На Прикарпатті за добу 19 січня госпіталізували 206 хворих на коронавірусну хворобу, серед них — 25 дітей.
Про це журналістці Фіртки повідомили в Івано-Франківському обласному центрі контролю та профілактики хвороб МОЗ.
Так, у лікарнях, які приймають хворих на COVID-19, розгорнули 3 126 ліжок, з них зайнято — 1 444.
Водночас 103 хворі перебувають у відділеннях реанімації, 25 пацієнтів підключені до апаратів штучної вентиляції легень.
Зауважимо, що за минулу добу на коронавірус захворіли 2 277 прикарпатців, серед них — 224 діти.
Крім того, п'ять прикарпатців померли. Зокрема, від початку пандемії в області померли 3 177 хворих на коронавірусну хворобу. Так, 229 — у грудні, 74 — за звітний період січня.
Найбільше лабораторно підтверджених випадків зафіксували в Івано-Франківському та Коломийському районах, відповідно 1 096 нових випадків та 631 підтверджений випадок.
Відтак, міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко на брифінгу повідомив, що на комісії ТЕБ і НС розглянуть перехід Івано-Франківської області до «червоної» зони епіднебезпеки.
«Це очікувана і прогнозована ситуація щодо розвитку подій. Зараз висхідна динаміка спостерігається майже у всьому світі. І ми готові оперативно реагувати.
Станом на 20 січня зайнятість ліжок із киснем по країні — 24%, тобто три з чотирьох ліжок є вільні. Найбільша завантаженість фіксується в Івано-Франківській області — 45% ліжок з киснем там наразі зайняті», — зауважив міністр.
Міністерство охорони здоровʼя вже направило державній комісії з надзвичайних ситуацій подання щодо запровадження «червоної» зони в Івано-Франківській області, адже там перевищені три показники: коефіцієнт нових випадків, рівня і динаміки госпіталізації.
Нагадаємо, що штам коронавірусу «Omicron» вже на Прикарпатті. Так, у тринадцяти зразках поряд зі штамом «Delta», який сьогодні домінує в області, виявили штам «Omicron».
«Симптоми цього штаму схожі на грип та ГРВІ. Тому нерідко люди думають, що вони хворіють на звичайну застуду та не звертаються за необхідною медичною допомогою, що надалі спричиняє госпіталізацію пацієнтів, а іноді й летальні випадки.
При підвищенні температури, частій втомі та появі кашлю не відкладайте звернення до свого сімейного лікаря», — пояснив головний державний санітарний лікар області Руслан Савчук.
Наразі ще тривають дослідження цього штаму, проте вже можна виокремити симптоми, які найчастіше зустрічаються у хворих:
- нежить (73%);
- головний біль (67,5%);
- втома (63,5);
- чхання (60%);
- біль у горлі (59,6%).
Водночас не виявили суттєвої відмінності від симптомів штаму «Delta», який наразі домінує в Україні. У разі зараження на цей штам, разом із вказаними вище симптомами, також спостерігається кашель (43,5%), хриплий голос (35,7%), озноб чи тремтіння (30%), лихоманка (29,4%), втрата/спотворення нюху та/або смаку (23,7%) тощо.
читайте також: Через ріст захворюваності на COVID-19: на Прикарпатті можуть призупинити навчання у школах
Відтак, медики акцентують на необхідності дотримання протиепідемічних заходів та обов’язковій вакцинації задля зменшення ризиків захворювання та важкого перебігу хвороби.
Вже понад 31% прикарпатців отримали щеплення двома дозами вакцини проти коронавірусної хвороби, ще 29% — вакциновані однією дозою. Загалом від початку вакцинальної кампанії в Івано-Франківській області провели 822 929 щеплень.
На Івано-Франківщині функціонують дев'ять центрів масової вакцинації населення. Перелік, контакти та графік роботи пунктів та центрів, а також іншу інформацію про вакцинацію проти COVID-19 можна отримати за номером контакт-центру 0 800 60 20 19 та на сайті.
Наразі єдиною альтернативою локдауну є масова вакцинація. Уряд не планує вводити повний локдаун. Навіть у «червоних» зонах бізнес і громадські заклади працюватимуть при повній вакцинації всіх працівників і відвідувачів.
До слова, на Прикарпатті найбільше щеплень зробили препаратом компанії Pfizer-BioNTech. Трохи менше обирали вакцини виробництва компаній AstraZeneca та Sinovac.
Нагадаємо, що невакцинованих медиків, працівників органів місцевого самоврядування та комунальників відсторонюватимуть від роботи з 31 січня без збереження заробітної плати. Це правило не поширюватиметься на працівників, які мають протипоказання до вакцинації та надали відповідний документ.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
COVID-19 залишає аутоантитіла, які можуть вражати здорові органи організму — дослідження
Дослідження: скільки доз COVID-вакцин потрібно для захисту від штаму «Omicron»
Вакцини проти COVID-19: які є в Україні, наскільки ефективні та як працюють
Рідкісна побічна реакція від вакцини Johnson & Johnson: що відомо