В Україні через війну змінити місце проживання довелося 20% дорослого населення.
Водночас на Заході покинули свої домівки 7% опитаних.
Найбільше тих, хто був змушений виїхати з місця проживання, у східних регіонах (46%). Також більше виїхало молоді (31%), старшим важче покинути свою домівку (13%).
Зазначимо, що третина з тих, хто покинув домівку, планують повертатись вже найближчим часом, чверть — ще трохи почекають. Близько 40% висловлюють готовність повернутися, але тільки після закінчення війни.
Водночас до своєї роботи починають повертатись все більше людей. Наразі серед тих, хто мав роботу до війни, продовжують працювати 58% (у березні таких було 46%).
У цілому 29% працюють у звичайному режимі, 26% — частково або віддалено, 3% — почали працювати на новій роботі. 41% втратили роботу на час війни (у березні було 53%).
Найбільше тих, хто зараз працює, — у західних областях, тоді як лише третина мешканців сході мають роботу, а інші дві третини — втратили роботу.
читайте також: Понад 95% мешканців західних регіонів не підтримують російську тезу про «один народ»
Опитування також свідчить, що близько 80% респондентів тим, чи іншим способом, беруть участь у захисті країни.
Так, 45% респондентів допомагають захисту країни фінансово (у березні 2022 — 39%). Волонтерством та допомогою людям/військовим займаються 35%, беруть участь в інформаційному спротиві — 18%, працюють в критичній інфраструктурі — 13%, беруть участь в теробороні — 3%, або які військові — 3%.
Заразом чверть не мають змоги допомагати.
Нагадаємо, понад 95% мешканців західних областей вірять, що Україна зможе відбити напад російських окупантів.
Довідково: опитування провели методом CATI (телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера, computer-assisted telephone interviews) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів.
У ньому взяли участь 1 200 респондентів.
Вибірка репрезентативна для дорослого населення (віком 18 років і старше) України в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу.
Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 2,8%.
Що було раніше?
24 лютого російський президент оголосив про початок операції проти України. О п'ятій годині ранку почались обстріли стратегічних об'єктів практично в усіх регіонах України. Крім цього, відбулась атака на підрозділи прикордонників по всій лінії кордону з росією та Білоруссю.
Відтак, в Україні після нападу російської федерації та обстрілів у регіонах ввели воєнний стан. Президент Володимир Зеленський віддав наказ завдавати окупантам максимальних втрат.
До слова, цивільне населення закликають до організованого опору на тлі повідомлень про надходження колон російсько-окупаційних військ із півночі України.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також: