За добу 6 листопада найбільшу кількість підтверджених випадків зареєстрували в Одеській, Дніпропетровській, Харківській, Хмельницькій і Львівській областях.
Про це повідомляє Фіртка з посиланням на Міністерство охорони здоров'я України.
Зокрема, в Одеській області зафіксували 1 664 нові випадки захворювання. У Дніпропетровській області коронавірус діагностували у 1 527 осіб.
У Харківській області зареєстрували 1 362 випадки інфікування, а у Хмельницькій – 1 114. Водночас у Львівській області COVID-19 виявили у 1 095 осіб.
В Івано-Франківській області за добу 887 нових підтверджених випадків. Крім того, в області одужали – 108 осіб, летальних випадків – 5.
Так, за весь час пандемії в області захворіли 109 089 осіб. Зокрема, захворіли – 4 902 дітей, медичних працівників - 3 291, одужали – 92 917 осіб, летальних випадків – 2 547.
Крім того, в області здійснили тестувань за добу:
-
методом ПЛР – 1 605 досліджень;
-
методом ІФА – 125 досліджень.
Кількість захворювань в інших регіонах за добу:
- м. Київ – 625 випадків;
- Вінницька область – 569 випадків;
- Волинська область – 340 випадків;
- Донецька область – 757 випадків;
- Житомирська область – 682 випадки;
- Закарпатська область – 270 випадків;
- Запорізька область – 667 випадків;
- Київська область – 542 випадки;
- Кіровоградська область – 144 випадки;
- Луганська область – 174 випадки;
- Миколаївська область – 816 випадків;
- Полтавська область – 633 випадки;
- Рівненська область – 349 випадків;
- Сумська область – 817 випадків;
- Тернопільська область – 403 випадки;
- Херсонська область – 448 випадків;
- Черкаська область – 271 випадок;
- Чернівецька область – 407 випадків;
- Чернігівська область – 856 випадків.
17 419 нових випадків COVID-19 зафіксували в Україні станом на 7 листопада 2021 року. Зокрема, захворіли 1119 дітей та 195 медпрацівників. Летальних випадків – 449.
В Україні діє адаптивний карантин, коли регіони поділяють на «зелену», «жовту», «помаранчеву» та «червону» зони епіднебезпеки.
З 23 вересня по всій Україні запровадили «жовту» зону. Проте, станом на 7 листопада в Україні п'ятнадцять регіонів та Київ перебувають у «червоній» зоні епіднебезпеки.
Йдеться про Херсонську, Миколаївську, Рівненську, Сумську, Запорізьку, Одеську, Дніпропетровську, Донецьку, Житомирську, Івано-Франківську, Київську, Луганську, Львівську, Хмельницьку та Чернігівську області.
читайте також: Pfizer: пігулка Paxlovid на 89% знижує ризик смерті та госпіталізації через COVID-19
Зауважимо, що 93,2 % госпіталізованих із COVID-19 минулого тижня – невакциновані та не мали жодної дози антиковідної вакцини.
На противагу – від початку вакцинальної кампанії щепили 11 354 681 людину, з них отримали одну дозу – 11 354 679 людей, повністю імунізовані та отримали дві дози – 7 904 573 людини (із них двоє осіб отримали одну дозу за кордоном).
«Наразі 11 млн українців отримали принаймні одну дозу вакцини від COVID-19. Сьогодні вакцинація – це у першу чергу відповідальність кожного перед собою та оточуючими. Держава зробила все для того, щоб українці мали можливість вакцинуватися та навіть обирати вакцини.Moderna — це четверта вакцина, яка доступна в Україні для щеплення від COVID-19. Дякую міжнародним партнерам за системну підтримку та спільне прагнення перемогти пандемію», – сказав Віктор Ляшко, міністр охорони здоров'я України.
Загалом у рамках COVAX, разом із цією поставкою, ЮНІСЕФ доставив 7 415 810 доз вакцин різних виробників (Pfizer, Moderna, AstraZeneca та Sinovac).
«Вакцинація – єдиний спосіб захистити життя від COVID-19 і я закликаю всіх українців скористатися цим захистом. Завдяки зусиллям донорів і партнерів у рамках COVAX вакцини від COVID зараз доступні усім охочим. Зокрема, ми сподіваємось, що усі вчителі отримають щеплення якомога швидше, включаючи вакцинами із цієї партії, щоб школи були відкритими та діти повернулись у класи.
Неможливо спокійно дивитися на те, як задихаються в переповнених лікарнях люди. Натомість вакциновані у 5 разів рідше заражаються та мають більш ніж у 10 разів нижчий ризик госпіталізації, ніж нещеплені», – заявив Мурат Шахін, очільник Представництва ЮНІСЕФ в Україні.
З 8 листопада набуває чинності наказ про обов'язкову вакцинацію працівників центральних органів виконавчої влади, місцевих держадміністрацій та їхніх територіальних органів, а також закладів освіти.
Якщо у працівників цих установ не буде принаймні одного щеплення проти COVID-19, їх буде відсторонено від роботи без збереження заробітної плати до моменту вакцинації. Проте звільняти працівника через відсутність щеплення незаконно.
Це правило не поширюється на працівників, які мають протипоказання до вакцинації та надали відповідний документ. З 8 листопада таку довідку можна взяти в сімейного лікаря.
Наразі єдиною альтернативою локдауну є масова вакцинація. Уряд не планує вводити повний локдаун. Навіть у «червоних» зонах бізнес і громадські заклади працюватимуть при повній вакцинації всіх працівників і відвідувачів.
Нагадаємо, у понад п'ять разів вища ймовірність повторного захворювання у тих, хто раніше хворів, ніж у вакцинованих.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Прострочені вакцини від COVID-19: чи викидатимуть їх?
Третє щеплення проти COVID-19: кому рекомендують зробити
Ліки проти COVID-19: як неправдива інформація створила «чудодійний» препарат
Доза-бустер вакцини Johnson & Johnson захищає від COVID на 94% — дослідження