Щоб на голови не сипались бомби: в Івано-Франківську відбулися Інтелектуальні ігри нескорених "Invictus Animus" (ФОТО)

“Invictus Animus. Інтелектуальні ігри нескорених”. Під таким гаслом в Івано-Франківську відбувався сьогодні турнір з інтелектуальної гри «Що? Де? Коли?»

Організатори присвятили його Дню захисників і захисниць України, який, нагадаємо, відзначали в Україні 14 жовтня. Звідси – назва змагань та досить специфічний склад учасників. Адже своїми ерудицією та знанням в ході турніру мірялися учасники бойових дій, військові, а також ті, хто своєю наполегливою працею  надає всебічну допомогу нашим захисникам, повідомляє Фіртка.

Участь у грі взяли сім команд, в тому числі команди учасників бойових дій, військовослужбовців Національної гвардії України, військових капеланів, медиків, журналістів, а також семінаристів, які вирішили пов’язати свою духовну кар’єру зі службою військових капеланів.

Турнір став спільним проєктом Івано-Франківського міського клубу метикуючих та Студії квізів «9-й вал».

Як стверджують організатори, ідея проведення такої гри виникла одразу після Всеукраїнського турніру з гри «Що? Де? Коли?» пам’яті засновника інтелектуального руху на Прикарпатті Володимира Макарова.

«Вже навіть не пам’ятаю, у кого першого виникла ідея провести такий турнір. Можна сказати, що це колективна ідея всього оргкомітету Клубу метикуючих, - коментує турнір одна з його організаторів – голова громадської організації «Клуб метикуючих» Ольга Коник-Макарова, - Присвячена ця гра 14 жовтня – Дню захисників і захисниць України.

Ми хотіли об’єднати не тільки учасників АТО. Ми хотіли об’єднати усіх причетних до війни, яка відбувається зараз на сході. Сьогодні з нами грали військові капелани, учасники АТО, команда журналістів, які висвітлюють події на сході.

Сьогодні з нами грали студенти Медичного університету та їхні викладачі, Національна гвардія, студенти-семінаристи – військові семінаристи, які своє майбутнє так само пов’язують з військовою справою».

Турнір відбувався за усталеними правилами «Що? Де? Коли?». Командам у трьох ігрових турах необхідно було дати відповіді на 30 питань на ерудицію та загальні знання. Зважаючи на специфіку гри, більшість питань так чи інакше стосувалася військової справи, історії воєн тощо.

Вести гру випало одному з ветеранів інтелектуального руху Прикарпаття Олегу Остаповичу. Сам ведучий зізнається: для нього цей турнір – особистісна історія.

«Вести цю гру мені було з одного боку страшенно цікаво, з іншого – приємно. Для мене це особистісна історія. Крім того, що інтелектуальний рух – ігри «Що? Де? Коли?» - це данина пам’яті Володимиру Макарову, але так сталося, що 14 жовтня вже з певного часу перестало бути формальним днем.

Це день українського війська, це день реальних захисниць і захисників Вітчизни. Ми дуже хотіли б, щоб це не перетворювалось в «23 фєвраля» - маю на увазі з «носочками і брітвеними прінадлєжностями».

Тому мені було важливо, щоб в залі були хлопці та дівчата, які були на фронті.  Мені хотілося, щоб люди спробували себе в інтелектуальних іграх, - ті, хто вже грали і ті, що ніколи ще не пробували. І нагода була цілком хороша, правильна – зіграти ще раз, щоб нам на голови не сипалися бомби», - розповів Олег Остапович.

Спробувала свої сили у грі також команда Агенції новин "Фіртка". Адже наше видання також приділяє чимало уваги висвітленню ситуації в районі проведення операції об’єднаних сил, проблем військових, учасників бойових дій, добровольців. Треба відзначити виступила Фіртка достойно, не зважаючи на той факт, що для абсолютної більшості наших журналістів це був перший досвід гри у «Що? Де? Коли?».

За результатами трьох ігрових турів перемогу здобула команда атовців з досить символічною назвою «Третя хвиля мобілізації».

А от боротьба за друге і третє місця стала інтригою. Адже після основної частини гри дві команди, які претендували на «срібло», мали однакову кількість ігрових очок.

Це – команди «Капеланів», яка об'єднала військових капеланів, та збірна команда «Милосердя» зі студентів Національного медичного університету. Долю другого місця вирішило додаткове питання. За результатами додаткового розіграшу другими стали медики з команди «Милосердя». «Капелани» - треті.

І все ж цінність сьогоднішньої гри не в тому, хто переміг. Гра ще раз нагадала: у нашій країні триває війна. І для перемоги у цій війні важливе єднання усіх верств населення. А ще це була чудова нагода попрацювати у команді у дружній приязній атмосфері, ще раз зустрітись з друзями й побратимами, та й просто порадіти за себе та за інших. Тому переможених у сьогоднішній грі не було. Усі учасники отримали дипломи та безліч позитивних емоцій.

«Це дуже чудова командна гра, - ділиться враженнями Микола Волков, ветеран АТО, колишній воїн 128-ї окремої гірськопіхотної бригади, учасник битви за Дебальцеве, журналіст, - Завжди приємно побачити побратимів не у бою, а у гарній дружній компанії, розділити з ними азарт гри та радість перемоги».

Своєю чергою організатори виношують плани зробити «Інтелектуальні ігри нескорених Invictus Animus» щорічними, а якщо вийде, то й всеукраїнськими. Крім того, організатори спільно зі службою військових капеланів Івано-Франківської архієпархії УГКЦ розглядають можливість перетворення турніру на своєрідний інструмент психологічної реабілітації учасників бойових дій.

«Ми хочемо це зробити, - говорить головний військовий капелан Івано-Франківської архієпархії УГКЦ отець Роман Залевський, - Це такий наш спільний початок.

Хотілося б, щоби направду більше було військових, ми ще не залучили у гру ДСНС, поліцію, Повітряні сили. І взагалі до Дня Покрови й Захисників Вітчизни ми б дуже хотіли, щоб це були навіть ігри по бригадах. Треба придумати, як їх мотивувати».


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

«Батьківські збори» єднають інтелектуалів. В Івано-Франківську відбувся всеукраїнський турнір з гри «Що? Де? Коли?» пам’яті Володимира Макарова

В Івано-Франківську на Алеї слави поховали президента клубу ерудитів Володимира Макарова (ВІДЕО)


22.10.2021 Сергій Білий 1480
Коментарі ()

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

950
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1956
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2826
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3461
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3671
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6847 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3855

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5671

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6803 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7626
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2460
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4728
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5115
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

482
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

944
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1814
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3398
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

921
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1787
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3694
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3906 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5451