Якби найближчим часом відбувалися вибори Президента, найбільше голосів у першому турі отримав би Володимир Зеленський.
Про це свідчать результати опитування, яке провів Київський міжнародний інститут соціології (КМІС), передає Фіртка.
Зокрема, за чинного президента віддали б свій голос 19,1% серед усіх респондентів і 25,1% серед тих, хто визначився з вибором.
На другому місці п'ятий президент, лідер партії «Європейська солідарність» Петро Порошенко. За нього мають намір проголосувати відповідно 16,6% і 21,8% опитаних.
Замикає трійку лідерка партії «Батьківщини» Юлія Тимошенко, за яку проголосували б відповідно 8,9% і 11,8%.
На четвертому місці — лідер партії «ОПЗЖ» Юрій Бойко, за якого мають намір віддати свій голос відповідно 6,3% і 8,3%.
Водночас за ексспікера парламенту Дмитра Разумкова — відповідно 5,5% і 7,2%, за екснардепа Євгена Мураєва — 4,9% і 6,5%, за лідера партії «Сила і честь» Ігоря Смешка — 4,6% та 6,1%, а за лідера «Української стратегії» Володимира Гройсмана — 3,6% і 4,8%.
Наступний у рейтингу лідер Радикальної партії Олег Ляшко, за якого проголосували б відповідно 3,0% і 3,9%.
Рейтинги інших кандидатів склали менш як 3%.
Зауважимо, у порівнянні з груднем 2021 року лише у випадку Бойка простежується статистично значуще (понад похибку) зростання рейтингу. У всіх інших випадках різниця в рейтингу – у межах похибки.
При цьому скоротився розрив між Зеленським і Порошенком. Так, якщо в грудні різниця становилася 7,4% (серед тих, хто визначився з вибором), то зараз різниця — 3,3%.
До слова, понад 60% українців вважають, що справи в Україні рухаються в неправильному напрямку.
Крім того, відомо, скільки відсотків українців готові знову обрати Зеленського президентом.
Довідково: опитування провели методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів (з випадковою генерацією телефонних номерів та подальшим статистичним зважуванням) опитано 2000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим). Вибірка репрезентативна для дорослого населення (віком 18 років і старше) України.
До вибірки не включаються території, які тимчасово не контролюються владою України — АР Крим, окремі райони Донецької та Луганської областей. У Луганській і Донецькій областях опитування проводилося тільки на території, що контролюється українською владою.
Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищує: 2,4% для показників, близьких до 50%, 2,1% для показників, близьких до 25%, 1,5% — для показників, близьких до 10%, 1,1% — для показників, близьких до 5%.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Підтримка політичних сил: «Євросолідарність» збільшила відрив від «Слуг народу»
Вступ до ЄС підтримують 75,5% мешканців західних регіонів, до НАТО — 69,5%
Понад 70% мешканців західних регіонів готові чинити опір Росії, 44,8% — зі зброєю в руках