У компанії пояснили, чому їхній газ на третину дешевший, ніж в інших постачальників.
Регулятор жорстко реагує на всі випадки шантажу споживачів облгазами, тому через кілька місяців випадки відключення від газу людей, які обрали іншого постачальника, мають припинитися, інформує Фіртка з посиланням на 5 канал.
Про це в ефірі ток-шоу "Країна" на "5 каналі" сказав директор ГК "Нафтогаз України" Максим Рабінович.
"Є такі випадки, коли відбувається такий собі шантаж з боку облгазів. У нашому розумінні вони поодинокі, але є. Вони існують на деяких ліцензійних територіях, не у всіх. Є три-чотири регіони, де облгази в такий спосіб сподіваються залишити клієнтів у себе. Але у будь-якому випадку клієнти пишуть регулятору, ці випадки вирішуються, за нашою допомогою в тому числі. Я впевнений, що мине місяць чи два – і цих випадків не буде зовсім, тому що регулятор на це реагує дуже жорстко і повинен на це реагувати жорстко", – сказав він.
Також Рабінович розповів про динаміку переходу споживачів до послуг НАК "Нафтогаз України".
"Стосовно переходу: так, у нас є нові клієнти. Ми почали працювати з відкриттям ринку з 1 серпня, але активно клієнти почали приходити з початком опалювального сезону, десь з 1 жовтня. За два-три місяці в нас приблизно 250 тисяч нових клієнтів. Кожен день ми отримуємо від 10 до 12 тисяч заявок на перехід, і кожен тиждень кількість цих заявок росте десь на 20-30%", – деталізував він.
Відповідаючи на запитання ведучого про те, чому ціна "Нафтогазу" на блакитне пальне на 30% дешевша, ніж в інших операторів ринку, Рабінович сказав: "Питання краще поставити – чому в інших така висока ціна газу, якщо вона не є ринковою. У даному випадку ринкова ціна газу – у нас. Зараз ринок має постачальників, в яких ціна приблизно така ж, як і в нас. А є облзбути історичні, в яких ціна на 30-40% дорожча".
"Є декілька причин, чому вони це роблять. Перша причина – більшість з них не готові до опалювального сезону. Вони сподівалися, що ринок не відкриють. Більше скажу – три чи чотири збути подали до суду з вимогою скасувати постачальника і сподіваються зараз, що все це буде скасовано і вони отримуватимуть клієнтів монопольно і далі. По друге – у них немає ресурсу газу, бо вони сподівались, що не буде ринку, і закуповують його зараз. В них дорожча ціна закупки. По-третє, вони мають клієнтську базу 10-12 мільйонів і вони розуміють, що в перший рік перейде 10-15% максимум. Тобто вони можуть монетизувати клієнтську базу і заробляти на більшій націнці, ніж інші", – наголосив директор ГК "Нафтогаз України".
На питання, чи не стане через кілька місяців ціна на газ "Нафтогазу" такою ж, як і в інших облгазів, Рабінович відповів, що протягом останніх 4 місяців вона була нижчою, ніж в інших постачальників, а компанія керується ринковими цінами на газ і не має на меті заробляти за рахунок "накручування" ціни.
"Якщо наша ціна буде вищою, ніж в інших постачальників – три дні, максимум 5-7 вони змінюють постачальника і мають того постачальника, який відповідає їхнім критеріям", – зазначив він.
Дивіться в ток-шоу "Країна", на скільки здорожчає комірне та як газові компанії дурять українців:
Читайте також: