Ліцеїст та студент створюють у Калуші з пляшок склянки та свічники (ФОТО/ВІДЕО)

Скляні банки та пляшки не розкладаються, тому стають справжньою катастрофою для звалищ. Одній пляшці потрібно приблизно 1 мільйон років для розкладання.

Можна докласти зусиль і віддавати скловироби на перероблення. А можна творити з них склянки та свічники, інформує Фіртка з посиланням на Вікна.

Олег і Денис Кіндрацькі — екосвідомі молоді калушани, які знають, як дати друге життя звичайним скляним пляшкам. З використаних місткостей хлопці майстерно виготовляють склянки та свічники.

18-річний Олег — майбутній музикант. Навчається на третьому курсі Калуського фахового коледжу культури й мистецтв. Його молодший брат, Денис, — учень 9-го класу Калуського ліцею імені Дмитра Бахматюка.

Ідеєю хлопці надихнулися в соціальній мережі TikTok. Згодом вирішили й самі поекспериментувати. Спочатку вдома — на кухні, а потім — у власному гаражі. 

"Я гортав соцмережу і побачив, що дівчина йде на майстер-клас в одну з тернопільських майстерень, яка займається абсайтингом (перетворення сміття в речі мистецтва) пляшок. Мені стало цікаво, тож, вирішив пошукати в інтернеті інформацію. Переглянув багато відео, як поколоти пляшку. Виявилося, що є дуже багато способів, однак не кожен з них дієвий. ", — розповідає 18-річний Олег Кіндрацький.

До креативної справи Олег залучив брата. Наполегливість та старання хлопців не пройшли дарма, і ось перші набори склянок готові до вжитку. Для того, щоб повноцінно реалізувати задум, хлопці витратили близько двох місяців.

Спершу пляшки старанно миють. Також важливо, щоб ємкості були без клею, етикеток та подряпин. В результаті чисті, сухі пляшки групують і виготовляють партію скляних виробів.

Перший етап — за допомогою склоріза зробити насічки. Завдяки роботі нагрівального пристрою пляшку обрізають. Останнім, найбільш трудомістким етапом, є процес шліфування майбутнього виробу.

Процес виготовлення свічки в склянці — практично ідентичний. Наповненням служить натуральний бджолиний віск та декілька крапель аромаолії.

Для молодих калушан процес виготовлення скляних виробів приносить задоволення і став хобі. Проте вони не проти ідею комерціалізувати.

"В майбутньому хотілося б співпрацювати з рестораном чи кафе для того, щоб на постійній основі постачати склянки чи підсвічники. Ми можемо виробляти широкий асортимент. Так, ми плануємо вести інстаграм, працювати над контентом. Однак для нас це не є основним видом діяльності. Це хобі, яке значного прибутку не принесе. Але хотілося б усе це продавати. ", — каже Олег Кіндрацький.

Денис Кіндрацький каже, що бачив у Інстаграмі як із різних видів скла виготовляють тарілки. Проте для реалізації цієї ідеї потрібен чималий фінансовий ресурс.

Екосвідомі калушани хочуть співпрацювати з тим, хто допомагатиме зі збором склотари. А ще — вважають доречним співпрацювати на рівні міста і мають оригінальну ідею для влади.

"Зараз впроваджують соціальну картку — так звану картку калушанина. Не хотілося б, що це зупинилося просто на безкоштовному проїзді на автобусі. До прикладу, людина приходить зі склотарою, її вносять в облік. За кожнихі 10-20 пляшок — безкоштовний проїзд на рівні міста і ми даруємо склянку або підсвічник. ", — ділиться ідеєю Олег Кіндрацький.

Також брати підтримують ідею будівництва сміттєпереробного заводу в Калуші.


Читайте також:

Коломиян закликають сортувати сміття

Прикарпатську екоініціативу "EcoREactive" поширять за межами області

Гори непотребу: у центрі Франківська комунальники ліквідували сміттєзвалище на балконі (ФОТО)

У Калуській громаді проблеми з вивезенням сміття: хворіють водії


22.03.2021 954
Коментарі ()

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

953
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1959
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2830
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3465
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3674
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6853 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3858

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5672

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6806 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7628
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2464
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4729
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5116
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

483
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

947
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1818
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3401
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

922
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1790
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3696
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3910 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5455