Мешканці західних областей не підтримують тезу, що «росіяни та українці — це один народ».
Про це свідчать результати опитування, яке провела соціологічна група «Рейтинг», передає
Фіртка.
Зокрема, не вважають себе «одним народом» з росіянами 97% опитаних. Водночас підтримують таку тезу 3% мешканців західних регіонів.
В Україні абсолютна більшість (91%) також не підтримують тезу, що «росіяни та українці — це один народ». Тих, хто має таку думку, сьогодні лише 8% (у серпні 2021 року таких було — 41%, у березні 2022 року — 21%).
Підтримка такої ідеї ще фіксується серед 23% мешканців сходу та 13% старших опитаних. Натомість в інших макрорегіонах та вікових групах підтримка такої тези майже відсутня.
Крім цього, за останній місяць у півтора раза зросла кількість тих, хто вважає, що відновлення дружніх відносин українців з росіянами є взагалі неможливим (з 42% до 64%). 22% вважають, що це може статися не менше, ніж через 20-30 років.
Тих, хто бачить таке примирення у перспективі до 15 років, — близько 10%. Навіть у регіонах півдня та сходу більша частина опитаних не вірять у відновлення дружби між народами.
Нагадаємо, серед мешканців західних регіонів переважна більшість
підтримують і вступ до ЄС, і вступ до НАТО. На Півдні та Сході підтримка євроатлантичної інтеграції нижча.
До слова, 79% українців
звинувачують «простих росіян» у вторгненні. Також 77% тих, хто мав в росії рідних або друзів, припинили з ними спілкуватись — або з усіма, або принаймні з деякими людьми.
Також понад 90% мешканців західних регіонів
вважають, що росія має оплатити відбудову України після війни.
Довідково: опитування провели методом CATI (телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера, computer-assisted telephone interviews) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів.
У ньому взяли участь 1 200 респондентів.
Вибірка репрезентативна для дорослого населення (віком 18 років і старше) України в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу.
Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 2,8%.
Що було раніше?
21 лютого президент росії володимир путін заявив про визнання Росією незалежності окремих районів Донецької та Луганської областей. Згодом він оголосив про введення регулярних російських військ на ці окуповані території для «підтримки миру».
24 лютого російський президент оголосив про початок операції проти України. О п'ятій годині ранку почались обстріли стратегічних об'єктів практично в усіх регіонах України. Крім цього, відбулась атака на підрозділи прикордонників по всій лінії кордону з росією та Білоруссю.
Відтак, в Україні після нападу російської федерації та обстрілів у регіонах ввели воєнний стан. Президент Володимир Зеленський віддав наказ завдавати окупантам максимальних втрат.
До слова, цивільне населення закликають до організованого опору на тлі повідомлень про надходження колон російсько-окупаційних військ із півночі України.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також: