Станом на 19 листопада 21,5% українців щепились двома дозами проти COVID-19.
Водночас, за результатами опитування, яке провела соціологічна група «Рейтинг», кожен п’ятий українець (21%) вважає, що у погіршенні епідеміологічної ситуації винні невакциновані, передає Фіртка.
Найбільше людей з відповідними поглядами проживають у Києві.
Натомість 40% респондентів вважають, що ніхто не винен у зростанні захворюваності на коронавірус. Ще 15% звинувачують Міністерство охорони здоров’я. Президента, Кабінет Міністрів вважають винними 7-8%, а місцеву владу – 2%.
читайте також: Дослідження: відомо, чи захищає носіння маски від COVID-19
У самовільні причини зростання захворюваності частіше вірять ті, хто не хоче вакцинуватися. Заразом вакциновані та ті, хто мають намір це зробити, частіше звинувачують у зростанні епідемії тих, хто не має наміру щепитися від коронавірусу.
Зауважимо, що дві третини опитаних (61%) вірять в те, що Україна здатна розробити власну вакцину від COVID-19. 37% – не вірять. Найбільше тих, хто оптимістично оцінює можливості нашої держави щодо розробки вакцини, серед найстарших.
Нагадаємо, майже три чверті опитаних – 71% вважають порушенням прав запровадження обмежень щодо невакцинованих людей, 26% – протилежної думки.
Додамо, що категорія респондентів, які взагалі не хочуть вакцинуватися, головною причиною називають недовіру до будь-яких вакцин — 48%. Ця мотивація переважає над усіма іншими.
Крім того, понад 55% українців не бояться захворіти на COVID-19.
До слова, 15% українців переконані, що вакцинація — досліди над людьми, а 5% вважають, що в принципі будь-які щеплення шкодять.
На противагу — основним аргументом на користь вакцинації для українців найчастіше є бажання вберегти себе та навколишніх — 42%.
Зазначимо, у понад п'ять разів вища ймовірність повторного захворювання у тих, хто раніше хворів, ніж у вакцинованих.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Третє щеплення проти COVID-19: кому рекомендують зробити
Вакцини проти COVID-19: які є в Україні, наскільки ефективні та як працюють
Ні стажу, ні зарплатні: на скільки відсторонюватимуть невакцинованих працівників
Українці, які не хочуть вакцинуватися проти COVID-19, назвали головну причину
Pfizer: пігулка Paxlovid на 89% знижує ризик смерті та госпіталізації через COVID-19
Але ж вакциновані та само хворіють, просто з дещо легшим перебігом хвороби і ще більше розносять хворобу, тому що більше знаходяться в громадських місцях у порівнянні з тими невакцинованими, у яких важчий перебіг хвороби і які знаходяться на лікарняному.