«Батьківські збори» єднають інтелектуалів. В Івано-Франківську відбувся всеукраїнський турнір з гри «Що? Де? Коли?» пам’яті Володимира Макарова

Понад три десятки знавецьких команд зібрав цими вихідними в Івано-Франківську всеукраїнський турнір з інтелектуальної гри «Що? Де? Коли?» «Батьківські збори», присвячений пам’яті засновника та багатолітнього лідера інтелектуального руху на Прикарпатті Володимира Макарова.

Як стало відомо Фіртці, турнір відбувався з 11 по 12 вересня на базі приватного закладу загальної середньої освіти «Католицький ліцей святого Василія Великого». До участі в ньому долучились понад дві сотні гравців з Києва, Дніпра, Одеси, Рівного, Тернополя, Чернівців, Івано-Франківська та Тлумача.

Протягом двох днів знавці з різних регіонів України з’ясовували, хто з них найрозумніший та найкмітливіший. Грали не лише у «Що? Де? Коли?», а й також в індивідуальну інтелектуальну вікторину «Своя гра» та дещо екстравагантну, проте не менш інтелектуальну «Чорну скриню».

Назву для турніру – «Батьківські збори» – його організатори, а це – громадська організація «Клуб метикуючих», рідні та друзі Володимира Макарова, – обрали не випадково. Адже у колі друзів, серед гравців «Що? Де? Коли?» як в Україні, так і за її межами, Володимира Івановича усі називали не інакше, як «Батя».

Варто відзначити, саме «Батьківські збори» називався великий міжнародний турнір з інтелектуальних ігор, який відбувався в Івано-Франківську далекого 1995 року з ініціативи самого Володимира Макарова. Тому рішення назвати саме так турнір пам’яті великого інтелектуала, ерудита і просто хорошої, душевної людини, є символічним.

«Наша команда жила цим турніром три місяці. – ділиться враженнями від події організаторка турніру голова ГО «Клуб метикуючих» донька Володимира Макарова Ольга Макарова-Коник, – Ми доклали максимум зусиль для того, щоб наші гості почували себе комфортно. Як зазначали гравці, такого великого оргкомітету напевно немає в жодному місті. Таке враження, що долучилося все місто. А воно так і є!»

Спеціальним гостем події та головою журі турніру став відомий в Україні та за кордоном інтелектуал триразовий володар «Кришталевої сови», володар «Діамантової сови», журналіст, телеведучий, письменник, бард Борис Бурда.

«Володимир Макаров мав такі якості, які дуже потрібні нашій спільноті. – поділився він з учасниками турніру спогадами про свого друга і побратима по знавецькому цеху, – По-перше, спокій. Як у нас буває: шумлять, верещать, кінцівками розмахують, доводять, що біле – це чорне…

А він слухав, думав, щось казав неконфронтаційне і рішення свого не міняв, тому що не було потреби це робити. Друге – витриманість. Усе в нього було на своєму місці й у свій час.

Я пам’ятаю, як він приїздив до різних міст на турніри – від Івано-Франківська ніяких проблем, ніяких скарг – усе Батя розрулить, усе буде. І третє – дуже важливе – об’єктивність. Коли він розв'язував якусь проблему, він вважав, що треба з’ясувати, хто правий...

Зберігаючи пам’ять про Володимира Макарова, нам усім не завадить бути схожими на нього – більш спокійними, більш витриманими, більш об’єктивними».

Головною подією турніру все ж стали змагання з гри «Що? Де? Коли?». Гравцям 35 команд у п’яти турах запропонували дати відповіді на 60 заплутаних і не завжди зрозумілих, проте від того не менш цікавих, питань.

У запеклій боротьбі за результатами усіх зіграних турів перемогу здобула столична команда «Смажені цвяхи», гравці якої дали 42 правильні відповіді. Срібними призерами чемпіонату стала команда зі Львова «Песиголовці» (38 правильних відповідей). Третю позицію обійняли також львів'яни - знавці з команди «Забобонні бонобо», поступившись «Песиголовцям» лише одним очком.

Переможців турніру визначено, проте жодна з команд не може сказати, що вона програла. Адже тепла, по-родинному душевна атмосфера турніру, дружнє спілкування з колегами (і не лише в ігровій обстановці) нікого не залишила байдужими, а тим більше невдоволеними.

«Читаючи відгуки та коментарі від команд, можна вважати, що турнір вдався. – говорить Ольга Макарова-Коник. – Усі дякують за атмосферу, яка панувала протягом двох днів: теплі зустрічі друзів, сльози, сміх, радість від перемоги, нові знайомства та чудові враження від міста.

Чи задоволений був би Батя турніром – не знаю, були недоліки та він звичайно вказав би на них, але не для того, щоб дорікнути, а щоб виправити до наступного турніру. Але він точно б був радий бачити обличчя давніх друзів, молодих гравців, які грають і отримують насолоду від гри».

Фото надано організаторами турніру

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

В Івано-Франківську на Алеї слави поховали президента клубу ерудитів Володимира Макарова (ВІДЕО)


13.09.2021 Сергій Білий 1177
Коментарі ()

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

975
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1988
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2863
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3494
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3694
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6887 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3876

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5691

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6832 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7645
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2482
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4748
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5132
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

502
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

962
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1834
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3417
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

940
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1808
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3715
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3938 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5471