Фото з відкритих джерел
Понад третину прикарпатських призовників військово-лікарським комісіям доводиться відправляти на додаткове медичне обстеження.
Про це свідчить статистика, що її оприлюднив на брифінгу 5 жовтня Микола Бондарчук, голова обласної військово-лікарської комісії Івано-Франківського обласного територіального центру комплектування та призову, повідомляє Фіртка.
Медик нагадав, що з 1 вересня на Прикарпатті розпочали свою роботу 15 районних військово-лікарських комісій. Крім того, з 13 вересня працює обласна військово-лікарська комісія Івано-Франківського обласного ТЦК та СП.
«Військово-лікарські комісії укомплектовані кваліфікованими лікарями, які знають військово-лікарську експертизу, забезпечені усіма необхідними матеріалами, інструментарієм для роботи з методичного огляду призовників.
Всі призовники перед комісією здають аналізи крові, всі обстеження проходять і приходять на військово-лікарську комісію. На комісії їх оглядають вісім лікарів-спеціалістів.
Якщо виникають якісь проблеми (зі станом здоров’я призовника – ред.) або призовник подає скарги, він направляється на додаткове обстеження, яке у нас проводиться у районних лікарнях та в обласній лікарні.
Проблем з направленням, з обстеженням призовників у нас немає. Всі призовники, які заявляли скарги на стан здоров’я або перехворіли, обов’язково направляються на додаткове обстеження з оформленням акту стану здоров’я призовника», - розповів лікар.
Зі слів Миколи Бондарчука, станом на 4 жовтня комісії оглянули 237 призовників. 83 з них направили на додаткове обстеження до медичних закладів.
При цьому направлення на додаткове обстеження не означає, що призовника визнають непридатним до проходження строкової військової служби.
«Після того, як призовник пройшов додаткове обстеження у лікувальних закладах, він повторно іде на районну військово-лікарську комісію і повторно оглядається лікарем, профільним спеціалістом», - зазначив голова обласної військово-лікарської комісії.
Лікар відзначив, що із 83 призовників, що їх направили в рамках цьогорічної осінньої призовної кампанії на додаткове медичне обстеження, 24 вже повернулися з обстеження та визнані придатними до проходження строкової військової служби з певними обмеженнями. Такі обмеження впливають на визначення родів військ та військових частин, у яких хлопцям доведеться проходити службу.
«Призовники є й здорові, не мають абсолютно ніяких вад і фізично розвинуті. Такі призовники направляються у військові формування, де є великі вимоги щодо стану здоров’я.
Це, наприклад, Президентський полк. Туди перша вимога – це зріст - не нижче 175 сантиметрів… Якщо призовник має якесь захворювання, але він за станом здоров’я може проходити службу, де менше фізичне навантаження і менше психологічне навантаження, по ньому виноситься ступінь обмеження «4» і тоді… ми його направляємо у той рід військ, де він за своїм станом здоров’я може виконувати військові обов’язки й стан здоров’я його не погіршиться», - зауважив медик.
Нагадаємо, в рамках цьогорічного осіннього призову, у першу чергу призивають молоде поповнення до 101 окремої бригади охорони Генерального Штабу ЗС України, Окремого Президентського полку, Національного університету оборони імені Івана Черняховського, підрозділів Військової служби правопорядку у ЗС України та військових частин Десантно-штурмових військ.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Осінній призов-2021: понад 20 тисяч прикарпатців підлягають строковій військовій службі
Куди підуть служити призовники з Прикарпаття? (ФОТО)
Осінній призов-2021: стало відомо, коли юнаків з Прикарпаття відправлятимуть до військових частин
Відомо, скільки прикарпатців призвуть цієї осені на строкову службу до війська
На Івано-Франківщині стартує осінній призов
Військовий призов можуть скасувати у 2023 році — Корнієнко
Нардепи схвалили закон, який дозволяє без мобілізації призивати резервістів