Сміттєзвалище у горах: на Верховинщині не вистачає коштів для захоронення відходів (ВІДЕО)

На Прикарпатті у селі Бережниця, що входить до Криворівнянської сільської ради, серед мальовничих гір роками простоюють купи сміття. Ще з радянських часів тут утворилось стихійне сміттєзвалище площею близько одного гектара.

Згодом місцева влада його легалізувала. Утім, місцевим жителям таке видовище вже набридло і вони вирішили діяти, пише Фіртка.

Тепер відходи тут намагаються рекультивувати, тобто захоронити. Та на це не вистачає коштів.

Гірське село Бережниця, що на Верховинщині, щороку відвідують сотні туристів з усієї України та з-за кордону. Утім, окрім мальовничих пейзажів,  вони натрапляють на ще й ось такі картини – береги гірського потічка чи річки завалені сміттям. До прикладу, цей потічок впадає у річку Чорний Черемош. У  ній влітку купаються як місцеві, так і туристи. Донедавна сюди звозили сміття з усього Верховинського району. Місцеві кажуть, щодня приїжджало близько десяти вантажних автівок.

Коли полігон врешті закрили, місцева влада вирішила рекультивувати відходи, тобто захоронити їх по всій території сміттєзвалища. Це дозволить зупинити забруднення навколишньої території та засмічення річки.

Тендер на виконання робіт на суму 14 мільйонів  гривень виграла будівельна компанія з сусіднього Косова. Це кошти обласного фонду охорони навколишнього природного середовища. Однак торік з цієї суми на потрібні роботи чиновники виділили лише 2 мільйони гривень, а цьогоріч майже в чотири рази менше.

Сміттєзвалище у Бережниці – це лише одна з багатьох сумних історій Прикарпаття, де влада розвиває туризм. І саме ця галузь дозволяє людям у Карпатах заробляти на життя. Утім краєвиди псують великі гори сміття.

Нині відходи з Верховинщини транспортують аж на сміттєзвалище поблизу Івано-Франківська. Це понад сотню кілометрів в одну сторону. А це знову чималі кошти. Та хто таки має намір зекономити на відходах попри заборону проривається на ось це сміттєзвалище у Бережниці. Це помічають місцеві жителі.

Тим часом можливості  найбільшого полігону в селі Рибне поблизу обласного центру Прикарпаття, куди звозять сміття з декількох районів, в тому числі і Верховинського,  майже вичерпано. Хоча тут роблять все можливе. До прикладу, на території сміттєзвалища запустили біогазову установку з виробництва електроенергії та сміттєсортувальну лінію, що дозволяє переробляти частину відходів. Попри це, відсутність сміттєпереробного заводу залишається однією з найбільших проблем Івано-Франківщини. Якщо декілька років тому обласна влада чітко це озвучувала і шукала шляхи виходу, то нині говорити про це й зовсім припинили.

Детальніше у сюжеті ТРК "РАІ":


Читайте також:

Драгомирчани отримали 500 контейнерів для сміття (ФОТО)

Гори непотребу: у центрі Франківська комунальники ліквідували сміттєзвалище на балконі (ФОТО)

Село на Франківщині оточують сім стихійних сміттєзвалищ (ВІДЕО)


07.04.2021 1073
Коментарі ()

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

968
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1979
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2851
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3487
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3687
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6876 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3871

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5686

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6824 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7640
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2477
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4742
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5127
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

494
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

958
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1828
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3411
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

936
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1803
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3707
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3931 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5466