Основними причинами, через які українці не вакцинувалися раніше, але планують зробити це незабаром, є зміна ставлення до важливості вакцинації, відсутність часу чи наявність антитіл.
Про це свідчать результати соціологічного дослідження, яке опублікував Український інститут майбутнього, передає Фіртка.
Крім того, ще одні причини відмови — відсутність потреби вакцинуватися чи доступності вакцини, якій би опитаний довіряв.
Загалом майже три чверті з тих, хто не вакцинувався раніше, але хоче це зробити нині, позитивно ставляться до ідеї вакцинації як такої, включаючи щеплення від поліомієліту, правця тощо.
Лише 10% серед них заявили, що проти щеплень і не щеплювали б навіть своїх дітей.
Категорія респондентів, які взагалі не хочуть вакцинуватися, головною причиною називають недовіру до будь-яких вакцин (48%). Ця мотивація переважає над усіма іншими.
читайте також: Вакцини проти COVID-19: які є в Україні, наскільки ефективні та як працюють
Рідше причиною називають страх мутацій в організмі через вакцинацію та очікування довгострокових досліджень вакцин проти COVID.
Через недовіру до вакцин в цілому, третина з цієї категорії громадян також виступає і проти загальної вакцинації населення і ще 10% особисто проти, але щеплював би дітей від поліомієліту, правця, коклюшу тощо.
Нагадаємо, вищий відсоток вакцинованих серед українців у віці 40-59 років, жителів обласних центрів та мешканців центрального регіону.
Крім того, 15% українців переконані, що вакцинація — досліди над людьми, а 5% вважають, що в принципі будь-які щеплення шкодять.
Водночас, згідно з дослідженням, у понад п'ять разів вища ймовірність повторного захворювання у тих, хто раніше хворів, ніж у вакцинованих.
Додамо, що додаткове щеплення вакциною іншого виробника, ніж перші дві дози, є ефективним та безпечним.
До слова, як свідчать результати опитування, понад 55% українців не бояться захворіти на COVID-19.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Прострочені вакцини від COVID-19: чи викидатимуть їх?
Третє щеплення проти COVID-19: кому рекомендують зробити
Ліки проти COVID-19: як неправдива інформація створила «чудодійний» препарат
Доза-бустер вакцини Johnson & Johnson захищає від COVID на 94% — дослідження