Іспанське щастя з іменем Монсеррат (фото)

 

Кожна країна має свої святині, має свої особливі точки виходу енергії. Хибно думати, що аби стати більш духовним, треба кудись поїхати, бо ніколи не допоможе жодне місце, якщо змін не відбувається всередині. Проте коли ти попадаєш до святих місць усвідомлено, зі спокоєм і гармонією всередині, то це перетворюється на подорож Небесним Царством. Мені пощастило потрапити в одне з таких місць, яке зветься Монсеррат і лежить в мальовничих горах в 50 км від Барселони. Щороку воно збирає «не раптових» людей та раз побувавши там, відчувши себе частиною цього світу—змінюєшся назавжди, але інтелектуальні пояснення тут зайві.

Монсеррат довгий час є особливим духовним символом Каталонії і це цілком заслужено. Славиться монастирський комплекс ще однією особливою річчю—славнозвісною Чорною Дівою. Каталонці називають її LaMoreneta («смаглявка»). За переказом, її вирізьбив апостол Лука, а до Барселони привіз апостол Петро. Заховану від маврів, її  віднайшли в чудесний спосіб в одному з ґротів гірського масиву Монсеррат в IX столітті.

Нам пощастило потрапити в Монсеррат зранку, але сонце вже стояло достатньо високо, краєвид відкривається на неймовірні простори. Дух захоплює! Нагору рухається канатка, висота така, що чесно кажучи, навіть трохи страшнувато.

Коли потрапляєш на гору, то бракує слів, бо перед тобою відкривається ціле місто, зі своєю площею, музеєм, собором, безліччю святих шляхів та печер. До речі, Чорна Діва зберігається в одній з таких печер, точніше це невеличка церква, зроблена в скелі, веде туди стежка, яка місцями йде просто над прірвою. Це твій особливий шлях.

Ще одним маленьким дивом Монсеррат, а точніше його собору є хор хлопчиків, які навчаються в монастирській музичній школі EscolaniadeMontserrat (заснована в XIII ст.),  їх з’їжджаються послухати зі всього світу. Дійсно голоси унікальні настільки, що мимоволі постійно хочеться плакати. Це дивовижна чиста енергія, яка щось в тобі перевертає. Співають вони в основному латиною та каталонською.

Також є на території музей, в якому зберігаються твори Ель Греко, Пікассо та інших іспанських художників, а в монастирську бібліотеку, яка зберігає чимало унікальних видань, доступ відкрито лише науковцям із світовим іменем і лише чоловічої статі. До речі, щодо витворів мистецтва, то я замислилась, як воно, коли після смерті твої твори зберігаються в ТАКОМУ місці. Монсеррат, між іншим, любив і Гауді та навіть трошки працював тут, за його особистими спогадами це місце його змінило назавжди. Саме після Монсеррат він сказав свою знамениту фразу: «Я хочу, аби в архітектурі жив Бог».

Я дуже його розумію, бо енергія тут сильна настільки, що відчуваєш вібрації у повітрі і ще море відбувається внутрішніх змін, про які говорити немає сенсу, бо як співав один мудрий «говорящий не знает, а знающий не говорит».

До монастиря через гірськийприродний парк ведутьчотири шляхи. Один із них провадитьтакож до SantaCova («свята печера»), в якій, згідно з переказом, знайшли «Ла Моренету»-- Чорну Діву.

Коли ми потрапили всередину, то так не було жодної живої душі, оскільки ми спеціально залишили печеру на вечір.  Якщо би мене попросили описати словами стан, в якому перебувала я в цьому місці, то можна було би сказати коротко—ЯК НІКОЛИ ПРИРОДНО. Це коли ти не маєш статі, віку, соціальної ролі, его, нічого…є просто твоя сутність, розчинена в просторі та Бог. В SantaCovaбагато хто приходить порадитися, подумати, до речі, є окрема кімнатка, куди люди приносять подарунки.  Статуя була зроблена через 50 років після смерті  Христа з дерева чорного кольору.

Ти дивишся і не можеш повірити, що цей дивовижний витвір зробив Лука. Той самий Лука!

Шляхи йдуть і вище печери і нижче на рівень. До самої верхівки можна дістатись фунікулером і саме там, колись була унікальна церква, зруйнована «великим полководцем» Наполеоном. Себто Єгиптом цей бравий вояка не обмежився! Проте, хоч на тому місці лише капличка пізнішого періоду, сила лишається. Медитувати серед квітів і природного каскаду гір та річки, яку також видно з висоти—одне задоволення.

Монсеррат ніби-тообволокує тебе особливим теплом і здається мені, що навіть людина, яка ставила Бога в своєму житті під сумнів( якщо таке формулювання взагалі можливе),  може тут змінитися, бо не відчувати енергетику місця просто неможливо. Чесно кажучи, їхати не хотілося страшенно, більше того в голові автоматично почали прокручуватися думки, як потрапити сюди якомога швидше знову.  Дай Бог!

Хочу порадити усім, хто матиме щастя опинитися в цьому святому місці: робити це усвідомлено, бути підготовленими та очищеними і берегти свій внутрішній храм—це в першу чергу. Далі справа за Монсеррат…

 

/data/blog/200535/96bcaef20e158912a9e82d0689e97c43.jpg

 

/data/blog/200535/c3ba6bd915df4d24f0b43fc4e53a45af.jpg

 

/data/blog/200535/6aadbf88b3b90598d8f6737a11410563.jpg

 

/data/blog/200535/cf2f09eec4d50441b8c413830f5dc3ad.jpg

 

/data/blog/200535/518ea9a298f062ceab5bf1c305ffd08c.jpg

 


24.05.2013 Катя Гладка 1336 0
10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

968
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1978
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2851
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3487
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3687
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6876 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3871

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5686

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6824 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7640
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2477
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4742
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5127
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

494
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

958
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1828
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3411
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

936
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1803
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3707
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3931 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5466