Для неї, для нього і для малого

Привіт, друзі! Давно не чулися, давно не говорили про книжки. Але настав час повернути нашу традицію і знову поговорити про «що почитати». Сьогодні наша добірка буде дещо скромною, бо тільки набираємо обертів, але максимально цікавою та універсальною. Я довго думав, про що ж вам розповісти й нарешті обрав. З вами знову незмінний книжковий оглядач Остап Микитюк.

Першою я обрав книжку, яка змусить вас і сміятись, надриваючи пузо, і переживати, а інколи навіть і плакати. Це неповторна «Франческа. Повелителька траєкторій» Доржа Бату, українського письменника бурятсько-монгольського походження, яка вийшла у «Видавництві Старого Лева» у 2018 році. Доля в реальності свого часу закинула автора у США, і не просто, а на роботу в НАСА.

Саме це й лягло в основу його книжки. Виявляється, налаштовувати траєкторії супутників не тільки небезпечно, складно і шалено відповідально, але й дуже весело.

Усе почалося з історій, які автор у форматі блогу викладав у своєму фейсбуці, та згодом історії про будні у НАСА призвели до такого ажіотажу, що тисячі підписників Доржа таки вмовили його зібрати це у книгу.

Автор знайомить нас з, на перший погляд, божевільною дівчиною Франческою, яка, керуючись власними амбіціями й трошки дитячими комплексами, віддала своє життя математиці. А пізніше за збігом обставин потрапила у НАСА.

Вже з першого дня на неї чекають курйози у військовій частині, де розташований пункт налаштування траєкторій — то її сплутають з чиєюсь дитиною, то вона підірве кухню, де обідають працівники центру, то втрапить у конфліктну ситуацію з солдатами або щось випадково розіб’є. І її partner at crime мимоволі здебільшого стає сам Дорж.

Таких історій у книзі сотні. І якщо на початку здається, що у наступному розділі Франческа таки вилетить з роботи, то згодом ти так переймаєшся цією сицилійкою, що вона стає тобі як рідна.

«Франческа» направду книжка не тільки про будні у НАСА, але й про жертовність і справжню дружню любов та підтримку.


Щоб трошки розбавити градус ніжностей, наступною книгою про яку хотілося б розповісти, я обрав трилер французького письменника Френка Тільє «Пазл», що з’явилась в українському перекладі минулого року у видавництві Фабула.Автор знайомить нас з колишньою парою — Іланом та Хлоєю. Свого часу окрім почуттів між ними, вони мали одержимість щодо пошуків таємничої гри «Параноя».

Але час минав, пошуки ні до чого не приводили, а незабаром Хлоя взагалі таємниче зникла. Ілан тим часом намагався привести своє життя до порядку — влаштувався на роботу на автозаправку і час від часу писав дивні сценарії для ігор.

Та одного химерного ранку Хлоя знову опинилась на порозі його дому з новиною про те, що вона вийшла на слід гри. Цього разу вона реальна і якщо вони в неї потраплять, то зірвуть куш в 300 000 євро. Для цього потрібно всього лиш пройти кілька квестів у закинутій психіатричній лікарні «Сваннесон» в Альпах протягом п’яти днів.

Та щойно після цього у житті Ілана починається справжнє божевілля.

Організатори «Параної» крок за кроком підставляють його, вішають на нього убивства, заставляють тікати й усе для того, щоб їх разом із Хлоєю привести до «Сваннесона».

Коли квест таки починається, за кілька днів стає зрозуміло, що для того, щоб отримати ті заповітні гроші, мало пройти квести, потрібно ще й вижити у компанії ще шести таких самих відчайдушних гравців…

Фінал книги в результаті зовсім ошелешує, оскільки виявляється, що усе навколо насправді ніколи не було тим, чим здавалося…


А на закінчення хотілося б розповісти про легкий та веселий мальопис, що заполонив серця мільйонів читачів по всьому світу, й на щастя з’явився в українському перекладі у видавництві MAL`OPUS — «Химерна планета» Нейтана В. Пайла.

Отже, уявіть практично ідентичну з нашою планету, де еволюції та технічний прогрес точнісінько такі ж, як і у нас. Але є одна відмінність, там живуть не люди, а кумедні прибульці, які весь час намагаються поводитись як люди. Правда виходить це у них поганенько, хоча краще буде сказати — просто по своєму. Вони так само як і ми закохуються, створюють родини, заводять домашніх улюбленців та святкують дні народження.

Однак своє життя ці істоти сприймають занадто буквально, перетворюючи буденні ситуації на театр абсурду.

Наприклад, краватки вони називають «тканиною серйозності», яку варто вдягати на роботу. Або замість квітів (як заведено у нас) вони дарують «помираючі рослини», а вази у них називаються циліндрами смерті. Загадати бажання у них звучить як «мовчки дати запит на шось».

Трохи моторошно місцями звучить? Не лякайтеся, за такими буквальними сценами направду можна впізнати безліч історій з нашого з вами життя. І це заворожує своєю милістю.

Що ж, а поки ми обираємо для вас нові книги, не забувайте розповісти про наші огляди друзям!


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також інші блоги Фіртки:

Що стається після смерті?

Вартість Tesla дуже завищена

Як змінювались канони краси за останні 100 років


05.11.2021 Остап Микитюк 6736
Коментарі ()

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

968
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1978
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2850
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3486
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3687
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6876 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3871

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5686

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6823 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7640
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2477
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4742
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5127
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

494
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

958
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1828
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3411
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

936
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1803
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3707
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3930 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5466