-19. Це найбільший показник за весь час пандемії. Медики пояснюють, що стрімке зростання захворюваності обумовлене поширенням штаму «Omicron», який швидко передається та має симптоми звичайної застуди. Вірус вражає всі вікові категорії населення, зокрема і дітей.

Наразі в Україні діє адаптивний карантин, коли регіони поділяють на «зелену», «жовту», «помаранчеву» та «червону» зони епіднебезпеки. З 23 вересня по всій Україні запровадили «жовту» зону. Проте, станом на 31 січня в Україні два регіони перебувають у «червоній» зоні епідемічної небезпеки.

Йдеться про Івано-Франківську та Рівненську області.

У «помаранчевій» зоні епіднебезпеки Вінницька, Волинська, Донецька, Закарпатська, Луганська, Запорізька, Одеська, Хмельницька, Сумська, Житомирська, Львівська, Тернопільська, Чернігівська, Черкаська та Чернівецька області.

Показники Дніпропетровської, Київської, Кіровоградської, Полтавської, Харківської та Херсонської областей відповідають «жовтій» зоні карантину.

Так, регіони потрапляють до «жовтої» зони у разі наявності протягом трьох днів підряд однієї з таких ознак:

  • кількість виявлених нових випадків інфікування COVID-19 на 100 тис. населення за останні 14 днів — більше ніж 75;
  • коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 (методом полімеразної ланцюгової реакції та експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2) — більше як 4%;
  • кількість тестувань методом полімеразної ланцюгової реакції та експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2 протягом останніх семи днів на 100 тис. населення — менше ніж 300;
  • наявності підстав для встановлення «червоного» рівня епідемічної небезпеки на території принаймні одного регіону.

При нормалізації ознак «зеленої» зони і їхньої фіксації протягом семи днів підряд, рішенням державної ТЕБ та НС регіон може перейти до «зеленого» рівня.

У разі погіршення показників в певному регіоні та встановленні «червоного» рівня епідемічної небезпеки вся інша територія країни перебуватиме у «жовтому» рівні. 

При визначенні «жовтої» зони на території країни слід обов'язково дотримуватись маскового режиму, фізичної дистанції у 1,5 м, а також забороняється: 

  • проведення масових заходів за участю більш як однієї особи на 4 м2 площі будівлі або території;
  • заповненість кінозалів та залів інших закладів культури понад 50% місць;
  • заповненість спортзалів і фітнес-центрів не більше ніж одна особа на 10 м2;
  • дошкільні навчальні заклади та 1-4 класи шкіл працюють у звичайному форматі, проте інші заклади освіти можуть працювати лише у разі наявності 80% вакцинованого хоча б одною дозою персоналу. В іншому випадку заклад освіти працює у дистанційному форматі;
  • обмеження по часу роботи закладів відсутні.

«Помаранчевий» рівень епідемічної небезпеки не містить додаткових обмежень та визначається сигнальним про наближення регіону до «червоної» зони. Він визначається автоматично, коли буде спостерігатися перевищення хоча б одного з таких показників: 

  • завантаженість в регіоні (області) ліжок з киснем більше ніж на 65%;
  • кількість тестувань ПЛР та на антиген протягом 7 днів на 100 тис. населення менше ніж 300;
  • кількість госпіталізацій з коронавірусом чи підозрою за 7 днів на 100 тис. населення понад 60;
  • коефіцієнт виявлених випадків ПЛР або експрес-тестів на антиген понад 20%;
  • зростання кількості госпіталізацій за 7 днів у порівнянні з попереднім аналогічним періодом більш ніж на 50%.

На «помаранчевому» рівні епідемічної небезпеки місцеві органи влади можуть вводити додаткові обмеження.

При запровадженні «червоного» рівня епідемічної небезпеки зберігаються всі попередні обмеження, а також забороняється:

  • робота закладів громадського харчування, окрім адресного доставлення та замовлень навинос;
  • робота ТРЦ та інших розважальних закладів, кінотеатрів, театрів тощо;
  • робота закладів освіти, крім дитячих садків і початкових класів шкіл;
  • робота непродовольчих ринків і магазинів, спортзалів, басейнів і фітнес-центрів;
  • проведення масових заходів, крім офіційних спортивних заходів і матчів командних ігрових видів спорту без глядачів;
  • робота закладів культури, крім історико-культурних заповідників, проведення кіно- та відеозйомки.

Робота банків, АЗС, ветеринарних магазинів, аптек та всіх продовольчих магазинів на червоному рівні не обмежується, проте обов’язковим залишається дотримання протиепідемічних правил.

При цьому обмеження «червоної» зони не стосуватимуться тих людей, які мають «зелені» COVID-сертифікати, негативні ПЛР-тести або нещодавно одужали від коронавірусної хвороби.

«Червоний» рівень встановлюється на території регіону в разі наявності протягом трьох днів підряд двох та більше таких ознак:

  • завантаженість ліжок, забезпечених подачею медичного кисню у закладах охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком COVID-19, — більш як 65%;
  • кількість тестувань методом полімеразної ланцюгової реакції та експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2 протягом останніх семи днів на 100 тис. населення — менше ніж 300;
  • кількість госпіталізованих пацієнтів з підтвердженим та підозрілим випадком COVID-19 протягом останніх семи днів на 100 тис. населення - більше ніж 60;
  • коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 (методом полімеразної ланцюгової реакції та експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2) — більш як 20%;
  • рівень зростання загальної кількості госпіталізованих пацієнтів з підтвердженим та підозрілим випадком COVID-19 протягом останніх семи днів у порівнянні з попереднім аналогічним періодом — більш як 50%.

Зазначимо, що 15 грудня Кабінет Міністрів України продовжив дію адаптивного карантину на території України до 31 березня 2022 року.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Спалах захворюваності на COVID-19. Як вберегтись від штаму «Omicron»

Вакцини проти COVID-19: які є в Україні, наскільки ефективні та як працюють

Природні антитіла чи вакцинація: що дає надійніший захист від «Омікрону»

Pfizer: вірус циркулюватиме роками, але нинішня хвиля може бути останньою з обмеженнями


Коментарі ()

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

950
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1956
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2826
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3461
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3671
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6847 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3855

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5671

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6803 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7626
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2456
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4728
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5115
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

482
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

944
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1814
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3397
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

921
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1787
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3693
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3906 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5451