Надійні та довговічні: які переваги будинків з соломи?

Минулого тижня Фіртка вже публікувала статтю про будинки з соломи.

Цього разу для того, щоб більше дізнатись про саму технологію будівництва, ми поспілкувались з головним технологом фірми Novator Group, п. Ігорем.

Novator Group - це фірма, яка першою в Івано-Франківську почала будівництво житла з використанням солом’яних панелей.


Чому солома? Як взагалі з’явилась ідея будувати з соломи?

Насамперед зазначу, що це не нова технологія чи ідея. Солома є одним із найдавніших будівельних матеріалів. Чому ми почали цим займатись? Тому що переконані в тому, що екологічні житла це не тільки корисно для здоров’я та природного середовища, а й насамперед безпечно, економічно та у порівнянні з традиційним будівництвом – швидко.

Розпочнімо з простого. Що таке солома як будівельний матеріал?

При будівництві такого житла спершу розробляється проєкт, згідно з яким розраховується кількість, розміри та характеристики майбутніх солом’яних панелей. Панель - це дерев’яний каркас, запресований соломою. Щільність тиснення сягає 100-120 кг/м3, тому така конструкція є дуже стійкою. Товщина панелей має стандартний розмір 40 см. Крім того, вона відмінно поглинає звук і забезпечує тишу в будинку незалежно від рівня шуму зовні.

Після виготовлення, панелі доставляються на будівельний майданчик, де наші спеціалісти приступають до встановлення. Важливо, що кожна панель має своє маркування, згідно з яким монтується в те місце, яке передбачено кресленням.


А в чому полягає екологічність такого житла?

Солома є натуральним природним матеріалом. Вона не виділяє ніяких токсичних або потенційно-небезпечних речовин протягом всього життєвого циклу. Житня солома, а саме таку ми використовуємо, це продукт сільськогосподарської діяльності, для її виготовлення не потрібно будувати заводи чи фабрики, які своєю чергою забруднюють навколишнє середовище.

Крім того, будинки з соломи мають позитивний вплив на організм. Перебування в такому будинку покращує роботу дихальних шляхів і заспокоює нервову систему, відновлює сили, позитивно впливає на біополе людини. Стіни слугують певним фільтром для повітря, яке вдихають господарі.

     Які переваги перед будинками з традиційних матеріалів?

Насправді переваг багато. Серед них:

  1. Легкість конструкції. Цегла, для прикладу, є одним з найважчих матеріалів. При будівництві цегляних будинків є велика необхідність в посиленому фундаменті та використанні спеціальної будівельної техніки. У випадку з соломою, всього цього можна уникнути, оскільки її вага значно менша. Таким будинкам не потрібен потужний фундамент, а викладати стіни набагато легше через малу масу соломи. Таким чином, будинки можна споруджувати на будь-якому типі ґрунтів.
  2. Паропроникність. Солом'яні панелі відмінно пропускають і випускають вологу, що виключає утворення конденсату. Стіни дихають, і це дуже відрізняє такі будинки від інших. Ті, хто хоча б один раз відвідав таке житло, можуть впевнено сказати що відчуття від перебування всередині ні з чим не порівняти. Будинок наповнений свіжістю.
  3. Рівень тепловтрат. При однаковій товщині стін, солом'яні панелі перевершують за цим параметром не тільки кам'яні або цегляні, а й навіть дерев'яні споруди. Відпадає необхідність в кондиціонерах і утеплювачах. Особливості складу матеріалу забезпечують тепло в зимовий період і прохолоду в жарку пору року, створюючи чудовий мікроклімат в приміщенні.
  4. Автономність. При використанні сонячних панелей та завдяки високому показнику енергоощадження, будинки з соломи можуть стати повністю автономними. Витрати на утримання такого житла, зводяться до мінімуму. Внутрішня частина будинку виконує роль «термоса», утримуючи в середині задані вами кліматичні показники.
  5. Надійність і довговічність. Щоб не говорити в загальному, наведу конкретний приклад. Цього року, в жовтні, будинок Maison Feuillette, що в Франції, святкуватиме своє 101-річчя. Побудований ще в 1920 році з соломи, будинок прекрасно зберігся та до цього часу функціонує, приваблюючи туристів. Технологія будівництва від того часу сильно розвинулась, тому термін служби таких будинків становить понад 150 років. Споруда з солом’яних панелей витримує землетрус не менше 9 балів за шкалою Ріхтера.

Маємо ще питання, яке найбільше цікавить людей. А чи пожежобезпечні будинки з соломи?

Мені часто ставлять таке питання. Можу впевнено відповісти: так, солом’яні панелі пожежобезпечні. Як і будь-які інші будівельні матеріали, солом’яні панелі проходять перевірку на якість, безпеку, стійкість. Чому не горить? Тому що щільність пресування соломи в каркас, витискає з неї весь кисень, а як всі знають без кисню вогонь розгорітись не зможе, тому така стіна максимум обвуглиться. Також панелі після встановлення обробляються натуральною глиняною штукатуркою, що дає додатковий захист та стійкість. Після офіційного тестування в США, солом’яна стіна віднесена до граничного класу по вогнестійкості.

А як щодо гризунів? Чи можуть вони заселитись в стінах?

Для виготовлення панелей, використовується житня солома. У своєму складі вона має великий вміст діоксину кремнію, що робить її не привабливою для гризунів. А щільність пресування, та захисна сітка під штукатуркою, не дасть змогу гризунам використовувати стіни для життя. На моїй практиці, немає жодного будинку в якому б завелись гризуни.


Поділіться планами, які ставить перед собою Novator Group на будівництво житла з соломи?

Насправді в Україні вже дуже багато сімей стали власниками екожитла з соломи. Перед тим, як ми почали впроваджувати таку технологію будівництва в Івано-Франківську, команда Novator Group познайомилась з великою кількістю людей, відвідала їх солом’яні будинки, дізналась враження, і зробили висновок, що ця технологія є найефективнішою, при будівництві екологічного, автономного, та комфортного житла.

Власники таких будинків готові, та й в принципі вже привикли, що до них навідуються в гості люди, які хочуть й собі такий екодім. І найголовніше, кожен з таких відвідувачів залишається в захваті від відчуття свіжості, чистоти, тиші що наповнюють житло.

Крім того, у планах є довести, що всі вищеописані характеристики солом’яних панелей це не просто слова або маркетинговий хід, а технологія перевірена часом та беззаперечний лідер при будівництві екологічного та автономного житла. Щоб підкріпити слова діями, ми почали реалізацію проєкту, а саме будівництва котеджного містечка ECO Land.

Будівництво розпочали, тому кожен хто мріє про екожитло, може не тільки поспілкуватись з нашими спеціалістами, а й візуально побачити та доторкнутись до солом’яних  панелей особисто.


А як виглядатиме готовий будинок з соломи?

Якщо ви маєте на увазі, чи буде будинок зовнішньо відрізнятись від інших, то це залежить від проєкту. Потрібно розуміти, що солома виконує роль будівельного матеріалу, а зовнішня чи внутрішня обробка, це справа фантазії. Для свого проєкту ECO Land, ми використовуємо натуральну глиняну штукатурку, тому стіни будинку візуально не будуть відрізнятись від стін які ми звикли бачити. Щоб кожен міг переконатись в цьому, ми дамо візуалізацію проєкту, яку розмістимо на Фіртці.

Ігорю, дякуємо за розгорнуте інтерв’ю.

Редакція Фіртки слідкуватиме за ходом будівництва та публікуватиме найцікавіші моменти.

Партнерський матеріал

 

Фотогалерея


19.08.2021 1019
Коментарі ()

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

951
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1958
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2828
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3463
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3671
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6851 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3857

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5671

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6806 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7627
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2463
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4729
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5116
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

482
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

946
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1816
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3399
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

921
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1788
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3695
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3907 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5452