Дзяніс (Денис) «Борода» приїхав в Україну у червні 2014 року. Називати своє прізвище чоловік не хоче. Жити в Україні йому подобається. Єдине: повноцінно жити з білоруським паспортом складно.
Фіртка поспілкувалась з білоруським добровольцем про російсько-українську війну, самопроголошеного президента Білорусі та переваги життя в Україні.
За його словами, він в розшуку в Білорусі з червня 2014 року. Водночас у Білорусі залишились його батьки.
«Лукашенко мене чекає. Додому до батьків досі приходять з розшуками, навіть моїх однокласників, яких не бачив 10 років, смикали на допити. Питають коли спілкувалися, коли бачилися, чи не переписувалися», – поділився він.
Окрім цього, доброволець додає, що в Білорусі стикались з переслідуваннями і його знайомі. Він розповідає, що КДБ Білорусі контролює усі можливі сфери, а ОМОН – лупцює кожного, чия думка відрізняється від думки чинної влади.
«Не подобаєшся – затягують тебе, луплять дубинками та викидають. Просто так, бо ти проходив повз і не сподобався їм. Так завжди було, скільки себе пам’ятаю. І їм байдуже кого бити, чи старих чи малих. За рівнем свавілля їм навіть простіше, ніж в Росії. Лукашенко божевільний, мстивий», – стверджує Дзяніс.
читайте також: "Йди!": У Мінську десятки тисяч людей вийшли на акцію проти Лукашенка (ФОТО/ВІДЕО)
Білоруський доброволець впевнений, що вбивство Шеремета – також справа рук Лукашенка. Він каже, що навіть здогадується, хто до цього причетний.
Більше читайте у нашому матеріалі: Білоруський доброволець: Я на війну пішов не для того, щоб мені щось дали.
Читайте також:
ЄС вважає Лукашенка незаконним президентом Білорусі
У Мінську тисячі людей вийшли на "Марш героїв", затримано 250 людей
"Стало складно спілкуватися з родиною": історія білоруса, який живе на Прикарпатті (ВІДЕО)
Вибори в Білорусі: хто визнав Лукашенка президентом, а хто – ні (ІНФОГРАФІКА)