Студенти прикарпатських вишів мали можливість з’ясувати, хто з них розумніший та кмітливіший.
Для них 24 листопада в Івано-Франківську відбулася Перша Універсіада метикуючих. Організаторами турніру, який відбувався у Католицькому ліцеї Святого Василія Великого виступили громадська організація «Клуб метикуючих» та Студія Квізів «9 Вал» у взаємодії зі студентськими сенатами та студентськими профкомами вишів. Довелося побувати на інтелектуальних змаганнях також кореспондентам Фіртки, яка виступила інформаційним спонсором Універсіади.
Взяти участь у змаганнях зголосились 13 команд, які представляли п’ять івано-франківських вишів: Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника, Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу, Івано-Франківський національний медичний університет, приватний заклад вищої освіти «Івано-Франківська академія Івана Златоустого» та Університет Кароля Данила.
«Чому саме студенти? Тому що студенти – це та молода кров, яку ми хочемо бачити у Клубі метикуючих міста Івано-Франківська, а крім того, прагнемо виставляти студентські команди на змагання всеукраїнського рівня, - розповідає одна з організаторів заходу – голова ГО «Клуб метикуючих» Ольга Макарова-Коник.
Варто відзначити, крім того, чинних студентів до участі у грі долучились майбутні студенти - команда учнів випускного 11-го класу Івано-Франківського ліцею № 13 – команда, яка, втім, має, зі слів організаторки, напевно, найбільше досвіду участі в інтелектуальних боях – як у шкільних турнірах, так і в телевізійних іграх, а тому потренуватись для них зі старшими колегами зайвим не буде.
Як стверджує Ольга Макарова-Коник, інтелектуальні ігри між студентськими командами організовувались і раніше, проте, проведенням Універсіади метикуючих організатори поставили перед собою значно амбітніші та масштабніші цілі – зробити «такий собі інтелектуальний батл серед університетів» Прикарпаття, де б кожен виш зміг поборотись за інтелектуальну першість, а з кращих гравців можна буде сформувати збірні команди для відстоювання честі Івано-Франківської області та міста Івано-Франківська на всеукраїнських студентських змаганнях.
Інтелектуальні баталії відбувалися за традиційною схемою гри «Що? Де? Коли?» У трьох ігрових турах учасникам довелося дати відповідь загалом на 36 питань, кожне з яких потребувало певних знань та логічного мислення.
Команда, яка дала найбільше правильних відповідей, стала переможцем.
Читав питання багатолітній гравець в інтелектуальні ігри на Прикарпатті, засновник та керівник Студії Квізів «9-й вал» Григорій Федосенко, а оцінювало правильність відповідей суворе журі у складі викладачки Івано-Франківського національного медичного університету, резидентки Клубу метикуючих міста Івано-Франківськ Наталії Остапович, професорки Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, докторки філологічних наук Ольги Деркачової та начальника відділу молодіжної політики Департаменту освіти, науки та молодіжної політики Івано-Франківської ОДА Володимира Кіріндаса.
Як стверджує Григорій Федосенко, він давно мріяв організувати проведення в Івано-Франківську масштабної студентської гри в «Що? Де? Коли?», адже сам колись починав свою інтелектуальну кар’єру у складі студентської команди.
«Моя студентська мрія була вигравати подібні турніри й ми своєю командою з Медичного університету брали участь у подібних турнірах. Їх організовував і проводив Володимир Іванович Макаров.
Ми грали на Відкритому кубку профкому Прикарпатського університету, на Відкритому кубку профкому нафти і газу, на Відкритому кубку профкому медичного університету.
І тоді, в студентські роки це виглядало дуже класно і драйвово, особливо, коли ти перемагав на подібних турнірах.
Вже давно йшла мова про те, щоб відродити такі змагання і нам перешкоджає останнім часом напевно що пандемія. І зараз, коли є доступною вакцина, ми змогли собі дозволити проведення, тому що наші всі учасники є вакцинованими і вони безперешкодно пройшли – ми зіграли»,
Організатори зізнаються: дуже переживали, щоб гра відбулась. На заваді могла стати пандемія COVID-19. Адже Прикарпаття сьогодні перебуває у «червоній» карантинній зоні, що накладає суттєві обмеження на проведення подібних масових (а в турнірі взяло участь майже вісім десятків гравців) заходів. Крім того, було невідомо, як сприймуть сучасні студенти ідею взяти участь в інтелектуальних баталіях, чи не побояться продемонструвати свій розум та логіку широкому загалу.
«Надихає те, що студенти сьогодні все-таки присутні в цьому залі. Тому що в рамках карантину, в рамках дистанційного навчання, була небезпека того, що ми могли не зібратися сьогодні в залі й не провести цю гру. Ми дуже раді тому, що студенти відгукнулися. Ну звичайно, мушу зазначити, що тут є всі вакциновані, всі є з ПЛР-тестами та видно, що такий інтелектуальний відпочинок подобається молоді», - розповідає Ольга Макарова-Коник.
Насправді усі учасники – як переможці та призери, так і ті, кому у кінцевому підсумку трішки не вистачило очок до призового місця – отримали море задоволення.
Своїми враженнями від гри з Фірткою поділився гравець команди “Aquila” студент Івано-Франківського національного медичного університету Ельдар Зауров. Ельдар – кримський татарин, переселенець з тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим. У гру «Що? Де? Коли?» грав вперше. До того, весь день разом зі своїми колегами по команді робив людям щеплення проти COVID-19.
«Вікторина мені дуже сподобалася. Я випробував свої знання, логіку на практиці. Досі я вважав, що логічні знання не потрібні у реальному житті. Але прийшовши сюди, зрозумів, що вони необхідні для того, щоб швидко давати відповіді на проблеми, що виникають спонтанно. Ця вікторина змушує людину думати, мислити нестандартно і саме нестандартний підхід до мислення людини допомагає розв'язувати складні питання, що виникають у реальному житті», - розмірковує гравець.
За кількістю наданих правильних відповідей на питання перемогу у Першій універсіаді метикуючих здобула команда «#ПНУзалежні» Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника. Другими були студенти-медики з команди «Медики – тоже люди», яким не вистачило до перемоги всього два очки. Третє призове місце посіла команда «Карапузи» Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу.
«Ми грали сьогодні вперше. Це було дуже хвилююче, - розповідає капітан команди-переможця Наталія Котурбаш, голова Студентського сенату Прикарпатського національного університету, - команду збирали з таких різносторонніх особистостей, які цікавляться різними видами діяльності, з різних факультетів. Звичайно, що перемога дасть нам шанс зіграти ще раз і ми дійсно хочемо зіграти ще раз».
Власне, про те, щоб не зупинятись на досягнутому говорять і організатори Універсіади. Проводити подібні змагання в Івано-Франківську планують тепер щороку, а усіх, кому припали до вподоби інтелектуальні ігри, запрошують приєднуватись до спільноти метикуючих Прикарпаття.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
В Івано-Франківську на Алеї слави поховали президента клубу ерудитів Володимира Макарова (ВІДЕО)