В Україні найвищу підтримку мають чотири партії: «Європейська солідарність», «Слуга народу», «Батьківщина» та «Опозиційна платформа — За життя».
Про це свідчать результати опитування, яке провів Київський міжнародний інститут соціології (КМІС), передає Фіртка.
Зокрема, за «Європейську солідарність» проголосували б 15,5% серед усіх респондентів і 22,9% серед тих, хто визначився з вибором. За «Слугу народу» — відповідно 11,1% і 16,4%, за «Батьківщину» — 7,8% і 11,5%, а за «ОПЗЖ» — 6,8% і 10,1%.
Також набирають понад 5% прохідного бар'єра такі партії, як «Наші» (4,2% і 6,2%), «Розумна політика» (3,9% і 5,8%) та «Сила і честь» (3,5% та 5,1%).
За кожну з інших політичних сил готові віддати свій голос менш як 3% усіх опитаних та менш як 5% тих, хто має намір взяти участь у виборах і визначився з вибором.
Зауважимо, що у порівнянні з груднем 2021 року у випадку практично всіх партій різниця в рейтингу — у межах похибки, тобто статистично значущих змін не було. Лише у випадку партій «Сила і честь» та «Голос» відбувається деяке зниження рейтингу.
Водночас, якщо в грудні різниця між «ЄС» і «Слугою народу» була в межах статистичної похибки (тобто формально партії ділили перше місце), то зараз «ЄС» має «чисте» перше місце, а «Слуга народу» — друге місце.
читайте також: Скоротили розрив у президентському рейтингу: хто лідирує в соцопитуваннях
До слова, понад 60% українців вважають, що справи в Україні рухаються в неправильному напрямку.
Також відомо, скільки відсотків українців готові знову обрати Зеленського президентом.
Довідково: опитування провели методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів (з випадковою генерацією телефонних номерів та подальшим статистичним зважуванням) опитано 2000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим). Вибірка репрезентативна для дорослого населення (віком 18 років і старше) України.
До вибірки не включаються території, які тимчасово не контролюються владою України — АР Крим, окремі райони Донецької та Луганської областей. У Луганській і Донецькій областях опитування проводилося тільки на території, що контролюється українською владою.
Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищує: 2,4% для показників, близьких до 50%, 2,1% для показників, близьких до 25%, 1,5% — для показників, близьких до 10%, 1,1% — для показників, близьких до 5%.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також: