ПРИЙШОВ ЧАС ЗМІНИТИ НАШІ ІМЕНА НА ПРАВДИВО УКРАЇНСЬКІ

 

Багато українців не усвідомлюють того, що називаються не рідними, а чужинськими іменами. Адже християнство принесло на землю наших предків свої слова і звуки. Свої, незвичні для українського слуху, імена. Спочатку наші предки опиралися чужинському називанню. Князя Володимира Відступника охрестили грецьким іменем Василіоса, але і люди і княжа дружина продовжували називати його за прадідівським поконом – Володимиром. Під цим ім’ям він увійшов до українських літописів і пісень. І син його Ярослав не називався Георгіосом за межами християнських храмів, де панували грецькі єпископи і монахи. Нікому з наших (навіть навченому греками українському монаху-чорноризцю) у ті часи навіть у страшному сні не спало би на думку назвати Великого Київського князя Ярослава Володимировича «Георгієм Васильовичем».

Але християнство було могутньою системою, яка століття за століттям впроваджувала своє. Українські гречкосії, в яких забрали (точніше – по звірячому знищили) керівну духовну верству – рідновірних волхвів – не могли довго опиратись тиску цієї системи, яка знищила давньоукраїнські книжки і давньоукраїнське письмо. Попи називали українців по новому. В церковні книги-шематизми українців записували на чужий копил. В ті часи свідомий і несвідомий спротив українців набув іншої форми. Наші прадіди перекручували християнські імена до невпізнанності, «українізували» їх. «Нікіфорос» став «Ничипором», «Атанасіос» - «Опанасом», «Йоаннанес» - «Іваном», «Йоакимос» - «Якимом» й тому подібне. За довгі століття, які пройшли від духовної катастрофи 988 року, ці імена ніби злилися з українським світом, ніби лягли на українську душу і ніби вжилися в українську пісню.

Я недарма пишу «ніби». Тому що ці імена й до нашого дня несуть в собі незнищенну «матрицю» свого неукраїнського походження. Вони народилися за межами нашої землі, нашої природної Материзни і ніколи не стануть вповні органічними для української крові, для глибинних струн українського Духу. Вони залишаються мутантами, у звуках яких причаїлася небезпека. Причаїлися коди і шифри чужинської злої волі. Я довгі роки спостерігала за українськими людьми, які носять правдиво українські і мутовані чужинські імена. І виявила, що ті, кого назвали Ярославом або Мирославою більш щирі у своєму українстві, аніж Івани і Василі. Нехай останні не ображаються на мене, але це – правда. І не треба мені нагадувати, що Бандеру охрестили Степаном (Стефаносом). Відчуваючи певну невідповідність, ті з українських героїв, яким батьки з тих чи інших причин дали чужинські імена, брали собі за військове або підпільне псевдо українські назви. Хіба «Чупринка» має корінь в грецькій чи латинській мовах? Шевченко був «Тарасом», але це ім’я не лише «українізоване» грецьке «Таразіос», але й правдиво давньоукраїнське «Тарайс» - чоловік, що посвячений арійській богині Тарі.

Прийшов час, коли ми можемо змінити наші імена на давньоукраїнські. Закон не забороняє таку зміну. Я міняю своє ім’я, яке обтяжує мене і гнітить. Особисто я не хочу більше називатися Мар’яною (Мар'яною Ганною) і приймаю те правдиве ім’я, яким посвятили мене на Священному острові Бога Хорса – «Сонцеслава». Закликаю усіх українців за духом наслідувати мій приклад. Нехай «Рух за Зміну Імен» стане всеукраїнською демонстрацією нашої нескореності! Приєднюйтесь!


10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

939
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1933
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2807
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3436
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3660
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6822 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3844

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5656

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6783 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7617
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2445
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4713
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5102
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

467
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

929
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1799
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3385
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

904
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1769
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3680
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3883 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5434