Алкологізація сучасного населення та висвітлення проблем з її подолання

В інтерв’ю порушуються актуальні питання алкологізації та подолання алкозалежності у сучасному світі, висвітлюється духовно-релігійна сторона проблеми, а також підвищення заробітних плат поліцейським за рахунок незаконного акцизу, інші наболілі питання сьогодення.

‒ Якими є найбільш поширені причини та передумови алкологізму серед населення?

‒ Насправді проблемі алкологізації в нашій державі належить провідне місце. Спілкуючись зі слідчими в особливо важливих справах щодо розслідування економічних злочинів у різних областях, стала відомою негласна інформація про те, що лише в перші два місяці після виходу нового акцизу зберігається знак якості продукції. Переважна більшість акцизу, а це 80‒90 % ‒ фальсифікат, потребує ретельної перевірки щодо його виявлення та належного документування. Нерідко молоді особистості, систематично вживаючи алкоголь, приблизно через 2-3 роки помирають від алкоголізму. Особливо це наглядно спостерігається у селах, адже всі один одного добре знають, що викликає особливу стурбованість у людей.

Більше того, не проводиться жодна протиалкогольна кампанія щодо попередження зловживання алкоголю. Мені, наприклад, вистачило курсу лекцій Володимира Жданова, щоб зрозуміти наскільки негативний вплив має алкоголь на свідомість людини. Після кожного випивання руйнуються клітини мозку, які вже ніколи не відновлюються, тобто ми, по суті, самі собі копаємо гріб. І про це потрібно пам’ятати, особливо молоді.

‒ Як ви ставитесь до «кодування» від алкоголю?

‒ Вкрай негативно. Будь-яке втручання у свідомість людини поза її свідомістю і психікою не сприймаю. Хоча багато людей, які звернулись у відповідні центри, отримали професійну допомогу від ігроманії, тютюнопаління, алкозалежності. Тому тут повинен вирішувати кожен сам ‒ як вчиняти і діяти. Думаю, не зайвим було б проведення відповідних тренінгів з боку високодуховних особистостей, які своєю харизмою, силою духа вміло б донесли ту чи іншу інформацію, щоб людина застановилася і сама відмовилася від зловживання спиртним.

‒ Як, на ваш погляд, подолати проблему алкоголізму у сучасному світі?

‒ Ми бачимо, що напередодні новорічних та різдвяних свят великими партіями розходиться спиртне у магазинах та супермаркетах. Чи добре це? Справді, проблема дитячого алкоголізму, пияцтва дорослих займає особливе місце у її попередженні та подоланні. Масове безробіття, стреси, бажання ізолюватись від світу, сімейні конфлікти, чвари, що супроводжуються пияцтвом, чи, навпаки, комфортність життя, бажання жити у своє задоволення – усе це у непоодиноких випадках стає причиною алкоголізму. Як же боротися з цим та багатьма іншими негативними явищами? Передусім треба знати причину такого стану людини, згодом усвідомити її наслідки та згубний вплив і, як результат, застосувати усі можливі засоби задля подолання, попередження, роз’яснення усіх аспектів проблеми та вжиття необхідних заходів впливу. І, безперечно, неабияке значення тут має молитва до Божої Матері, до її ікони «Неупиваєма Чаша», святих, які допомагають у подоланні алкоголізму, зокрема святого мученика Воніфатія. Але передусім причиною наших «страстей» треба бачити духовні хвороби, які згодом переростають у хвороби суспільства. У цих процесах важливо пам’ятати слова апостола: «Не упивайся вином, бо в ньому є блуд» (Еф. 5:18).

‒ Чи можете навести приклади сказаного?

‒ У даному випадку надзвичайно цікавою є розповідь практично нашого сучасника – старця Паїсія Святорця з гори Афон. У нього справді є чого повчитись. Дізнаємось, що на Святій Горі був один чернець, який жив у Кареї. Пив щодня, а випивши, ставав причиною скандалів із паломниками. Коли він помер, група віруючих поспішила до Паїсія Святогорця поділитися цією «радістю». Отець Паїсій відповів їм, що знає про смерть ченця і бачив, як усе ангельське воїнство прийшло забрати його душу. Паломники дивувалися і висловлювали невдоволення. Один із них просив старця пояснити, про кого він каже, думаючи, що старець їх не зрозумів. Паїсій розповів їм таке: саме цей чернець народився в Малій Азії, і щоб не залишати немовля вдома одного, батьки брали його з собою на збирання врожаю, а щоб не плакав і їх не вирахували, додавали трохи міцного алкоголю в молоко, – так він засинав. Через це, коли він виріс, пристрастився до алкоголю. Лікарі йому порадили не створювати сім’ї ‒ так він опинився на Афоні і став ченцем. Там він знайшов старця і розповів йому, що є алкоголіком. Отець Паїсій визначив йому правило: здійснювати поклони та творити молитви до Пресвятої Богородиці з проханням скоротити кількість алкоголю на одну чарку. Після року боротьби та покаяння йому вдалося знизити міру випивки з 20 до 19 чарок на день. Боротьба тривала, і за всі роки він досягнув рівня 2-3 чарок на день. Люди роками бачили лише ченця-п’яницю і скандаліста, а Бог бачив як бореться воїн із великою запопадливістю та старанністю на подолання пристрасті.

‒ Тобто йдеться про осуд людини, не знаючи причини?

‒ Справді, в даному випадку видно, яким страшним є гріх осуду. Адже ми не знаємо за яких умов, причин або, говорячи юридичною мовою, факторів і детермінантів людина згрішила. Господь дивиться в серце людини, ми ж ‒ сліпці у цьому світі. Також є цікавий приклад про священника, якого заслали, як це часто буває, на сільську парафію за пияцтво. І ось коли його душу хотіли після смерті визначити в пекло, всі покійні благали і заступилися за нього, бо він їх у великій кількості поминав на літургії. Як бачимо, іноді Господь допускає пияцтво, щоб людина не впала в страшніший гріх гордині. В духовних семінаріях викладачі задають риторичне питання вихованцям: а як бути, коли на сповідь прийшла людина у нетверезому стані, чи можна прогнати її? Адже, можливо, вона б ніколи не прийшла до храму, до священника покаятись, якби не вжила спиртне. Життя надзвичайно складне і непередбачуване, і в кожному окремому випадку треба пам’ятати, що вище права може бути милість, а вище справедливості – покаяння і прощення.

‒ То якою має бути культура пиття?

‒ Відомий педагог Антон Макаренко усвідомлював, що здолати пияцтво

серед ув’язнених йому не під силу. Тому він вибрав інший шлях ‒ вчити їх культурі пиття. І це дало набагато більше позитивних результатів, ніж бездумні заборони. Зрештою, колоністи, яких він навчив у міру та правильно випивати, не поповнили лави алкоголіків. Звісно, ​​ніхто не закликає організовувати курси культурного пиття. Просто у виховній роботі треба працювати так, щоб твердо усвідомлювати шкідливість вживання алкоголю.

‒ І наостанок, як ви прокоментуєте заяву міністра МВС Дениса Монастирського про те, що кошти, отримані державою від нелегального акцизу, будуть перенаправлені на заробітну платню поліцейським?

‒ Звісно, позитивно. Адже як поліцейський може вижити за 11 тисяч заробітної плати, будучи практично цілими днями на службі, без жодних «ковідних» виплат чи надбавок? При тому, що величезні кошти з держбюджету надходять органам поліції. Схвалюю позицію експоліцейського Дмитра Ринкового, який набрався сміливості виступити з обуренням щодо ситуації, яка склалася з виплатою зарплат у Нацполіції. Принаймні абсолютна більшість громадян його підтримала. Головним у поліції сьогодні є довіра і підтримка народу, тому найближчим часом побачимо, як на це зреагує поліцейське відомство. 


Читайте також інші блоги Фіртки:

Для неї, для нього і для малого

«Дім Gucci» - то «Хрещений батько» у дизайнерських лахах

Хата р(Р)ізника

Як змінювались канони краси за останні 100 років

Вартість Tesla дуже завищена

Як доглядати за шкірою після літа


13.01.2022 Володимир Данів 6510 1
Коментарі (1)

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

968
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1978
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2851
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3487
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3687
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6876 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3871

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5686

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6824 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7640
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2477
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4742
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5127
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

494
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

958
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1828
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3411
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

936
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1803
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3707
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3931 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5466