Франківка Любов Бублінська провела 35 днів у реанімації міської клінічної лікарні №1. Через COVID-19 її легені були уражені на 80%.
Суспільне розповідає про реабілітацію жінки, передає Фіртка.
Так, з діагнозом COVID-19 Любов Бублінська потрапила до лікарні 26 жовтня 2021 року.
"У мене тільки кашель був. Зробила флюорографію – почалася маленька пневмонія. Нюх втратила і я зрозуміла, що в то вже COVID-19. Ще вдома я ходила до сімейної лікарки та пила п'ять днів таблетки. Сімейна сказала, що то тільки початок, а вже в понеділок зробила рентген, то вже почалося в мене це", — ділиться Любов Бублінська.
Перші три дні жінку лікували у міському перинатальному центрі, де тоді лікарі розгорнули додаткові ліжкомісця. Коли жінці стало гірше, то допомогу почали надавати медики міської клінічної лікарні №1. Проте стан хворої знову погіршився, і вона потрапила до реанімаційного відділення.
"Картина розгорілася на другий тиждень перебування у стаціонарі — так, 80%. Хоча кореляція між ураженням у відсотках і клінічним станом не завжди збігається.
У реанімації вона перебувала 35 днів, була у вкрай важкому стані, навіть такому, прекоматозному стані, що жінка не дуже це все пам’ятала. Лежала, потребувала догляду", — розповідає заступник головного лікаря з медичної частини Ярослав Кобиляк.
Після реанімації Любов Бублінська проходить реабілітацію у терапевтичному відділенні № 2. Жінка вже почала самостійно ходити, але поки на невеликі відстані.
"Трошечки, знаєте, ноги тремтять, але ходжу палатою сама. Спочатку з підтримкою, бо вони трохи водили. Трохи чоловік водив".
"Ще не можуть легені дихати самі. Чую, що мені важко, починаю кашляти, задихатися і тоді я дихаю. Годину можу без кисню, потім трошечки подихаю і знову під’єдную. Якщо сидіти – можу довго, ходити мені важче, бо коли більше навантаження на ноги – задихаюся", – каже Любов Бублінська.
Перед хворобою Любов Бублінська планувала вакцинуватися.
"У четвер захворіла, а в суботу ми планували йти вакцинуватися. Думала, знаєте, ще трошки, й так дотягнулося".
За словами Ярослава Кобиляка, за час пандемії у лікарні перебували понад 30 пацієнтів, які одужали після важкого перебігу COVID-19. З деякими із них медики досі підтримують контакт.
"Такі пацієнти "прив’язуються" і до персоналу, і, зокрема, до лікаря. З деким ми підтримуємо телефонний зв'язок, навіть так– вони приходять на повторний огляд за порадою. Це ще з 2020 року тягнеться. Слава Богу, вони відлучаються від кисню і починають працювати, живуть активним життям", – пояснює Ярослав Кобиляк.
Нагадаємо, на Прикарпатті понад 45% людей, хворих на COVID, перебувають в реанімаціях.
Додамо, що 1 і 2 січня пункти та центри вакцинації проти COVID-19 в Україні не працюватимуть.
Водночас новий штам коронавірусної інфекції «Omicron» може передаватися між людьми швидше, ніж попередні штами вірусу.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Відомо, чому українці бояться вакцинації проти COVID-19