Інтелектуальний студентський батл: в Івано-Франківську відбулася перша Універсіада метикуючих

Студенти прикарпатських вишів мали можливість з’ясувати, хто з них розумніший та кмітливіший.

Для них 24 листопада в Івано-Франківську відбулася Перша Універсіада метикуючих. Організаторами турніру, який відбувався у Католицькому ліцеї Святого Василія Великого виступили громадська організація «Клуб метикуючих» та Студія Квізів «9 Вал» у взаємодії зі студентськими сенатами та студентськими профкомами вишів. Довелося побувати на інтелектуальних змаганнях також кореспондентам Фіртки, яка виступила інформаційним спонсором Універсіади.

Взяти участь у змаганнях зголосились 13 команд, які представляли п’ять івано-франківських вишів: Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника, Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу, Івано-Франківський національний медичний університет, приватний заклад вищої освіти «Івано-Франківська академія Івана Златоустого» та Університет Кароля Данила.

«Чому саме студенти? Тому що студенти – це та молода кров, яку ми хочемо бачити у Клубі метикуючих міста Івано-Франківська, а крім того, прагнемо виставляти студентські команди на змагання всеукраїнського рівня, - розповідає одна з організаторів заходу – голова ГО «Клуб метикуючих» Ольга Макарова-Коник.

Варто відзначити, крім того, чинних студентів до участі у грі долучились майбутні студенти - команда учнів випускного 11-го класу Івано-Франківського ліцею № 13 – команда, яка, втім, має, зі слів організаторки, напевно, найбільше досвіду участі в інтелектуальних боях – як у шкільних турнірах, так і в телевізійних іграх, а тому потренуватись для них зі старшими колегами зайвим не буде.

Як стверджує Ольга Макарова-Коник, інтелектуальні ігри між студентськими командами організовувались і раніше, проте, проведенням Універсіади метикуючих організатори поставили перед собою значно амбітніші та масштабніші цілі – зробити «такий собі інтелектуальний батл серед університетів» Прикарпаття, де б кожен виш зміг поборотись за інтелектуальну першість, а з кращих гравців можна буде сформувати збірні команди для відстоювання честі Івано-Франківської області та міста Івано-Франківська на всеукраїнських студентських змаганнях.

Інтелектуальні баталії відбувалися за традиційною схемою гри «Що? Де? Коли?» У трьох ігрових турах учасникам довелося дати відповідь загалом на 36 питань, кожне з яких потребувало певних знань та логічного мислення.

Команда, яка дала найбільше правильних відповідей, стала переможцем.

Читав питання багатолітній гравець в інтелектуальні ігри на Прикарпатті, засновник та керівник Студії Квізів «9-й вал» Григорій Федосенко, а оцінювало правильність відповідей суворе журі у складі викладачки Івано-Франківського національного медичного університету, резидентки Клубу метикуючих міста Івано-Франківськ Наталії Остапович, професорки Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, докторки філологічних наук Ольги Деркачової та начальника відділу молодіжної політики Департаменту освіти, науки та молодіжної політики Івано-Франківської ОДА Володимира Кіріндаса.

Як стверджує Григорій Федосенко, він давно мріяв організувати проведення в Івано-Франківську масштабної студентської гри в «Що? Де? Коли?», адже сам колись починав свою інтелектуальну кар’єру у складі студентської команди.

«Моя студентська мрія була вигравати подібні турніри й ми своєю командою з Медичного університету брали участь у подібних турнірах. Їх організовував і проводив Володимир Іванович Макаров.

Ми грали на Відкритому кубку профкому Прикарпатського університету, на Відкритому кубку профкому нафти і газу, на Відкритому кубку профкому медичного університету.

І тоді, в студентські роки це виглядало дуже класно і драйвово, особливо, коли ти перемагав на подібних турнірах.

Вже давно йшла мова про те, щоб відродити такі змагання і нам перешкоджає останнім часом напевно що пандемія. І зараз, коли є доступною вакцина, ми змогли собі дозволити проведення, тому що наші всі учасники є вакцинованими і вони безперешкодно пройшли – ми зіграли»,

Організатори зізнаються: дуже переживали, щоб гра відбулась. На заваді могла стати пандемія COVID-19. Адже Прикарпаття сьогодні перебуває у «червоній» карантинній зоні, що накладає суттєві обмеження на проведення подібних масових (а в турнірі взяло участь майже вісім десятків гравців) заходів. Крім того, було невідомо, як сприймуть сучасні студенти ідею взяти участь в інтелектуальних баталіях, чи не побояться продемонструвати свій розум та логіку широкому загалу.

«Надихає те, що студенти сьогодні все-таки присутні в цьому залі. Тому що в рамках карантину, в рамках дистанційного навчання, була небезпека того, що ми могли не зібратися сьогодні в залі й не провести цю гру. Ми дуже раді тому, що студенти відгукнулися. Ну звичайно, мушу зазначити, що тут є всі вакциновані, всі є з ПЛР-тестами та видно, що такий інтелектуальний відпочинок подобається молоді», - розповідає Ольга Макарова-Коник.

Насправді усі учасники – як переможці та призери, так і ті, кому у кінцевому підсумку трішки не вистачило очок до призового місця – отримали море задоволення.

Своїми враженнями від гри з Фірткою поділився гравець команди “Aquila” студент Івано-Франківського національного медичного університету Ельдар Зауров. Ельдар – кримський татарин, переселенець з тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим. У гру «Що? Де? Коли?» грав вперше. До того, весь день разом зі своїми колегами по команді робив людям щеплення проти COVID-19.

«Вікторина мені дуже сподобалася. Я випробував свої знання, логіку на практиці. Досі я вважав, що логічні знання не потрібні у реальному житті. Але прийшовши сюди, зрозумів, що вони необхідні для того, щоб швидко давати відповіді на проблеми, що виникають спонтанно. Ця вікторина змушує людину думати, мислити нестандартно і саме нестандартний підхід до мислення людини допомагає розв'язувати складні питання, що виникають у реальному житті», - розмірковує гравець.

За кількістю наданих правильних відповідей на питання перемогу у Першій універсіаді метикуючих здобула команда «#ПНУзалежні» Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника. Другими були студенти-медики з команди «Медики – тоже люди», яким не вистачило до перемоги всього два очки. Третє призове місце посіла команда «Карапузи» Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу.

«Ми грали сьогодні вперше. Це було дуже хвилююче, - розповідає капітан команди-переможця Наталія Котурбаш, голова Студентського сенату Прикарпатського національного університету, - команду збирали з таких різносторонніх особистостей, які цікавляться різними видами діяльності, з різних факультетів. Звичайно, що перемога дасть нам шанс зіграти ще раз і ми дійсно хочемо зіграти ще раз».

Власне, про те, щоб не зупинятись на досягнутому говорять і організатори Універсіади. Проводити подібні змагання в Івано-Франківську планують тепер щороку, а усіх, кому припали до вподоби інтелектуальні ігри, запрошують приєднуватись до спільноти метикуючих Прикарпаття.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також: 

Розвиває і людям цікаво: в Івано-Франківську вперше провели інтелектуальні ігри нескорених «INVICTUS ANIMUS» (ФОТО/ВІДЕО)  

Щоб на голови не сипались бомби: в Івано-Франківську відбулися Інтелектуальні ігри нескорених "Invictus Animus" (ФОТО) 

В Івано-Франківську на Алеї слави поховали президента клубу ерудитів Володимира Макарова (ВІДЕО)

Фотогалерея


25.11.2021 Сергій Білий 1310
Коментарі ()

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

950
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1956
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2826
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3461
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3671
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6847 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3855

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5671

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6803 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7626
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2460
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4728
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5115
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

482
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

944
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1814
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3398
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

921
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1787
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3694
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3906 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5451