В Україні триває осінній призов на строкову військову службу.
Які соціальні гарантії отримують призовники, Фіртці розповів підполковник Юрій Мухін, заступник військового комісара з морально-психологічного забезпечення – начальник відділу морально-психологічного забезпечення та зв’язків з громадськістю Івано-франківського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки.
«Є певний соціальний пакет для призовника, - зазначив військовий, - Тобто зрозуміло, що ми не можемо порівняти грошове забезпечення військовослужбовця служби за контрактом та військовослужбовця строкової служби, але з одного боку ми розуміємо, що військовослужбовці строкової служби перебувають на повному державному утриманні, тобто вони отримують речове, продовольче, медичне забезпечення, триразове харчування і, крім цього їм при призові платиться грошова допомога у розмірі двох прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб станом на 1 січня».
Станом на 1 січня 2021 року прожитковий мінімум для працездатного населення в Україні становив 2 270 гривень, отже розмір разової грошової допомоги при призові становить 4 540 гривень.
Крім того, строковикам щомісячно виплачується грошове забезпечення у сумі від 350 до 700 гривень залежно від посади та військового звання, а по звільненні з військової служби у запас хлопцям, які вислужили передбачені законом строки служби виплачується вихідна допомога у розмірі 8 посадових окладів, тобто від 2 800 до 5 600 гривень. Сума вихідної допомоги також залежить від військового звання та займаної посади.
«Якщо строкову військову службу проходив військовослужбовець з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, вихідна допомога виплачується у розмірі 12 окладів, тобто сума від 4 200 до 8 400 гривень», - розповів Юрій Мухін.
Серед інших соціальних гарантій – надання обов’язкової чергової відпустки терміном 10 календарних днів без врахування часу на проїзд до місця проведення відпустки та у зворотному напрямку. Крім того, час проходження військової служби зараховується до стажу роботи, а за особами, які на момент призову були офіційно працевлаштовані зберігається середній заробіток та робоче місце. А ще призвані на строкову військову службу особи не можуть бути зняті з обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов.
«Також хочу наголосити на тому, що після звільнення в запас протягом місяця з дня взяття на військовий облік за місцем проживання за поданням відповідного територіального центру комплектування та соціальної підтримки їм (призовникам – ред.) виплачується матеріальна допомога у відповідних розмірах: середня заробітна плата на день призову, але не менше прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 1 січня календарного року на день призову - для громадян, які працювали. І в розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 1 січня календарного року на день призову – для громадян, які не працювали. Держава також забезпечує професійну адаптацію військовослужбовців, які на день призову не були працевлаштовані», - додав заступник військового комісара.
Нагадаємо, осінній призов на строкову військову службу стартував 1 жовтня і триватиме включно по грудень місяць цього року. У його межах планується призвати до лав Збройних Сил України та інших військових формувань 418 мешканців Прикарпаття. Призову підлягають молоді люди чоловічої статті віком від 18 до 27 років.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Осінній призов-2021: понад 20 тисяч прикарпатців підлягають строковій військовій службі
Куди підуть служити призовники з Прикарпаття? (ФОТО)
Осінній призов-2021: стало відомо, коли юнаків з Прикарпаття відправлятимуть до військових частин
Відомо, скільки прикарпатців призвуть цієї осені на строкову службу до війська