До поширення екоініціативи "EcoREactive", яку реалізовує ГО "Гірський рятувальний центр" спільно з КП "Дністровський регіональний ландшафтний парк ім. Сергія Дідича", відтепер зможуть долучитися жителі інших регіонів. Зокрема, із Закарпаття, Львівщини, Буковини.
Ініціатива пов’язана зі збереженням природи, запобіганням утворення стихійних сміттєзвалищ та організацією перероблення пластику. Про це Суспільному Карпати повідомив директор КП "Дністровський регіональний ландшафтний парк ім. Сергія Дідича" Михайло Ковтун, пише Фіртка.
"Ми хочемо ділитися своїм досвідом, бо розуміємо: щодня в Україні та світі продукується дуже багато сміття. В кращому випадку його захоронюють на офіційних полігонах. Але дуже багато утворюється стихійних сміттєзвалищ на цікавих природоохоронних територіях. З цим треба боротися, - говорить Ковтун. – Ми запланували кілька екологічних акцій. Водночас з деякими громадами, волонтерами хочемо навчитися правильно сортувати сміття. І, звичайно, всім буде приємно побачити, як з цих відходів народжується щось нове".
Співпраця з екоактивістами сусідніх з Прикарпаттям областей відбуватиметься в межах проєкту "EcoREactive 2.0", який стартував у січні цього року і є продовженням проєкту "EcoREactive". На першому його етапі запланували провести конкурс для команд громад, організацій, підприємств, освітніх закладів зі збору пластику типу 2, розповів Михайло Ковтун. Це кришечки від ПЕТ-пляшок та пластикові місткості для косметичних засобів. Наразі для участі в кампанії зі збору пластику вже зареєструвалися 30 команд. Реєстрація триває. Подати заявку на участь можна на Facebook-сторінці екоініціативи "EcoREactive".
Ще один етап проєкту – конкурс дизайнерських рішень щодо пунктів збору сміття.
Проєкт "EcoREactive 2.0" започаткували за підтримки уряду Австралії, розповіла Суспільному ініціаторка проєкту "EcoREactive" Наталя Гасюк. Австралійці допоможуть оснастити екомайстерню, відкриту прикарпатськими активістами, приладами для перероблення пластику.
"Допомогу, яку вони нам цього року надають, скеруємо на те, щоб придбали фрезерувальний верстат. Для того, щоб після обробки пластику вирізати з нього елементи для виготовлення лавок, - сказала екологиня.
Також куплять ущільнювач для відходів.
Читайте також:
У Братківцях відбулась молодіжна екоакція з висадки саджанців дерев (ФОТО)
Калуш може втратити водозабірну станцію, яка забезпечує водою 90% споживачів