Олександр Дорошенко, віцепрезидент Івано-Франківської обласної федерації бразильського джиу-джитсу та грепплінгу, здобув срібну медаль на чемпіонаті світу з джиу-джитсу, який відбувся днями у місті Абу Дабі (Об'єднані Арабські Емірати).
Своїми враженнями від змагань, а також про перебіг підготовки до турніру спортсмен та його тренер Владилен Лейцюсь поділилися на пресконференції, повідомляє Фіртка.
Спортсмен виступав на чемпіонаті у ваговій категорії 69 кілограмів серед молоді.
Юнак зізнається, змагання були досить складними, як і підготовка до чемпіонату. Адже Олександрові для того, щоб потрапити у вказану категорію, довелося дотримуватися жорстких обмежень, щоб зменшити свою вагу.
«Посилена підготовка тривала три місяці. Ми вже почали додавати більше тренувань, аналізувати суперників та підбирати якісь стратегії та тактики. Звісно, було багато факторів, які посилювали навантаження - це перельоти, акліматизація та адаптація.
Чемпіонат проходив в Об’єднаних Арабських Еміратах, де суттєво інший клімат, до якого не просто швидко пристосуватись, проте в загальному я задоволений своїм виступом», - розповів Олександр Дорошенко.
На шляху до срібної медалі хлопцеві довелося пройти чотири сутички з досвідченими бійцями з різних країн.
«Перша була з французом, друга – з представником Об’єднаних Арабських Еміратів. Їх я закінчив достроково больовими (прийомами – ред.). Далі були два представники з Угорщини. В одного я виграв по балах, а іншому, на жаль, програв, допустивши технічну помилку, проте ми з моїм тренером її проаналізували, зробили висновки. Це досить таки великий заряд мотивації рухатись далі та досягати нових розрядів, нових перемог», - розповів спортсмен.
Тренував призера чемпіонату світу особисто президент Обласної федерації бразильського джиу-джитсу Владилен Лейцюсь. Тренер зауважує: своїм учнем пишається і сподівається, що на наступному чемпіонаті світу той обов’язково буде першим.
«Готувалися ми досить щільно. В деякі місяці було по два тренування на день. Перед змаганнями впродовж місяця було і три тренування в день. Звичайно, не кожен день.
Ціль ставилася, звичайно, перемога. Десь знав, які були суперники – їх вивчали, до них готувались, підбирали тактику, ознайомлювалися з їхньою технічною базою і відповідно до неї ми готувались.
Звичайно, друге місце – це круто, це класно. У фіналі була нами, скажемо, припущена одна помилка, відповідно за яку ми поплатилися – ми цю сутичку упустили. Але скажу вам чесно: для нас – для спортсменів це ще більша мотивація для того, щоб наступного року готуватися ще краще та отримати перше місце», - зазначив Владилен Лейцюсь.
Ймовірно, свою негативну роль зіграла та обставина, що Олександр поїхав на чемпіонат без тренера, оскільки у зв’язку з ситуацією з COVID-19 кількість тренерського складу, який міг бути присутнім на змаганнях, обмежили.
«Коли ти в іншій країні, з іншими тренерами й ти відповідно сам, десь важко приймати стратегічні рішення. Звичайно, сконтактовувались у вайбері перед кожною сутичкою, давав йому якісь рекомендації, спілкувалися, але все ж таки це не те, що якби я був поряд.
Тому на наступний рік я проситиму збірну України все ж таки дати можливість їхати зі своїми спортсменами, бо для мене це дуже важливо. Я люблю приймати на відстані перемоги, але у випадку поразки я хочу бути разом зі своїми спортсменами», - додав тренер.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Два чемпіони: прикарпатці вперше в історії здобули два золота на чемпіонаті Європи з ММА (ФОТО)
Три в одному: в Івано-Франківську таеквондисти з шести областей з'ясовували, хто з них кращий
Спаринг, спецтехніка, силовий тест: в Івано-Франківську відбувся міжнародний турнір з Таеквондо
На Прикарпатті відбувся міжнародний турнір з вільної боротьби (ВІДЕО)
Прикарпатці здобули медалі на змаганнях Кубку України зі змішаних єдиноборств ММА