Оприлюднили проєкт тарифів на вивезення побутових відходів. Пільгового тарифу для мешканців приватного сектору там немає.
Нагадаємо, 5 квітня на офіційному сайті Калуської міської ради оприлюднили оголошення ТОВ «Еко-Прикарпаття» з інформацією про намір встановити тарифи на надання послуги з поводження з побутовими відходами (вивезення твердих побутових відходів) на території Калуської міської територіальної громади, інформує Фіртка з посиланням на "Вікна".
Для надання пропозицій і зауважень споживачів відвели сім календарних днів — це мінімальний термін. Між тим, поки спливе цей термін (12 квітня), на офіційному сайті Калуської міської ради оприлюднили також проєкт рішення виконкому «Про затвердження тарифів на послуги з поводження з побутовими відходами на території Калуської міської територіальної громади». Він з’явився наприкінці робочого дня 7 квітня.
Поспіх можна пояснити тим, що часу до 1 травня, коли ТОВ «Еко-Прикарпаття» має приступити до вивезення відходів на території громади, залишилося небагато. Так, за законом «Про доступ до публічної інформації», проєкти рішень органів місцевого самоврядування оприлюднюються ними не пізніше як за 10 робочих днів до дати їх розгляду з метою прийняття. Таким чином, затвердити тарифи виконком зможе не раніше 20 квітня. Після цього їх ще мають опублікувати.
У проєкті рішення виконкому встановлюються тарифи для кожного з трьох лотів окремо і різняться вони несуттєво. Причому цифри в оголошенні ТОВ «Еко-Прикарпаття» від 5 квітня і проєкті рішення виконкому не співпадають. Наприклад, в оголошенні сказано: вартість надання послуг вивезення твердих побутових відходів для населення багатоквартирних будинків – 109 грн 82 коп. з ПДВ за 1 м³, тобто 23 грн 00 коп. на одну людину в місяць (включно з послугою по утриманню контейнерних майданчиків), для бюджетних установ 115 грн 41 коп. з ПДВ за 1 м³; для інших категорій споживачів 110 грн 17 коп. з ПДВ за 1 м³». А у зведеній таблиці до проєкту рішення виконкому вказано, що планові економічно обґрунтовані витрати підприємства становлять 107,41 гривні за 1 кубічний метр побутових відходів, причому без ПДВ і прибутку надавача послуг. А кінцеві цифри — 141,78 гривні за 1 кубічний метр для населення (10% прибутку і 20% ПДВ), 151,45 гривні за 1 кубічний метр для бюджетних і інших споживачів (17,5% прибутку і 20% ПДВ) і 154,03 гривні за 1 кубічний метр для інших споживачів (19,5% прибутку і 20% ПДВ).
Як пояснив заступник начальника управління житлово-комунального господарства Калуської міської ради Тарас Фіцак, усі дані в проєкті рішення виконкому є коректними. Щодо повідомлення ТОВ «Еко-Прикарпаття», то тут не врахували вартість захоронення побутових відходів: у Калуші вона становить 31,96 гривні за 1 кубічний метр для населення, 36,04 гривні — для бюджетних установ і 43,86 гривні — для інших споживачів. За словами Тараса Фіцака, зараз надавач послуг доопрацьовує своє оголошення і до кінця дня 8 квітня скоригований варіант оприлюднять на офіційному сайті міської ради. Відповідно, має розпочатися новий відлік семи календарних днів для подання пропозицій і зауважень.
Наведено і тариф в розрахунку на тонну побутових відходів: для населення пропонується встановити тариф 754,19 гривні за тонну, для бюджетних споживачів — 805,61 гривні за тонну, для інших споживачів — 819,32 гривні за тонну. Це дорожче, ніж в Івано-Франківську. Там затверджено тарифи для двох перевізників: ПрАТ "АТП-0928" (678,48 гривні за тонну — для бюджетних споживачів і 766,99 гривні за тонну — для інших споживачів) і ДП «Автоколона 2222» (712,33 гривні — за тонну для бюджетних споживачів і 781,53 гривні за тонну — для інших споживачів).
Щодо населення, то для мешканців багатоповерхівок пропонується встановити тариф 23 гривні з людини на місяць, який включає 10% прибутку, і 2,55-2,58 гривень на прибирання контейнерів і контейнерних майданчиків — теж з 10% прибутку надавача послуг. Тариф, який пропонують встановити для мешканців приватного сектору Калуша і сіл громади, — 28,77 гривні з людини на місяць. У ньому не врахований прибуток підприємства, а складова прибирання контейнерів і контейнерних майданчиків, — 3,19-3,23 гривні. В оприлюдненому 5 квітня оголошенні йшлося про те, що пільговий тариф для мешканців приватного сектору на послугу вивезення твердих побутових відходів буде становити 23 гривні на одну людину в місяць і діятиме він на період укладення договорів та забезпечення мешканців 120-ти літровими контейнерами. У проєкті рішення виконкому про таку пільгу не йдеться.
Таким чином, утримання контейнерних майданчиків на території Калуської громади у разі затвердження таких тарифів коштуватиме значно дорожче, ніж в Івано-Франківську: там у тарифі для ПрАТ "АТП-0928" на такі потреби закладено 1,33 гривні, для ДП «Автоколона 2222» — 1,25 гривні. А загальний тарифи для мешканців обласного центру становить 22,54 і 21,64 гривні з людини на місяць для цих двох перевізників відповідно. Причому до тарифів включено щомісячну оплату на вивезення великогабаритних і ремонтних відходів. Без цих складових (а в Калуші їх немає) тарифи становили б 17,17 і 17,87 гривні з людини на місяць.
Як зазначив Тарас Фіцак, тарифи, які діють в Івано-Франківську, були встановлені у 2019 році та не відповідають собівартості послуг. А їхні перевізники ще минулого року зверталися до влади щодо перегляду тарифів.
Між тим, вже цього року ТОВ «Еко-Прикарпаття» укладало угоди на вивезення побутових відходів за цінами, які є знано нижчими за ті, які пропонується встановити у Калуші. Наприклад, 1 лютого, за даними clarity-project.info, ТОВ «Еко-Прикарпаття» уклало договір на вивезення і захоронення твердих побутових відходів з Івано-Франківською обласною клінічною лікарнею. Ідеться про вивезення 383 кубічних метрів відходів на 49,8 тис. гривень — це близько 130 гривень за 1 кубічний метр.
Нагадаємо, в березні в Калуш провели конкурс на визначення виконавця послуг з вивезення твердих побутових відходів. Переможцем по всіх трьох лотах, на які розбили територію громади, стало ТОВ «Еко-Прикарпаття» з Івано-Франківська. Переможець конкурсу розпочне надавати послуги з 1 травня. Зараз такі послуги надає комунальне підприємство «Екосервіс», тариф якого становить 14,63 гривні на місяць для мешканців багатоквартирних житлових будинків і 16,72 гривні — для мешканців приватного сектора. Таким чином, у випадку затвердження тарифів виконкомом вже з травня вартість послуги з ввезення і захоронення твердих побутових відходів для калушан, які проживають у багатоквартирних житлових будинках, зросте приблизно на 57%, а для мешканців приватного сектору — на 72%.
Читайте також:
За вивіз сміття у Калуші доведеться платити більше
Сміттєзвалище у горах: на Верховинщині не вистачає коштів для захоронення відходів (ВІДЕО)