Голова Нафтогазу вважає, що немає ніякого логічного зв'язку між маржею газзбутів і тим, у кого вони купують газ. Висока ціна природного газу від газзбутів пов'язана не з джерелом отримання газу, а з бажанням мати високу маржу.
Про це заявив глава правління НАК Нафтогаз України Андрій Коболєв в ефірі програми Зворотний відлік на UA Перший, пише biz.liga.net.
Коментуючи 30-40% різницю в ціні газу між ДК "Нафтогаз України" і газзбутами групи Дмитра Фірташа, які з 2015 року постачають газ населенню, він зазначив, що ціна на газ залежить від кількості клієнтів.
"Ціна є похідною не від того, який газ і де його беруть, а від іншої сторони бізнесу - наявності клієнтів. Коли у великого постачальника є 8-9 млн клієнтів (70% всіх споживачів газу в Україні), які дуже інертні, коли він знає, що 90% з них, швидше за все, цієї зими нікуди не перейдуть, від слова "зовсім", і немає якогось органу, який би на цю ситуацію дивився дуже жорстко, що він буде робити? Він буде максимізувати маржу ", - впевнений Коболєв.
Він вважає, що немає ніякого логічного зв'язку між маржею газзбутів і тим, у кого вони купують газ.
"Більш того, я перевіряв - є приватна компанія, яка продає дешевше газ, ніж у нас. Є компанії, які продають за цінами, близькими до наших. Для Нафтогазу плюс 1 гривня, при нашій малій базі клієнтів, принесе дуже малий прибуток. Тому ми воюємо за кінцевого споживача ", - розповів Коболєв.
З 1 серпня 2020 на ринку природного газу для населення діє вільне ціноутворення: ціну газу постачальники визначають самостійно, зате споживач може вільно змінювати постачальника в будь-який момент.
В Україні п'ятий місяць поспіль ростуть ціни на газ для населення. У жовтні один кубометр коштував від 4,7 до 6,8 грн, в листопаді - на 30% дорожче, від 6 до 8,9 грн за куб.
Нагадаємо, як повідомляла Фіртка, станом на 16 листопада заборгованість мешканців Прикарпаття перед ТОВ «Івано-Франківськгаз Збут» за спожитий газ складає 436,24 млн грн. У порівнянні з вереснем ця цифра зросла на 87,9 млн грн.